Home Pasaulis Didžiosios Britanijos premjeras vyksta į Škotiją, Šiaurės Airiją ir Velsą, kad atkurtų...

Didžiosios Britanijos premjeras vyksta į Škotiją, Šiaurės Airiją ir Velsą, kad atkurtų ryšius

17
0


Straipsnio turinys

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Keiras Starmeris sekmadienį išvyksta į keturis JK kampelius, kur „nedelsiant atsistato“ Škotijos, Šiaurės Airijos ir Velso vyriausybės.

2 reklama

Straipsnio turinys

Starmeris, kuris po triuškinamos savo partijos pergalės teigė turintis „mandatą daryti politiką kitaip“, Edinburge susitiks su Škotijos pirmuoju ministru Johnu Swinney, siekdamas „nesutarimus paversti bendradarbiavimu“.

„Šiandien tai prasideda nedelsiant iš naujo nustatant mano vyriausybės požiūrį į darbą su pirmuoju ir pirmuoju ministro pavaduotoju“, – sakė jis. „Prasmingas bendradarbiavimas, orientuotas į pagarbą, bus esminis veiksnys siekiant pokyčių visoje mūsų Jungtinėje Karalystėje.

Nors kiekviena JK decentralizuota tauta renka narius į Bendruomenių rūmus Londone, jos taip pat turi savo regioninius parlamentus.

Starmerio leiboristų partija atmetė Swinney Škotijos nacionalinę partiją dėl vietų parlamente. Tačiau SNP, pasisakiusi už Škotijos nepriklausomybę, vis dar turi daugumą Holirūdu, Škotijos parlamente.

Straipsnio turinys

Reklama 3

Straipsnio turinys

Kelionė siekiant sukurti geresnius darbo santykius visoje JK yra dalis platesnės Starmerio misijos – tarnauti žmonėms, kai jis sprendžia daugybę problemų.

Leiboristų vyriausybė paveldėjo svyruojančią ekonomiką, dėl kurios britai sunkiai apmokėjo sąskaitas po pasaulinių ekonominių bėdų ir fiskalinių klaidų. Ji taip pat susiduria su visuomene, kuri yra nusivylusi po 14 metų trukusio chaotiško konservatorių valdymo ir fiskalinio taupymo, panaikinusio viešąsias paslaugas, įskaitant gerbiamą Nacionalinę sveikatos tarnybą, kurią Starmeris paskelbė žlugusią.

Starmeris sakė, kad nori perduoti valdžią iš biurokratinių Londono vyriausybės salių lyderiams, kurie žino, kas geriausia jų bendruomenėms.

Po trumpos kelionės jis grįš į Angliją, kur planuoja susitikti su regionų merais ir savo pirmojoje spaudos konferencijoje šeštadienį pareiškė, kad bendraus su politikais, nepaisant jų partijos.

4 reklama

Straipsnio turinys

„Geroms idėjoms nėra monopolio“, – sakė jis, „aš nesu genties politikas“.

Starmeris toliau kalbėjosi su kitais pasaulio lyderiais, atskirais pokalbiais su Izraelio ministru pirmininku Benjaminu Netanyahu ir Palestinos prezidentu Mahmoudu Abbasu.

Jis kalbėjosi su abiem apie savo prioritetus dėl paliaubų Gazos ruože, įkaitų grąžinimo Izraeliui ir humanitarinės pagalbos didinimo, sakė atstovas spaudai.

Jis sakė Abbasui, kad Palestinos valstybės pripažinimas taikos proceso dalimi yra „nepaneigiama palestiniečių teisė“, ir sakė B. Netanyahu, kad svarbu užtikrinti ilgalaikes sąlygas dviejų valstybių sprendimui, įskaitant finansinių išteklių užtikrinimą Abbasui. Palestinos valdžia galėtų veiksmingai veikti.

5 reklama

Straipsnio turinys

Antradienį Starmeris išskris į Vašingtoną, kur vyks NATO susitikimas.

Tuo tarpu jo vyriausiasis diplomatas, užsienio reikalų sekretorius Davidas Lammy, sekmadienį turėjo atvykti į Lenkiją ir Švediją, šeštadienį apsilankęs Vokietijoje, kur pirmą kartą išvyko į užsienį, kad sustiprintų ryšius su Europos partneriais.

Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock socialinėje žiniasklaidoje X pareiškė, kad JK yra nepakeičiama Europos dalis ir kartu su Didžiosios Britanijos vyriausybe ieškoma, kaip ji galėtų priartėti prie Europos Sąjungos.

Lammy pakartojo Starmerio pažadą vėl neprisijungti prie ES bendrosios rinkos po to, kai Didžiosios Britanijos rinkėjai 2016 metais balsavo už pasitraukimą iš politinės ir ekonominės sąjungos.

„Atidėkime „Brexit“ metus už nugaros“, – „The Observer“ sakė Lammy. „Mes neketiname vėl prisijungti prie bendrosios rinkos ir muitų sąjungos, bet kartu galime daug nuveikti.

Verslo sekretorius Jonathanas Reynoldsas sekmadienį per „Sky News“ sakė, kad JK turėtų ieškoti būdų, kaip pagerinti prekybą su ES, ir kad būtų protinga pašalinti kai kurias prekybos kliūtis. Tačiau jis sakė, kad leiboristų vyriausybė nėra atvira laisvam žmonių judėjimui, kuris buvo reikalingas kaip sąjungos narys.

Straipsnio turinys