Ekonominio šešėlio mažinimui – galimybė susigrąžinti dalį pinigų už paslaugas

Atsižvelgus, kad neapskaitomos ekonomikos dalis šalies ūkyje gali siekti apie 25 proc. bendrojo vidaus produkto, o automobilių remonto ir prekybos, pastatų apdailos ir remonto sektoriuose šešėlis gali siekti beveik milijardą eurų, buvo nuspręsta taikyti paskatų paketą, kuris numato gyventojams galimybę susigrąžinti dalį gyventojų pajamų mokesčio už savo ar sutuoktinio remonto ar būsto apdailos paslaugas, automobilių remontą ir nepilnamečių vaikų iki 18 metų priežiūrą.

Dar 2018 m. balandį Vyriausybės pasiūlytas ir palaikymo Seime sulaukęs šešėlinės ekonomikos mažinimo paskatų paketas, noriai sutiktas žmonių. Skaičiuojama, kad pernai metų trečiąjį ketvirtį, pateiktų prašymų susigrąžinti dalį GPM suma perkopė 161 tūkst. eurų sumą. Remiantis Valstybinės mokesčių inspekcijos statistiniais duomenimis, daugiausia gyventojų pateikė prašymus, pageidaudami susigrąžinti GPM už automobilio remonto darbus.

Susigrąžinti dalį GPM gali tie žmonės, kuriems būsto apdailos ir remonto darbus, automobilio remontą ar nepilnamečių vaikų priežiūros paslaugas suteikė Lietuvoje registravęs veiklą gyventojas arba įmonė.  Pateikiant metinę pajamų mokesčio deklaraciją Valstybinei mokesčių inspekcijai, papildomai bus galima pridėti skenuotą ar fotografuotą dokumentą, įrodantį sumokėjimą už įsigytas paslaugas. GPM lengvatomis viso žmogus galės susigrąžinti iki 400 eurų.

Kova su ekonominiu šešėliu duoda rezultatų. Remiantis pirminiais duomenimis, pernai iš šešėlio ištraukta ne mažiau kaip 160 mln. eurų. Siekiant dar didesnio efektyvumo mažinant šešėlį, nuspręsta ministerijas įpareigoti, kad naujai pasiūlyti teisės aktai būtų vertinami atsižvelgus į šešėlio mažinimo tikslus.

(info: www.lvzs.lt)

Tags: ,

Rašyti komentarą