Home Pasaulis Rusijos smūgiai Ukrainoje paliko tūkstančius be elektros ir vandens

Rusijos smūgiai Ukrainoje paliko tūkstančius be elektros ir vandens

15
0


Straipsnio turinys

Ukrainos valdžia šeštadienį pranešė, kad per naktį Rusijos antskrydžius šiaurės Ukrainoje be elektros liko daugiau nei 100 000 namų ūkių, o regiono sostinei buvo nutrauktas vandens tiekimas, šeštadienį pranešė Ukrainos valdžia, o civilių aukų skaičius smarkiai išaugo šalies rytuose.

2 reklama

Straipsnio turinys

Šiaurinis Sumų regionas, besiribojantis su Rusija, paskendo po to, kai vėlai penktadienį Rusijos antskrydžiai padarė žalos energetikos infrastruktūrai, pranešė Ukrainos energetikos ministerija. Po kelių valandų Ukrainos visuomeninis transliuotojas pranešė, kad Rusijos bepilotės skraidyklės smogė provincijos sostinei, dar vadinamai Sumai, ir nutraukė vandenį, atsitrenkdami į elektros linijas, maitinančias jos siurblių sistemą.

Rusijos valstybinė agentūra RIA citavo vietinį prokremlišką „pogrindžio“ lyderį, sakiusį, kad Maskvos pajėgos per naktį pataikė į raketų šaudmenis gaminančią gamyklą mieste, kuriame prieškariu gyveno daugiau nei 256 000 gyventojų. Ataskaitoje nenurodyta, koks ginklas buvo panaudotas, ir teiginio nebuvo galima savarankiškai patikrinti. Remiantis Ukrainos žiniasklaidos pranešimais, per anksti šeštadienį perspėjimą miestą nugriaudėjo sprogimai.

Straipsnio turinys

Reklama 3

Straipsnio turinys

Rytinėje Donecko srityje penktadienį ir naktį per Rusijos apšaudymą žuvo 11 civilių ir 43 buvo sužeisti, šeštadienį pranešė vietos gubernatorius Vadymas Filaškinas. Penki žmonės žuvo Selydove mieste, esančiame į pietryčius nuo Pokrovsko, rytinio miesto, kuris tapo priešakinės linijos tašku. Ukrainos generalinis štabas šeštadienio rytą pranešė, kad per praėjusią dieną Ukrainos ir Rusijos pajėgos prie Pokrovsko susidūrė 45 kartus.

Filaškino teigimu, dar trys žmonės žuvo Chasiv Jare – strategiškai patogioje vietoje Donecke, kuris buvo paverstas griuvėsiais per mėnesį trukusį Rusijos puolimą.

Ukrainos kariuomenės atstovas ketvirtadienį naujienų agentūrai AP sakė, kad Ukrainos pajėgos pasitraukė iš rajono Chasiv Jaro pakraštyje. Aukštesnė miesto vieta suteikia jam strateginę reikšmę, o kariniai analitikai sako, kad jo žlugimas gretimiems miestams sukeltų pavojų. Tai taip pat gali pakenkti svarbiems Ukrainos tiekimo maršrutams ir priartinti Rusiją prie jos užsibrėžto tikslo užgrobti visą Donecko sritį.

4 reklama

Straipsnio turinys

Pasak Ukrainos generalinio štabo, Rusijos pajėgos penktadienį ir naktį surengė šešis raketų ir 55 aviacijos smūgius visoje Ukrainoje ir panaudojo daugiau nei 70 „slydimo bombų“ – modifikuotų sovietmečio ginklų, pastarosiomis savaitėmis nuniokojusių šalį.

REKOMENDUOJAMAS VIDEO

Įkeliama...

Atsiprašome, tačiau šio vaizdo įrašo įkelti nepavyko.

Rusijoje du civiliai buvo sužeisti po to, kai Ukrainos pajėgos naktį apšaudė pasienio miestą pietiniame Belgorodo regione, pranešė jos gubernatorius Viačeslavas Gladkovas.

Rusijos gynybos ministerija pranešė, kad jos kariai per naktį numušė iš viso aštuonis bepiločius lėktuvus virš Kursko ir Belgorodo regionų pietuose.

Šalia Rusijos aneksuoto Krymo esančioje Krasnodaro provincijoje vietos valdžia pranešė apie žalą, kurią naktį padarė krintančios drono nuolaužos. Ataskaitose rašoma, kad nuolaužos sukėlė gaisrą naftos bazėje, atskiroje vietoje padegė kuro bakus ir apgadino mobiliųjų telefonų bokštą. Iškart pranešimų apie aukas nebuvo.

Straipsnio turinys