Home Pasaulis Tikroji priežastis, kodėl Taileris Durdenas grįžta nuskusta galva į kovos klubą

Tikroji priežastis, kodėl Taileris Durdenas grįžta nuskusta galva į kovos klubą

22
0


Santrauka

  • Tailerio Durdeno galvos skutimasis simbolizuoja jo laisvę eiti savo keliu po to, kai pasakotojas paleidžia kontrolę.
  • Durdeno plaukų pasikeitimas išryškina gilią takoskyrą tarp jo ir pasakotojo tapatybių bei motyvų.
  • „Fight Club“ galvos skutimosi tropas yra unikalus, nes atspindi pasakotojo egzistencinę kelionę ir dvilypumą.

Taileris Durdenas grįžta sumušęs galvą Kovos klubaspaskutinis lankas, palikdamas žiūrovams intriguojantį klausimą: ką jo plaukų transformacija simbolizuoja visa apimančioje istorijoje? Vienas iš svarbiausių momentų Kovos klubas yra tada, kai pasakotojas klausia Tailerio Durdeno apie projektą „Mayhem“, o Durdenas skatina jį „Paleisk.Nors iš pradžių buvo susirūpinęs, pasakotojas galiausiai pakluso Durdenui ir paleidžia ranką nuo automobilio vairo. Dėl to automobilis sugenda, pažymėdamas pradžią Kovos klubaspabaigos lankas.

Toliau pasakotojas atsibunda savo namuose ir randa kovos klubo narius, dirbančius kaip komanda, kad įgyvendintų projektą „Mayhem“. Tačiau kai jis bando surasti Tailerį, jo niekur neranda. Kuo arčiau pasakotojas suras Tailerį Durdeną, tuo labiau jis suvokia tiesą apie savo dvigubą tapatybę. Kai jis pagaliau susiduria akis į akį su Durdenu viešbučio kambaryje, Durdenas neatrodo taip pat: jis žaismingas ir netgi atrodo palyginti didesnis nei buvo anksčiau.

Susijęs

Paaiškintos 8 kovos klubo taisyklės

„Fight Club“ žinomos taisyklės yra daug sudėtingesnės, nei atrodė iš pradžių. Kai kurie davė įspūdingų rezultatų, o kiti atskleidžia pasakotojo tapatybę.

Tylerio Durdeno galvos skutimasis simbolizuoja esminį jo motyvų pokytį

Tai rodo jo atsidavimą projektui „Mayhem“.

Į Kovos klubasTaileris Durdenas iš pradžių vaizduojamas kaip ideali pasakotojo vizija, kuo jis nori būti. Kai Durdenas įkuria titulinį Kovų klubą ir sukuria erdvę tokiems vyrams kaip jis susigrąžinti savo vyriškumą, pasakotojas suvokia, kaip jis atstovauja savo pasitikėjimui ir laisvei. Tačiau tarp Durdeno ir Pasakotojo motyvų prasideda disonansas kai Durdenas pradeda per toli imtis veiksmų su „Project Mayhem“, laikydamas pasakotoją dark. Kaip matyti iš automobilio scenos, Durdenas taip pat supranta, kad jis ir pasakotojas nemato vienas kito.

Jo galvos skutimas simbolizuoja, kaip jis jaučiasi laisvas eiti savo keliu po to, kai pasakotojas nuima ranką nuo vairo.

Dėl to jis prašo Pasakotoją paleisti ir priimti chaosą, o ne priversti valdyti. Po to, kai pasakotojas pagaliau sutinka paleisti, Taileris Durdenas išsivaduoja nuo savo lūkesčių, kuo jis nori būti. Dėl to, užuot atstovavęs tai, ką numatė pasakotojas, Durdenas tampa vienu iš jo bendražygių ir rimtai imasi projekto Mayhem. Jo galvos skutimas simbolizuoja, kaip jis jaučiasi laisvas eiti savo keliu po to, kai pasakotojas nuima ranką nuo vairo.

Durdeno plaukų pasikeitimas daro jį labai skirtingą nuo pasakotojo įsivaizduojamo idealo

Jis nėra toks, kokio norėjo būti pasakotojas

Įdomi detalė automobilio avarijos scenoje iš Kovos klubas yra tai, kad kol Taileris Durdenas vairuoja kaire ranka, pasakotojas valdo jį dešine. Net kai Taileris paleidžia kairę ranką, pasakotojas bando perimti valdymą dešine. Šioje scenoje puikiai užfiksuotas konfliktas tarp dviejų alternatyvių pasakotojo tapatybių, vienas (Tyleris Durdenas) bando įtikinti kitą (Pasakotojas) priimti chaosą, netikrumą ir maištą. Kai vidinis mūšis baigiasi, Tyleris Durdenas pasirodo kaip nugalėtojas, leidžiantis jam žengti savo keliu.

Štai kodėl, kai pasakotojas po avarijos jį tiesiogiai susitinka viešbučio kambaryje, Durdenas nesiskiria nuo to, kokį pasakotojas jį iš pradžių įsivaizdavo. Jis nėra anksčiau matyta smailiaplaukė ir puošni figūra, o greičiau žmogus, kuris yra „nemokama visais būdais“ – ne pasakotojas. Jo nuskusta galva pabrėžia, kaip pagilėjo takoskyra tarp dviejų alternatyvių tapatybių, o Durdenas labiau atitinka savo pagrindinius įsitikinimus ir vertybes.

Susijęs

„Fight Club“ aktorių ir veikėjų vadovas

Režisieriaus Davido Fincherio „Kovos klubas“ yra vienas simboliškiausių 90-ųjų filmų, pateikiantis brutalų socialinį komentarą apie toksišką vyriškumą.

Daugelyje kitų filmų ir laidų pokyčiams vaizduoti naudojamas „galvos skutimosi“ bruožas

Tai puikiai simbolizuoja veikėjo katarsį

Galvos skutimosi tropas anksčiau buvo naudojamas daugelyje TV laidų ir filmų, siekiant pabrėžti reikšmingus veikėjo tapatybės ar mąstymo pokyčius. Pavyzdžiui, Breaking BadWalteris White’as nusiskuto galvą, kai pradeda priimti savo transformaciją į Heisenbergą. MatricaNeo neturi plaukų, kai pagaliau išsivaduoja iš Matricos, simbolizuojantis jo atgimimą realiame pasaulyje. Furiosa nusikerpa plaukus, kad pakiltų į Citadelės gretas ir nepaisytų visko, ko Immortan Joe ir jo vyrai tikisi iš jos.

…Kovos klubas
Tylerio Durdeno plaukų transformacijos vaizdavimas vis dar atrodo unikalus, nes taip pat reprezentuoja pasakotojo egzistencinę kelionę ir dvilypumą.

Demi Moore Jordan taip pat atsikrato plaukų GI Džeinė kai ji ruošiasi griežtiems JAV karinio jūrų laivyno specialiojo karo grupės mokymams. Net anime, Vienas Punch ManSaitama praranda plaukus dėl intensyvaus treniruočių režimo, o tai simbolizuoja jo neprilygstamą jėgą ir nenuilstumą. Kai pavyzdžiai yra daug veikėjų, galvos skutimas yra akivaizdžiai įprasta vaizdinė metafora, reiškianti pokyčius ir nepaisymą daugelyje istorijų. Tačiau Kovos klubasTylerio Durdeno plaukų transformacijos vaizdavimas vis dar atrodo unikalus, nes atspindi pasakotojo egzistencinę kelionę ir dvilypumą.