Ramūnas Karbauskis. Konservatoriai paskelbė nuosprendį 13-ąjai pensijai

Nuosprendis įstatymui dėl 13-os pensijos paskelbtas. Naujasis Seimo finansų ir biudžeto komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas paskelbė, kad pensininkams užteks ir 12-os pensijų. Motyvuodamas tokią nuomonę, patikslino, jog 2021 metais pensijos ir taip augs ir, kad jos neturi priklausyti nuo geros politikų nuotaikos.

Mykolui Majauskui norisi pranešti, kad nors pensijos per praėjusius ketverius metus išaugo 50 procentų, jos lieka vienos mažiausių Europos Sąjungoje. Lenkija priimdama sprendimą dėl 13-os pensijos, kūrė mechanizmą, kaip gerinti pensininkų gyvenimą, kada ekonominė situacija sukuria tokią galimybę. Tuo pačiu argumentu vadovaujantis dėl 13-osios pensijos priimti spendimai Slovakijoje, Portugalijoje, Vengrijoje ir kitose valstybėse. Tuo pačiu argumentu paremtas siūlymas tokį įstatymą priimti Lietuvoje.

Net šiais kriziniais metais Lietuvoje sparčiai augo atlyginimai, kas leido toliau didinti „Sodros“ rezervus, bei galvoti apie galimybę padidinti pensininkų pajamas labiau, nei numatyta pensijų indeksavimo tvarkose. Jei naujoji valdžia nepaskęs korupcijos liūne ir dirbs ne tik interesų grupėms, tai tikėtina, jog ekonomika augs ir galimybė išmokėti 13-tą pensiją išliks ir ateityje.

Mykolo Majausko pareiškimas reiškia, jog naujoji valdžia nenori spartesnio pensininkų gerovės didėjimo, o „Sodros“ rezervus bandys panaudoti kitoms reikmėms. Vienas iš galimų scenarijų, tai bandymas grįžti prie dosnaus privačių pensijų fondų finansavimo iš „Sodros“ biudžeto, kas tarnautų ne pensininkų, o konservatorius ir liberalus palaikančios interesų grupės didesniam pralobimui.

Ponui Majauskui norisi pasakyti, kad dabar ne 2008-2009 metai ir pensininkų kvailinti nebepavyks. Pensininkų sąskaita dengti milžiniškas palūkanas už valstybės imamus kreditus, kaip jūs darėte po 2008-2009 metų ekonominės krizės ar didinti pelnus privatiems pensijų fondams, nebegalėsite, nes tam Seime jums neužteks balsų, o ir pensininkai jus nebeniekins, o tiesiog prakeiks.

Ponai konservatoriai ir liberalai, turite galimybę dar kartą pagalvoti, ar Lietuvos žmonių gerovė nėra svarbesnė už jūsų pačių ir grupelės rėmėjų interesus. Nors atsakymas man aiškus, bet nepabandyti apeliuoti į jūsų sąžinę neturiu teisės.

Rašyti komentarą