Deginosi nuogos, nes bijo iškrypėlių

Į oficialų moterų pliažą tarp Pirmosios ir Antrosios Melnragių moterys nevažiuoja dėl to, kad ten jos nesaugios. Iki pajūrio tenka eiti per tankų mišką, kuriame knibžda iškrypėlių, o pačiame oficialiame moterų pliaže nėra jokio tualeto.

Ilgus metus viešojoje erdvėje įkyriai piršta nuostata, esą pusnuogės moterys Melnragėje piktybiškai pažeidinėja viešėją tvarką ir kaitinasi nuogos. Valdžios ir teisėtvarkos pareigūnai jau daugiau nei dešimtmetį esą nesugeba iškrapštyti pusnuogių moteriškių iš bendro pliažo ir priversti degintis specialiai moterims skirtame paplūdimio ruože. Tačiau nutylėta svarbiausioji priežastis.

Nuogos bendrame pliaže

„Bundančiai Klaipėdai“ moterys guodėsi, kad į oficialų moterų pliažą tarp Pirmosios ir Antrosios Melnragių jos nevažiuoja dėl to, kad jaučiasi nesaugios. Iki pajūrio tenka eiti per tankų mišką, kuriame knibžda iškrypėlių, o pačiame oficialiame moterų pliaže nėra jokio tualeto. Todėl jos ir važiuoja ten, kur atvykti patogu, kur yra tualetas ir dušas – į Melnragę.

Moterų pliažas iš pietinės Melnragės paplūdimio dalies į šiaurinę jo dalį perkeltas 2005-aisiais. Vasarą pakalbintos moterys tvirtino, kad joms į oficialų moterų paplūdimį tarp Pirmosios ir Antrosios Melnragių nuvažiuoti ne tik nepatogu, bet ir baugu. „Buvau kelis kartus ir tikrajame moterų pliaže. Tai, žinokite, aplinkui pilni krūmai iškrypėlių. Ir nuo stotelės iki pajūrio eiti per miškelį labai nejauku. Ne vienas iškrypėlis mane išgąsdino. Tiesa, jie nepuola, bet baimės įvaro“, – teisinosi klaipėdietė.

Kita moteriškė skundėsi, kad naujojoje vietoje nėra jokio tualeto, o pajūrio link vedantis medinis takelis yra supuvęs ir eiti juo nesaugu.

Valdžiai tos problemos žinomos, tačiau ji užmerkia akis ir ignoruoja klaipėdiečius.

Auklėjo baudomis

Užtat bausti Klaipėdos valdžia mėgsta. Ir tai daro labai uoliai. Policija ir Klaipėdos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai lyg naikintojų batalionai visą vasarą persekiojo neleistinoje vietoje susirenkančias ir drabužius nusimetančias moteris.

Praėjusią vasarą civiliais drabužiais vilkintys policijos pareigūnai periodiškai organizavo reidus. Po kiekvieno „vizito“ surašydavo po kelis Administracinių nusižengimų protokolus.

Trukdo turtuoliams?

Labiausiai savo grožybes demonstruojančiomis moteriškėmis piktinasi Melnragės gyventojai, prie pat kopų susirentę įspūdingas pilaites.

„Žinokite, nejauku. Eina prie jūros pasivaikščioti ir šeimos su mažais vaikais, tai tos nusirengusios moterys daugelį jų trikdo. Žmonės nebesupranta, kur pateko? Juk užrašo, kad tai moterų pliažas, nėra. Negi joms sunku pavažiuoti dvi stoteles autobusu į specialiai moterims skirtą paplūdimį?“, – stebėjosi greta kopų pilį pasistatęs vienas melnragiškių.

Statyti neleidžia miškininkai?

Baudos baudomis, tačiau ką padarė Klaipėdos miesto savivaldybė bei jai pavaldi biudžetinė įstaiga „Klaipėdos paplūdimiai“, kad senyvos moteriškės mielai važiuotų į oficialų moterų pliažą? Ar vasarą ten buvo įrengtas tualetas? Ar patruliuodavo iškrypėlius vaikantys pareigūnai? Ar buvo sutvarkyti pliažo link vedantys mediniai takeliai.

BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“ direktorius Virgilijus Urbonas „Bundančiai Klaipėdai“ pavirtino, kad situacija su tualetu jam yra žinoma. „Moterų pliaže tarp Pirmosios ir Antrosios Melnragių nėra  jokio tualeto. Žinau. Bet tuo turėtų Miesto tvarkymo skyrius pasirūpinti. Norėjo jie ten stacionarų statyti, tačiau susidūrė su visokiais apribojimais, tokiais, kaip miško žemė, pajūrio juosta ir pajūrio regioninis parkas. Nėra tualeto“, – bejėgiškai rankomis skėsčiojo V. Urbonas.

Klaipėdos misto savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Šulcas teisinosi, kad jei būtų galima, tualetai tiek Melnragėje, tiek Smiltynėje seniai būtų buvę pastatyti. „Jei galėtume, visus seniai būtume sutvarkę ir naujus pastatę. Nes jau seniai norime šitą situaciją pakeisti, prašome leidimo, tačiau Valstybinė miškų urėdija jo neduoda“, – piktinosi A. Šulcas.

Jis pasakojo, kad dar prieš vasaros sezoną su aplinkos viceministru Martynu Norbutu vaikštinėjo  po Melnragės mišką, kur ties moterų pliažu jau kelinti metai negali pastatyti konteinerinio tualeto, nes esą miškininkai to neleidžia.

Nerangūs klaipėdiečiai

Portalas DELFI dar birželio mėnesį aprašė šią situaciją. Tuomet viceministras M. Norbutas Klaipėdos valdininkus ragino ne miškininkams laiškus siuntinėti, o kreiptis tiesiai į Aplinkos ministeriją.

„Su Klaipėdos miesto savivaldybės vicemeru (A. Šulcu) kalbėjomės… Paprašiau, kad atsiųstų dokumentus, dėl kurių kyla problemos. Bet iki šiol šių dokumentų nesuradome. Nes niekas negali jų atsiųsti. Jei Klaipėdos savivaldybės specialistai nesugeba atsiųsti dokumentų, dėl kurių jiems rūpi iš esmės, nori ką nors daryti, reikia paklausti, kodėl jie nesugeba to padaryti?“ – klausė viceministras.

Jis pridūrė, kad nelaukdami klaipėdiečių raštų Aplinkos ministerijos specialistai patys ėmė aiškintis, ką būtų galima padaryti.

„Jei miške norima įrengti naujus tualetus, reikia prašymo Miškų tarnybai. Bet čia įsijungia ir kita procedūra. Nes reikia tą plotą „išimti“ iš miško. Tą galima padaryti, nes tai numatyta Miškų įstatymo 11 str. Reikia sumokėti minimalią kompensaciją už tą plotelį, kuris yra mažas, atlikti matavimus ir tas plotas gali būti naudojamas naujų tualetų statybai.

Tereikia daugiau iniciatyvos iš savivaldybės ir tos procedūros bus sutvarkytos“, – situaciją DELFI komentavo M. Norbutas.

Rašyti komentarą