Home Pasaulis FG imtis teisinių veiksmų prieš kasdienio pasitikėjimo Samoa susitarimo ataskaita ir kt

FG imtis teisinių veiksmų prieš kasdienio pasitikėjimo Samoa susitarimo ataskaita ir kt

15
0


Federalinė vyriausybė savaitgalį pagrasino imtis teisinių veiksmų žiniasklaidos leidiniui „Daily Trust“ dėl tariamų netikrų naujienų ir dezinformacijos jos ataskaitoje apie Samoa susitarimą ir kituose leidiniuose.

Federalinė vyriausybė pareiškė pateiksianti oficialų skundą Nigerijos laikraščių savininkų asociacijos (NPAN) ombudsmenui dėl „Daily“ dėl neatsakingų pranešimų.

Informacijos ir nacionalinės orientacijos ministras Alhaji Mohammedas Idrisas, kuris tai atskleidė informuodamas žurnalistus Abudžoje, apkaltino žiniasklaidą paskelbus nepagrįstas istorijas prieš prezidento Bolos Ahmedo Tinubu administraciją.

Anot jo, pastarųjų mėnesių klastingos ir kurstančios „Daily Trust“ publikacijos pasirodė esąs ne kas kita, kaip tyčinės pastangos aptepti vyriausybę degutu.

Idrisas, pakartodamas prezidento Bolos Ahmedo Tinubu draugišką politiką žodžio laisvės atžvilgiu, sakė, kad federalinė vyriausybė nesiims suklastotų naujienų ir dezinformacijos, kuri pakenktų šalies taikai ir jos nacionaliniam saugumui.

Jis sakė: Federalinė vyriausybė, vadovaujama prezidento Bolos Ahmedo Tinubu, palaikė atvirus santykius su žiniasklaida. Tai atitinka prezidento, kaip pripažinto demokrato, visą gyvenimą kovojusio už demokratijos ir žmogaus teisių įtvirtinimą, filosofiją.

„Ši administracija išliko labai tolerantiška žiniasklaidos kritikai ir užtikrino piliečių teises į saviraiškos laisvę. Tačiau apmaudu, kad kai kurie elementai piktnaudžiauja šia Vyriausybės garantuojama laisva aplinka. Esame sunerimę dėl neapgalvotų pranešimų ir kai kurių žiniasklaidos organizacijų ir asmenų pareiškimų, kurie ribojasi su nacionaliniu saugumu ir stabilumu.

„Nors kartais tokius retkarčiais pranešimus vertiname kaip įprastą žiniasklaidos darbo dalį, dabar matome modelį, kurį sunku atmesti kaip įprastą žurnalistiką.

„Klatstingos ir kurstančios „Daily Trust“ publikacijos pastaraisiais mėnesiais pasirodė esąs ne kas kita, kaip tyčinės pastangos aptepti vyriausybę degutu. Daug kartų susilaikėme ir netikėjome, kad taip yra, tačiau dėl niekšiškų ir išdykusių leidinių nuoseklumo mums nėra jokios išeities.

„Po perversmo Nigerio Respublikoje „Daily Trust“ pasisakė už geltą pasakojimą, kad federalinė vyriausybė varo šalį į karą ir iškraipė jį regioninėmis nuotaikomis, kad sukeltų nepasitenkinimą. Tame pačiame laikraštyje buvo paskelbta antraštė nepagrįstam kaltinimui, kad vyriausybė dirba remdamasi užsienio karinėmis bazėmis šalyje. Nei „Daily Trust“, nei šio įsivaizduojamo kaltinimo autoriai nepateikė nė trupučio įrodymų.

„Tada vos prieš dvi savaites „Daily Trust“ sugalvojo ir išpopuliarino melą, kad federalinė vyriausybė pervadino Murtala Mohammed greitkelį Abudžoje į Wole Soyinka Way. Visais tais atvejais viskas, nuo ko priklausė popierius, buvo melas ir nuogirdos. Jie taip pat nerodė gailesčio ar nuolankumo atsižadėti.

„Tačiau neįsivaizdavome, kad „Daily Trust“ ir už jį stovintys žmonės gali nusileisti iki neapgalvotų bandymų padegti šalį, melagingai apkaltindami vyriausybę pasirašius susitarimą dėl LGBTQ propagavimo. Pastebėjome, kad tai niekšiška ir nedora, nes pasirašytame dokumente niekur kaltinimo nėra. Keista, bet dokumentas nepateikė jokių įrodymų ir nepateikė tariamai pasirašyto susitarimo, kuris patvirtintų jų teiginį.

„Nepagrįsta ir sensacinga istorija, deja, sudarė pagrindą kai kurių mūsų gerbiamų imamų khutba (pamokslams), kuriuos ši istorija suklaidino ir taip pakėlė nuotaiką.

„Iš Vyriausybės pusės toliau einame garbingu pilietiškumo keliu, susilaikydami nuo savipagalbos ar drakoniškų priemonių. Nors ankstesnės vyriausybės spaudė žiniasklaidą už daug mažesnius pažeidimus, tačiau mes žengiame pilietiškumo ir teisinės valstybės keliu.

„Šią popietę gerbiamasis biudžeto ir nacionalinio planavimo ministras nori pateikti daugiau aiškumo šiuo klausimu.

„Tačiau be to, federalinė vyriausybė pateikia oficialų skundą NPAN ombudsmenui dėl šio neatsakingo pranešimo.

„Be to, federalinė vyriausybė pasinaudos visomis teisėtomis priemonėmis siekdama žalos atlyginimo teisme“.