Home Pasaulis LASG bendradarbiauja su Nyderlandų įmone, kad įkurtų lydymo gamyklą, skirtą kovoti su...

LASG bendradarbiauja su Nyderlandų įmone, kad įkurtų lydymo gamyklą, skirtą kovoti su elektroninių atliekų krize Lagose

13
0


Lagoso valstijos vyriausybė pasirašė ketinimų protokolą (LOI) su Nyderlandų bendrove dėl lydymo gamyklos Lagose įkūrimo, siekdama išspręsti valstijos elektroninių atliekų problemą.

Apie tai pranešta penktadienį Alausoje vykusioje pasirašymo ceremonijoje.

Už aplinkos ir vandens išteklius atsakingas Komisijos narys Tokunbo Wahabas, pasirašęs Lagoso valstijos vyriausybės vardu, pabrėžė iniciatyvos ekonominę naudą.

Jis teigė, kad įkūrus lydyklą atsirastų ne tik darbo vietų, bet ir atsirastų naujas ekonomikos sektorius, elektronines atliekas paverčiant vertingais produktais.

Partnerystė

Wahab pabrėžė Nyderlandų generalinio konsulo Michelio Deleeno buvimą kaip pasitikėjimo bendrovės galimybėmis balsavimą ir pažymėjo, kad Lagosas pirmauja elektroninių atliekų tvarkymo srityje, palyginti su kitomis regiono valstybėmis ir šalimis.

Wahab atskleidė, kad Lagosas kasdien sukuria apie 13 000 tonų atliekų, iš kurių nemaža dalis yra elektronikos atliekos.

Jis pažymėjo, kad daugelis gyventojų nepakankamai žino, kaip išmesti savo elektroninius gaminius, todėl padidėja taršos rizika.

Netinkamas elektroninių atliekų tvarkymas gali smarkiai paveikti aplinką, todėl ši iniciatyva yra itin svarbi valstybės ekologinei gerovei.

„Jūs mokate mokesčius, todėl valdžia iš jūsų sumokėtų mokesčių suteikia infrastruktūrą.

„Kaip geras pilietis, visada privalai ką nors pasakyti, kai iškyla poreikis“, jis pareiškė.

„Turime prisiimti atsakomybę už savo aplinką“, Wahabas pabrėžė.

„Netinkamas atliekų šalinimas į drenažo sistemas ne tik užkemša mūsų infrastruktūrą, bet ir kelia pavojų aplinkai. Mūsų, kaip atsakingų piliečių, pareiga yra pranešti ir užkirsti kelią tokiai veiklai.

Specialusis patarėjas aplinkos klausimais Rotimi Akodu išreiškė optimizmą dėl bendradarbiavimo su Close the Loop BV.

Jis pareiškė, kad Lagoso komanda yra įsipareigojusi užtikrinti, kad elektroninės atliekos būtų tvarkomos efektyviai, paversdamos atliekas turtu.

„Turime daug atliekų, kurios nežinome, ką su jomis daryti, bet dabar pats laikas. Mes ką tik dirbome prie atliekų pavertimo turtu. Ką tik pasirašėme dėl atliekų pavertimo energija ir dabar rūpinamės savo elektronikos atliekomis. Esame pasiruošę tai priimti Lagose“, Akodu pasakė.

Partnerystės tikslas – paversti atliekas verte, iš elektroninių atliekų išgaunant vertingas medžiagas.

Ingrid Thijssen, Nyderlandų pramonės ir darbdavių konfederacijos prezidentė, išreiškė entuziazmą dėl bendradarbiavimo ir numatė didelę naudą abiem pusėms.

Ką turėtumėte žinoti

Elektroninės atliekos, paprastai vadinamos elektroninėmis atliekomis, tapo augančia problema visame pasaulyje, ir Lagosas nėra išimtis.

Elektroninės atliekos apima išmestus elektroninius prietaisus, tokius kaip kompiuteriai, išmanieji telefonai, televizoriai ir kita plataus vartojimo elektronika.

  • Šiuose gaminiuose dažnai yra pavojingų medžiagų, tokių kaip švinas, gyvsidabris ir kadmis, kurios netinkamai šalinamos kelia didelį pavojų aplinkai ir sveikatai.
  • Lagose dėl sparčios technologinės pažangos ir didėjančio elektroninių prietaisų vartojimo išaugo elektroninių atliekų krizė.
  • Daugelis gyventojų nežino, kaip teisingai išmesti elektronines atliekas, todėl jos netvarkingai išmetamos ir teršiamos.
  • Nepakankama miesto atliekų tvarkymo infrastruktūra situaciją dar labiau pablogino – elektroninės atliekos dažnai patenka į sąvartynus, vandens kelius ir drenažo sistemas.
  • Įsteigus lydymosi gamyklą, skirtą e-atliekoms apdoroti, Lagosas galės tvarkyti elektronines atliekas, pavers jas vertingomis medžiagomis ir sumažins aplinkos taršą.