Home Pasaulis MTN skolos kreditoriams, kiti N977 mlrd., nes Nairos nusidėvėjimas vis labiau kankina

MTN skolos kreditoriams, kiti N977 mlrd., nes Nairos nusidėvėjimas vis labiau kankina

33
0


MTN Nigeria Communication Plc teigė, kad dėl aukštų palūkanų normų ir nairos devalvacijos yra skolinga savo kapitalo tiekėjams 2023 m. N977,4 mlrd.

Telekomunikacijų paslaugų teikėjas, valdantis daugiau nei 52 procentus šalies rinkos, teigė, kad N977,4 mlrd. sudaro finansinės išlaidos ir grynieji užsienio valiutos keitimo nuostoliai dėl kapitalo tiekėjų.

Telekomunikacijų milžinas tai atskleidė savo 2023 m. tvarumo ataskaitoje, kurią gavo ŠILPĖJAS.

„Mokėjimai kapitalo teikėjams, atspindintys finansines išlaidas ir grynuosius užsienio valiutos keitimo nuostolius, buvo 977,4 mlrd. Grynieji valiutos keitimo nuostoliai atsirado dėl reikšmingos Nairos devalvacijos, kai Nigerijos centrinis bankas liberalizavo užsienio valiutų valdymą“, – teigė MTN.

Bendrovė teigė, kad mokėjimai vyriausybei yra 155,5 mlrd. N pelno mokesčio ir 196,4 mlrd. N. atidėtojo mokesčio, kuris yra dėl užsienio valiutos kurso nuostolių koregavimo.

Bendrovė teigė, kad dėl to grynasis mokesčių kreditas buvo 40,9 mlrd.

„Per metus susidūrėme su dideliais priešpriešiniais vėjais, kurie paveikė mūsų veiklą. Tačiau likome įsipareigoję investuoti į savo tinklą, disciplinuotai sutelkdami dėmesį į verte pagrįstą kapitalo paskirstymą ir efektyvumą“, – atskleidė bendrovė.

MTN generalinis direktorius Karlas Toriola sakė, kad nepaisant priešingų vėjų, bendrovė labai prisidėjo prie Nigerijos ekonomikos augimo.

„Didžiuojamės iki šiol padaryta pažanga – išplėtėme ryšį iki 79,7 mln. žmonių, pasiekėme 92,9 proc. aprėptį visoje šalyje, investavome N2,6 mlrd. į įmonių socialinių investicijų programas, kurios per MTN fondą paveikė daugiau nei 58 000 gyvybių. N549,3 mlrd. mokesčių ir rinkliavų vyriausybei ir daugiau nei 571 mlrd. ND investicijų į kapitalo investicijas, ty 13,2 proc. daugiau 2023 m.“, – sakė jis.