LVŽS pristatė Seimo rinkimų programą: už mus kalba mūsų darbai

Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga šiandien visuomenei pristatė savo programą 2020 metų Seimo rinkimuose. Tarp pagrindinių prioritetų – pradėtų darbų tęstinumas ir aiški Lietuvos raidos vizija.

„LVŽS šie rinkimai yra skirtingi nei daugeliui kitų partijų, kurios nėra valdžioje, dėl to, kad už mus šneka mūsų darbai“, – naujienų agentūros BNS ir Vyriausiosios rinkimų komisijos organizuotoje spaudos konferencijoje kalbėjo partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis. Jis akcentavo sėkmingą Lietuvos kovą su COVID-19 pandemija bei išlaikytą šalies ekonomikos stabilumą.

„Į rinkimus einame situacijoje, kai šios ekonominės krizės, susijusios su koronavirusu, suvaldymas yra vienas geriausių visoje Europos Sąjungoje“, – teigė R. Karbauskis.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasidžiaugė, jog per 2016-2020 m. Seimo kadenciją pavyko įgyvendinti didelę dalį visuomenei duotų įsipareigojimų. Tarp planuojamų darbų sveikatos srityje ministras išskyrė slaugos ir globos paslaugų integravimą, kad žmonėms nebereikėtų blaškytis tarp socialinės ir sveikatos sistemų. Kita svarbi sritis – greitosios medicinos pagalbos paslaugų pertvarka, stiprinant darbuotojų socialines garantijas ir užtikrinant platų paslaugų tinklą.

Vyriausybės vicekancleris Lukas Savickas kalbėjo apie pradėtų darbų tęstinumą bei pristatė ekonomikos sektoriaus programines nuostatas.

Rinkimų programos pagrindą iš esmės sudaro Vyriausybės posėdyje numatomas svarstyti 2021-2030 m. Nacionalinės pažangos planas, iki kitų metų pabaigos galiojantis Lietuvos ateities ekonomikos DNR planas, taip pat šios Vyriausybės iš esmės atnaujintas Nacionalinis energetikos ir klimato srities veiksmų planas.

„Tai yra trys per šią Vyriausybės kadenciją parengti ir iš esmės atnaujinti dokumentai, kurie buvo rengiami išsamiai diskutuojant su visuomene, suinteresuotomis šalimis, savivaldos institucijomis ir regionų tarybomis. Šie strateginiai dokumentai brėžia aiškią kryptį tolesnei šalies raidai“, – teigė L. Savickas.

Į 2020 metų Seimo rinkimus LVŽS eina siūlydama tolesnę aiškią Lietuvos raidos viziją bei savo pradėtų darbų tęstinumą. Rinkimų programos pagrindas – tradicinės vertybės, kaip pamatinis gėris šūkyje „Tau. Šeimai. Lietuvai“. Jį detalizuodami pabrėžiame, kad politiniai sprendimai turi remtis tokiomis vertybėmis, kaip žmogaus gyvybės bei sveikatos apsauga, glaudus sambūvis su gamta, darnus tradicinės šeimos ir bendruomenės puoselėjimas, patriotiškumas, istorinė atmintis ir Lietuvos valstybingumo saugojimas, kuriant žmogui tarnaujančią ekonominę, socialinę bei politinę aplinką.

Rašyti komentarą