Home Pasaulis Hiustono gyventojai pasitikėjo mėsainių programėle, kad galėtų stebėti elektros energijos tiekimo sutrikimus

Hiustono gyventojai pasitikėjo mėsainių programėle, kad galėtų stebėti elektros energijos tiekimo sutrikimus

8
0


Straipsnio turinys

Hiustono gyventojai, bandę stebėti elektros energijos tiekimo nutraukimus po uragano Beryl, išsiaiškino, kad didžiausia miesto elektros įmonė neturi veikiančio atjungimų žemėlapio. Taigi jie turėjo pasikliauti alternatyva: mėsainių programa.

2 reklama

Straipsnio turinys

Kylant temperatūrai ir daugiau nei dviem milijonams žmonių tamsoje, „CenterPoint Energy Inc.“ klientai nustatė, kad bendrovės svetainėje nėra maitinimo atkūrimo stebėjimo priemonės. Tada socialiniuose tinkluose paskelbtame įraše buvo pasiūlyta pasinaudoti Whataburger programėle, kad sužinotumėte, kurie greitojo maisto tinklo restoranai buvo uždaryti darbo valandomis – tikriausiai dėl elektros trūkumo.

Sprendimo poreikis išryškina didesnį susirūpinimą dėl „CenterPoint“, nes ekstremalios oro sąlygos tikrina Teksaso energijos sistemos patikimumą. Praėjus dviem dienoms po to, kai Beryl pasiekė sausumą, beveik 1,4 milijono bendrovės klientų liko be elektros, o Hiustone tvyro perspėjimas dėl karščio. Nors Teksasas netaiko uraganų užgrūdinimo reikalavimų komunalinėms paslaugoms, „CenterPoint“ teigia, kad į 10 metų kapitalo planą įtraukta daugiau nei 26 mlrd. USD infrastruktūrai augti, modernizuoti ir stiprinti.

Straipsnio turinys

Reklama 3

Straipsnio turinys

Teksaso gubernatorius Gregas Abbottas interviu „Bloomberg News“ sakė, kad gedimai yra „siaubinga problema mūsų kolegoms teksasiečiams“ ir kad jis nurodys valstijos komunalinių paslaugų komisijai ištirti, kodėl Hiustone nuolat nutrūko elektros energijos tiekimas.

„Noriu, kad PUC teiktų informaciją ir man, ir Teksaso įstatymų leidėjui, kad kitais metais galėtume imtis veiksmų ir užtikrinti, kad tokie įvykiai niekada nepasikartotų“, – sakė Abbottas.

Berylio gedimų skaičius yra didesnis nei 2008 m. uragano Ike sukeltas. Po šios nelaimės Hiustono meras užsakė parengti ataskaitą apie elektros patikimumą regione. Ji nustatė, kad dauguma „Ike“ gedimų įvyko dėl krintančių medžių ir šakų per elektros linijas, ir rekomendavo „CenterPoint“ patobulinti medžių karpymo praktiką. Tyrime taip pat teigiama, kad miestui reikia nustatyti tokias svarbias patalpas kaip gaisrinės ir policijos nuovados ir užtikrinti, kad jose būtų sukurta atsarginė kopija.

4 reklama

Straipsnio turinys

Trečiadienį Hiustono miesto tarybos posėdyje tarybos narė Carolyn Evans-Shabazz išreiškė ypatingą susirūpinimą dėl pagalbinių patalpų, kuriose trūksta atsarginių generatorių, gyventojų likimo.

„Šios audros vis stiprėja ir kyla vis dažniau, o mes esame neapsaugoti“, – sakė Evansas-Shabazzas.

41 metų Marvinas Rodasas sakė, kad po trijų dienų be maitinimo jo namuose temperatūra yra beveik 100 °F (38 °C). Techninės priežiūros darbuotojas kritiškai vertina „CenterPoint“ ir „Abbott“, kurie Azijoje vyksta ekonominės plėtros kelionėje, reakciją į audrą.

Įkeliama...

Atsiprašome, tačiau šio vaizdo įrašo įkelti nepavyko.

„Esu nusivylęs, nes gerai informavome, kad artėja audra, ir jie turėjo turėti žmonių, pasiruošusių taisyti elektros energijos tiekimo sutrikimus, bet jie to nepadarė“, – interviu sakė Rodas. „Gubernatorius išvykęs iš šalies. Kuo tai naudinga mums? „CenterPoint“ vakar mums pranešė, kad jie ketina dirbti mūsų rajone, bet to dar neįvyko.

Reklama 5

Straipsnio turinys

„CenterPoint“ trečiadienį pranešė, kad iki dienos pabaigos tikisi atkurti 1 mln. paveiktų klientų, dėl kurių daugiau nei 1 mln. liktų be elektros. Bendrovės gedimų stebėjimo priemonė atsijungė nuo tinklo gegužę po smarkios audros, kurią užgriuvo Hiustone, dėl to svetainėje buvo intensyvus eismas, dėl kurio kilo techninių problemų.

Dėl daugybės žmonių ir robotų, bandančių pasiekti gedimų stebėjimo įrenginį, jis sudužo taip, kad tai yra neišvengiama, trečiadienį miesto tarybos posėdyje sakė „CenterPoint“ atstovas Bradas Tutunjianas.

Kompanija vėlai antradienį pranešė, kad dabar turi naują žemėlapį, skirtą klientams stebėti elektros energijos atstatymą po Berilo.

„CenterPoint pripažįsta nepatogumus savo klientams ir toliau teiks bendrą informaciją apie gedimus“, – sakoma bendrovės pranešime. Ji taip pat teigė, kad iki mėnesio pabaigos planuoja „pakeisti gedimų žemėlapį pertvarkyta debesies pagrindu sukurta platforma“.

Įkeliama...

Atsiprašome, tačiau šio vaizdo įrašo įkelti nepavyko.

56 metų Bryanas Nortonas, X paskelbęs apie Whataburger programos naudojimą, kad galėtų stebėti gedimus, savo namuose į šiaurės vakarus nuo Hiustono naudojasi generatoriais ir gamina maistą ant propano viryklės.

Programa „padeda jums bent jau žinoti, kad nesate izoliuotas“, – telefonu sakė Nortonas. „Tai tik suteikia supratimą apie problemos mastą“.

— Padedant Naureen S. Malik, Mark Chediak, Julie Fine ir Nacha Cattan.

Straipsnio turinys