Centralizuoti viešieji pirkimai padėjo sutaupyti 67,9 mln. eurų biudžeto lėšų

Ekonomikos ir inovacijų ministerija suskaičiavo centrinės perkančiosios organizacijos CPO LT viešųjų pirkimų rezultatus – 2019 m. buvo sutaupyta 67,9 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų vykdant viešuosius pirkimus.

Tokie skaičiai pasiekti sudarius patrauklias sąlygas perkančiosioms organizacijoms labai paprastai, patogiai ir greitai įsigyti prekių, paslaugų ir darbų.

„Praėjusiais metais bendra per CPO LT elektroninį katalogą įvykdytų pirkimų vertė sudarė beveik 316,2 mln. eurų. Vieno vykdomo pirkimo metu vidutiniškai sutaupoma 22,8 proc. skiriamų lėšų. Tai leidžia padaryti sistema, kuriai neįmanoma daryti įtakos pirkimų rezultatui, todėl pirkimai vykdomi skaidriai, išvengiant korupcijos pasireiškimo grėsmių“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministras Elijus Čivilis.

Šiuo metu CPO LT sukurtais ir el. kataloge administruojamais 43 pirkimo moduliais naudojasi visos šalies perkančiosios organizacijos, kurios 2019 m. atliko daugiau nei 18 898 pirkimus, iš kurių 30 proc. – Vyriausybės valdymo srities įstaigos, o likusius 70 proc. – savivaldybių administracijos, savivaldybėms pavaldžios įstaigos ir kitos perkančiosios organizacijos. Apklausų duomenimis, CPO LT pasitiki 95,6 proc. perkančiųjų organizacijų.

CPO LT valdoma pirkimų informacine sistema gali naudotis neribotas skaičius pirkėjų ir tiekėjų, šiuo metu joje varžosi 720 tiekėjų.

CPO LT valdoma sistema yra svarbus bendros šalies viešųjų pirkimų sistemos įrankis ir reikšmingai prisideda įgyvendinant vieną iš Vyriausybės prioritetų – užtikrinti skaidresnius ir efektyvesnius viešuosius pirkimus juos centralizuojant, kad viešuosius pirkimus vykdytų tik tinkamos kvalifikacijos ir gebėjimų specialistai.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos informacija

Rašyti komentarą