Home Pasaulis Starmeris sako, kad Ruandos deportacijos planas „miręs ir palaidotas“

Starmeris sako, kad Ruandos deportacijos planas „miręs ir palaidotas“

17
0


Straipsnio turinys

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Keiras Starmeris šeštadienį pareiškė, kad atsisako prieštaringai vertinamos savo pirmtako politikos deportuoti prieglobsčio prašytojus į Ruandą, nes pažadėjo įvykdyti rinkėjų mandatą keistis, nors perspėjo, kad tai neįvyks greitai.

2 reklama

Straipsnio turinys

„Ruandos schema buvo mirusi ir palaidota dar neprasidėjus“, – sakė Starmeris savo pirmoje spaudos konferencijoje po to, kai Darbo partija po 14 metų nušlavė konservatorius nuo valdžios. „Tai niekada neveikė kaip atgrasymo priemonė. Beveik priešingai“.

Starmeris žurnalistams medinėmis dailylentėmis dekoruotame kambaryje Dauningo g. 10, esąs „nerimantis pokyčiams“, tačiau neįsipareigoja, kaip greitai britai pajus savo gyvenimo lygio ar viešųjų paslaugų pagerėjimą.

30 minučių trukmės klausimų ir atsakymų sesija vyko po pirmojo ministrų kabineto posėdžio, kai jo naujoji vyriausybė imasi didžiulio iššūkio – išspręsti daugybę vidaus bėdų ir nugalėti visuomenę, pavargusią nuo metų taupymo, politinio chaoso ir sugriautos ekonomikos.

„Turime daug darbo, todėl dabar tęsiame savo darbą“, – jiems sakė Starmeris.

Straipsnio turinys

Reklama 3

Straipsnio turinys

Starmerio kabinete yra rekordinis moterų skaičius – 11 iš 25 ministrų. Beveik visi nariai lankė valstybines mokyklas – tai dar vienas rekordas, kuris smarkiai skiriasi nuo konservatorių ministrų, kurie istoriškai atvyko su privačių mokyklų kilmės dokumentais.

„Didžiuojuosi tuo, kad prie kabineto stalo yra žmonių, kuriems nebuvo lengviausia gyvenimo pradžia“, – sakė Starmeris.

Tarp daugybės problemų, kurias jie turi išspręsti, yra vangios ekonomikos skatinimas, sergančios sveikatos priežiūros sistemos sutvarkymas ir pasitikėjimo vyriausybe atkūrimas.

„Tik todėl, kad leiboristai laimėjo didelę nuošliaužą, dar nereiškia, kad visos problemos, su kuriomis susidūrė konservatorių vyriausybė, išnyko“, – sakė Londono Karalienės Marijos universiteto politikos profesorius Timas Bale’as.

REKOMENDUOJAMAS VIDEO

4 reklama

Straipsnio turinys

Įkeliama...

Atsiprašome, tačiau šio vaizdo įrašo įkelti nepavyko.

Starmeris savo pirmosiose pastabose, eidamas ministro pirmininko pareigas, penktadienį išskyrė keletą svarbių dalykų, tokių kaip gerbiamos, bet slegiamos Nacionalinės sveikatos tarnybos sutvarkymas ir JK sienų užtikrinimas, nuoroda į didesnę pasaulinę problemą, susijusią su migrantų, bėgančių nuo karo ir skurdo, antplūdžio absorbavimu. taip pat sausros, karščio bangos ir potvyniai, susiję su klimato kaita.

Konservatoriai stengėsi sustabdyti per Lamanšo sąsiaurį atvykstančių migrantų srautą, nesugebėdami įvykdyti buvusio ministro pirmininko Rishi Sunak pažado „sustabdyti laivus“.

Prieštaringai vertinamas Ruandos planas buvo paskelbtas kaip sprendimas, kuris atgrasytų migrantus nuo rizikavimo savo gyvybėmis kelionėje, kuri gali baigtis tuo, kad jie bus deportuoti į Rytų Afriką. Iki šiol tai kainavo vyriausybei šimtus milijonų dolerių ir niekada nepaskrido.

5 reklama

Straipsnio turinys

Starmeris tai pasmerkė kaip „gudrybę“, nors neaišku, ką jis darys kitaip, nes per pirmuosius šešis metų mėnesius į krantą išlipo rekordinis žmonių skaičius.

„Darbiečiai turės rasti sprendimą dėl mažų laivelių, atplaukiančių per kanalą“, – sakė Bale’as. „Tai atsisakys Ruandos schemos, tačiau ji turės sugalvoti kitus sprendimus, kaip išspręsti tą konkrečią problemą.

Suella Braverman, konservatorių griežta imigracijos šalininkė, kuri yra galima pretendentė pakeisti Sunaką partijos lyderio poste, kritikavo Starmerio planą nutraukti Ruandos paktą.

„Sunkaus darbo metai, Parlamento veiksmai, milijonai svarų sterlingų, išleistų schemai, kuri būtų pasiteisinusi, jei ji būtų tinkamai įgyvendinta“, – sakė ji šeštadienį. „Hizonte yra didelių problemų, kurias, bijau, sukels Keiras Starmeris.

Reklama 6

Straipsnio turinys

Po šešių savaičių kampanijos Starmeris turės įtemptą grafiką. Sekmadienį jis išvyksta aplankyti kiekvienos iš keturių JK šalių – Anglijos, Škotijos, Velso ir Šiaurės Airijos. Jis planuoja susitikti su didmiesčių merais, nepaisant partijos, sakydamas, kad jis nėra „gentinis politikas“.

Tada jis antradienį vyks į Vašingtoną, kur vyks NATO susitikimas, o liepos 18 d., kitą dieną po parlamento atidarymo ir Karaliaus kalbos, kurioje nustatoma naujosios vyriausybės darbotvarkė, surengs Europos politinės bendrijos viršūnių susitikimą.

Starmeris telefonu skambino su keliais pasaulio lyderiais, įskaitant JAV prezidentą Joe Bideną, Indijos ministrą pirmininką Narendrą Modi, Vokietijos kanclerį Olafą Scholzą, Europos Sąjungos lyderę Ursula von der Leyen ir Ukrainos Volodymyrą Zelenskį.

Reklama 7

Straipsnio turinys

Jis šeštadienį išsiuntė užsienio reikalų sekretorių Davidą Lammy į Vokietiją, Lenkiją ir Švediją.

Tuo tarpu sveikatos sekretorius Wesas Streetingas pareiškė, kad kitą savaitę pradės naujas derybas su NHS gydytojais savo karjeros pradžioje, kurie surengė daugybę kelių dienų streikų. Ginčas dėl darbo užmokesčio paaštrino ilgai laukti susitikimų, kurie tapo NHS problemų požymiu.

Griežtesne kalba, nei vartojo anksčiau, Starmeris pakartojo Streetingo NHS apibūdinimą kaip „sulaužytą“.

„Kiekvienas, kuris jį naudoja ir dirba, žino, kad jis sugedęs“, – sakė jis. „Mes neketiname veikti apsimetant ar kalbant, kad problema neišreiškiama tokia, kokia ji yra, nes kitaip negalėsime išspręsti problemos taip greitai, kaip reikia.

Straipsnio turinys