Home Pasaulis Turistų vieta balsuos, ar uždrausti kruizinius laivus šeštadieniais

Turistų vieta balsuos, ar uždrausti kruizinius laivus šeštadieniais

19
0


Straipsnio turinys

JUNEAU, Aliaska (AP) – Kiekvienais metais į Aliaskos sostinę kruiziniais laivais atvyksta daugybė turistų, kad pamatytų tokius stebuklus kaip greitai nykstantis Mendenhall ledynas. Dabar ilgą laiką tvyranti įtampa dėl Džuno ​​turizmo bumo kyla dėl naujos rinkėjų iniciatyvos, kuria siekiama suteikti gyventojams atokvėpį nuo antplūdžio.

2 reklama

Straipsnio turinys

Priemonė, pagal kurią būtų uždrausta kruiziniams laivams, plaukiojantiems 250 ar daugiau keleivių, šeštadieniais prisišvartuoti Juneau mieste, buvo tinkamas spalio 1 d. savivaldybės balsavimui. Tai sudarė sąlygas diskusijoms apie tai, kiek turizmo yra per daug mieste, kuris patiria tiesioginių problemų. klimato kaitos poveikis. Ši priemonė taip pat uždraus laivus liepos 4 d., kai vietiniai gyventojai plūsta į miesto miesto paradą.

Šią savaitę kvalifikuota iniciatyva „Šeštadieniai be laivo“ atiteks rinkėjams, nebent vietos asamblėja iki rugpjūčio 15 d. priimtų panašią priemonę, o tai mažai tikėtina.

Juneau, pasiekiamas tik vandeniu arba oru, yra Mendenhall ledynas, pagrindinis kruizų keleivių, atvykstančių kelių aukštų laivais, kylančiais virš kuklaus miesto centro panoramos, traukos objektas. Daugelis šio apie 32 000 gyventojų turinčio miesto gyventojų nerimauja dėl padidėjusio eismo, perpildytų takų ir dažno sraigtasparnių, gabenančių lankytojus į Mendenhallą ir kitus ledynus, zvimbimo.

Reklama 3

Straipsnio turinys

Deborah Craig, dešimtmečius gyvenusi Juneau mieste, palaiko šeštadienius be laivų. Craigas, gyvenantis kitoje kanalo pusėje, kur laivai prisišvartuoja, dažnai girdi jų ankstyvą rytą rūko signalus ir transliuoja pranešimus keleiviams, kurie girdimi per vandenį.

Dabartinis „didžiulis“ lankytojų skaičius sumažina tai, ką gyventojai taip mėgsta Juneau, sakė ji.

Aliaska-Turizmas-kruizai
Mendenhall ledyno veidas sekmadienį, 2024 m. balandžio 21 d., Juneau, Aliaskoje. (AP nuotrauka / Becky Bohrer, failas)

„Kalbama apie gyvenimo būdo, kuris išlaiko mus Džuneau, išsaugojimą, ty švarų orą, švarų vandenį, nesugadintą aplinką ir lengvą prieigą prie takų, lengvą prieigą prie vandens sporto ir gamtos“, – sakė ji apie iniciatyvą.

„Yra toks suvokimas, kad kai kurie žmonės nepriima turistų, ir taip nėra“, – sakė Craigas. „Kalbama apie garsumą. Kalbama apie per daug – per daug per trumpą laiką užvaldo mažą bendruomenę.

Straipsnio turinys

4 reklama

Straipsnio turinys

Dabartinis kruizų sezonas trunka nuo balandžio pradžios iki spalio pabaigos.

Iniciatyvos priešininkai teigia, kad jungčių ribojimas pakenks vietos verslui, kuris labai priklauso nuo turizmo, ir gali sukelti ieškinius. Rinkėjų patvirtintas kruizinių kelionių keleivių skaičiaus apribojimas Bar Harbore, Meino valstijoje, kitoje bendruomenėje, turinčioje didelę turizmo ekonomiką, buvo apskųstas federaliniam teismui.

Laura McDonnell, verslo lyderė, kuriai priklauso dovanų parduotuvė „Caribou Crossings“ Džūno miesto centro turistų centre, teigė, kad vasaros sezono metu ji gauna 98% savo metinių pajamų.

Turizmas yra susijęs su visomis „vietinėmis įmonėmis, kurios priklauso nuo kruizų keleivių ir mūsų vietos bendruomenėje“, – sakė McDonnell, dalyvaujantis iniciatyvai prieštaraujančiame „Protect Juneau’s Future“.

Reklama 5

Straipsnio turinys

Kai kurios mokyklos neseniai buvo uždarytos dėl veiksnių, įskaitant mažėjantį mokinių skaičių, o regiono ekonomika susiduria su iššūkiais, sakė ji.

„Manau, kad mums, kaip bendruomenei, tikrai reikia pažvelgti į tai, kas gresia mūsų ekonomikai“, – sakė ji. „Mes negalime mažinti savo ekonomikos.

Remiantis McKinley Research Group LLC miestui parengta ataskaita, kruizų pramonė 2023 m. Juneau patyrė 375 mln. USD tiesioginių išlaidų.

Po dvejus metus trukusio pandemijos užliūliavimo kruizinių laivų keleivių skaičius Juneau smarkiai išaugo ir 2023 m. pasiekė rekordą – daugiau nei 1,6 milijono. Pagal šių metų tvarkaraštį rugsėjo 21 d. bus pirmoji diena nuo gegužės pradžios, kai mieste nebus didelių laivų.

Reklama 6

Straipsnio turinys

Diskusijos dėl turizmo poliarizuojasi, o miestas bandė rasti aukso vidurį, sakė Alexandra Pierce, Juneau lankytojų pramonės direktorė. Tačiau ji pažymėjo, kad reikia ir regioninio sprendimo.

REKOMENDUOJAMAS VIDEO

Įkeliama...

Atsiprašome, tačiau šio vaizdo įrašo įkelti nepavyko.

Jei Džuno ​​iniciatyva bus priimta, ji paveiks kitas, mažesnes Aliaskos pietryčių bendruomenes, nes laivai, dažniausiai keliaujantys iš Sietlo ar Vankuverio (Kanada), turės kur nors išvykti, jei negalės šeštadieniais prisišvartuoti Džune.

Kai kurie Sitkos, į pietus nuo Juneau, gyventojai dar tik pradeda bandyti apriboti kruizų lankymąsi toje mažoje salų bendruomenėje, kuri yra netoli ugnikalnio.

„Juneau“ ir pagrindinės kruizinės bendrovės, įskaitant „Carnival Corp.“, „Disney Cruise Line“, „Norwegian Cruise Line“ ir „Royal Caribbean Group“, susitarė dėl penkių didelių laivų per dieną limito, kuris įsigaliojo šiais metais. Visai neseniai jie pasirašė paktą, kuris įsigalios 2026 m., ir kuriuo siekiama apriboti 16 000 kruizinių laivų keleivių per dieną nuo sekmadienio iki penktadienio ir 12 000 šeštadieniais.

Reklama 7

Straipsnio turinys

Pierce’as teigė, kad bendras tikslas yra išlaikyti bendrą kruizinių kelionių keleivių skaičių apie 1,6 mln. ir išlyginti kasdienį lankytojų skaičių, kuris judriausiomis dienomis gali išaugti iki maždaug 18 000. Praeityje didžiausios dienos jautėsi „šiek tiek gniuždomos“, – sakė ji. Juneau tradiciškai buvo populiariausias kruizinis uostas valstybėje.

Tikimasi, kad daugelis Džuneau projektų padės sumažinti esamų kruizų skaičių. Tai apima planus pastatyti gondolą miestui priklausančioje slidinėjimo zonoje ir didesnį lankytojų skaičių Mendenhall Glacier poilsio zonoje, sakė ji.

Renee Limoge Reeve, prekybos grupės „Cruise Lines International Association Alaska“ vyriausybės ir bendruomenės ryšių viceprezidentė, sakė, kad su miestu pasirašyti susitarimai buvo pirmieji tokio pobūdžio Aliaskoje.

Reklama 8

Straipsnio turinys

Geriausia strategija yra „nuolatinis, tiesioginis dialogas su vietos bendruomenėmis“ ir bendradarbiavimas taip, kad vietos verslui taip pat būtų galima numatyti pajamų šaltinį, sakė ji.

Vietos verslo lyderių vadovaujama „Protect Juneau’s Future“ teigė, kad balsavimo priemonės sėkmė reikš, kad bus prarastos pajamos iš pardavimo mokesčių, o kruizų keleiviai išleis milijonus dolerių tiesioginių išlaidų. Grupė buvo įsitikinusi, kad rinkėjai atmes šią priemonę, sakoma jos iniciatyvinio komiteto pranešime.

Iniciatyvos rėmėja ir dažna kruizų industrijos kritikė Karla Hart teigė, kad dėl bylinėjimosi grėsmės bendruomenės anksčiau neleido imtis veiksmų apriboti kruizų skaičių. Ją džiugino teisinės pergalės šiais metais vykstančioje kovoje dėl priemonės, priimtos Bar Harbore, populiarioje vietoje netoli Meino Akadijos nacionalinio parko.

Ji mano, kad Juneau iniciatyva praeis.

„Kiekvienas žmogus, kuris ketina balsuoti, turi gyvą patirtį ir žinių apie tai, kaip kruizų pramonė daro įtaką jų gyvenimui“, – sakė ji.

Straipsnio turinys