Home Pasaulis NDLEA Nabs Osun Monarch, Smashes Cocaine Syndicate-Photos

NDLEA Nabs Osun Monarch, Smashes Cocaine Syndicate-Photos

9
0


… Čadietis, jaunimo korpuso, kovojančio su prekyba narkotikais, narys

Nacionalinės narkotikų teisėsaugos agentūros (NDLEA) darbuotojai surengė kratą Lagoso aukšto lygio kokaino sindikato, kuriam vadovauja pora: Agbakoba John Mmadu ir Agbakoba Ijeoma Chinwe, taip pat jų bendradarbis Okoye Ifeoma Maryjane, bazę, kur gabenamos didelės išgauta A klasės narkotinė medžiaga, skirta eksportui ir vietiniam platinimui.

Agentūros specialiųjų operacijų padalinio reidas buvo atliktas po kelis mėnesius trukusio žvalgybos duomenų rinkimo ir sindikato, žinomo kokaino pakavimu, platinimu ir prekyba Nigerijoje ir už jos ribų, stebėjimo.

54 metų Agbakoba Johnas Mmadu buvo suimtas Ago rūmų kelyje, Okotoje, o jo žmona Agbakoba Ijeoma Chinwe (39) ir bendražygis Okoye Ifeoma Maryjane (31), kuris yra jų slėptuvė, buvo sulaikyti sklype 2205 Ndubene Eugeneisi. Uždaryti, Lilly Estate, Amuwo Odofin rajonas Lagose, viskas 2024 m. liepos 3 d., trečiadienį.

Ago rūmų kelyje iš Mmadu buvo paimtos septynios kokaino siuntos, kurių bendras svoris – 7,652 kilogramo, o iš Ijeomos ir dvikovos buvo paimtos ne mažiau kaip šimtas dvidešimt dvi (122) supresuotos to paties narkotiko granulės, sveriančios 2,42 kg. Ifeoma Lilly Estate, bendras konfiskavimo skaičius padidino iki 10,1 kilogramo, kurio vertė gatvės vertė viršija 2,1 mlrd.

Taip pat NDLEA darbuotojai Benue valstijoje ketvirtadienį, liepos 4 d., sulaikė 350 gramų kokaino siuntą patikros punkte palei Enugu kelią, Otukpo. Neteisėtas narkotikas buvo paslėptas MP3 garsiakalbyje, išsiųstame kaip važtaraštis. Greitai atlikus operaciją Flight Motor Park Otukpo mieste, buvo sulaikytas savininkas, 25 metų Odeh Anthony.

IMG 20240707 WA0010

Tuo tarpu NDLEA pareigūnai, vykdydami stabdymo ir paieškos operaciją palei Ngurore – Yola kelią Adamavos valstijoje, trečiadienį, liepos 3 d., sulaikė Čadietį Yvesą Ahmatą Gali, važiavusį komerciniame autobuse iš Kano į Yolą. Įtariamasis buvo rastas su garsiakalbiu, naudotu slėpti
20 suspaustų blokų ir devynios plastikinės talpos Loud, stiprios kanapių atmainos, sveriančios 5200 kg.

Kano mieste, trečiadienį, liepos 3 d., operatyvininkai sulaikė jaunimo korpuso narį, 25 metų Yusufą Abdulrahmaną, Corpers Lodge mieste, Sumailos rajone, su 1 250 kg „Loud“, o Osuno valstijoje – Akarabatos bendruomenės Ile-Ife mieste vadovą, 50 metų Ba’ale Ige Babatunde penktadienį, liepos 5 d., buvo areštuotas su šviežiais kanapių augalais, kurie svėrė 5 kg.
Du įtariamieji: Monday Ali, 49, ir Jimoh Alewi, 37, buvo suimti, kai NDLEA darbuotojai užpuolė Ikotos mišką Ifedore LGA, Ondo valstijoje, kur 17 hektarų dirbamos žemės buvo sunaikinta 42 500 kg kanapių, o rasta 73,5 kg tos pačios medžiagos. už įtariamųjų baudžiamąjį persekiojimą per penkias dienas trukusią operaciją, pasibaigusią pirmadienį, liepos 1 d.

IMG 20240707 WA0013IMG 20240707 WA0014

Abudžoje FCT, NDLEA darbuotojai šeštadienį, liepos 6 d., sulaikė Sanusi Mamman (28 m.) ir Usaini Ibrahimo (20 m.) duetą, važiavusį transporto priemonėje palei Abaji-Gwagwalada su 1132 buteliais kodeino sirupo; 13 540 tramadolio tablečių; 50 000 tablečių diazepamo ir 59 tabletės rophynol. Įtariamieji tvirtino, kad opioidus atsivežė iš Onitsos, Anambros valstijos.

Tuo pačiu metu agentūros vadovybės ir formacijos visoje šalyje tęsė karą su piktnaudžiavimu narkotikais, WADA, įjautrinimo veiklą mokyklose, maldos centruose, darbo vietose ir bendruomenėse praėjusią savaitę. Tai apima: WADA nušvitimo paskaita bendruomenės gimnazijos (jaunesniųjų) mokiniams, Aroro, Ibadan, Oyo valstijoje; saldainių vidurinės mokyklos mokiniai, Agu Awka, Anambra valstija; bendruomenės vidurinės mokyklos mokiniai, Umuida, Enugu Ezike, Enugu valstija; Arabų ir islamo studijų mokyklos studentai, Kofar Nasarawa, Kano valstija ir WADA jautrinimo paskaita, kurią, be kita ko, organizavo NDLEA M zonos zoninė komanda Sabo automobilių parke, Kadunoje.

Pagirdamas Specialiųjų operacijų skyriaus Osuno, Benue, Ondo, Kano ir FCT komandų pareigūnus ir vyrus už areštus ir konfiskavimus, NDLEA pirmininkas / vyriausiasis vykdomasis pareigūnas, brg. Generolas Mohamedas Buba Marwa (Rtd) pažymėjo, kad jų pastangos mažinti narkotikų pasiūlą buvo suderintos su WADA jautrinimo veikla, o jis įpareigojo juos ir jų tautiečius visoje šalyje išlaikyti tempą.

Skelbimas
apvalkalas1