Home Sportas Anglija pateko į 2024 m. Europos čempionato pusfinalį baudiniais prieš Šveicariją

19
0

Lygiosios 1:1 120-ąją minutę paleido kamuolį į baudinių seriją, kurioje Akanji padarė vienintelę klaidą

Anglijos rinktinė pateko į Europos 2024 metų pusfinalį po dramatiškos pergalės baudinių serijoje prieš Šveicariją. Intensyvios rungtynės po pratęsimo baigėsi rezultatu 1:1, nė vienai komandai nepavykus užsitikrinti pergalės reguliariajame žaidime.

Šveicarija išsiveržė į priekį 75-ąją minutę Breelio Embolo įvarčiu. Tačiau Anglija greitai atsakė ir vos po penkių minučių išlygino rezultatą Bukayo Sakos įvarčiu.

Tai buvo antrosios iš eilės Anglijos rungtynės, kurios tęsėsi pratęsime. Declanas Rice’as beveik išvedė Angliją į priekį penkias minutes po papildomų 30 minučių, bet jo tolimą smūgį meistriškai atrėmė Šveicarijos vartininkas Yannas Sommeris.

Drąsiu žingsniu Anglijos rinktinės treneris Garethas Southgate’as antrajame pratęsimo kėlinyje pakeitė kapitoną Harry Kane’ą, rezultatyviausią komandos žaidėją ir pagrindinį 11 metrų baudinį realizavusįjį.

Šveicarijos žaidėjas Xherdanas Shaqiri 110-ąją minutę tiesioginiu smūgiu nuo kampinio bandė nustebinti Anglijos rinktinės vartininką Jordaną Pickfordą, tačiau kamuolys atšoko nuo virpsto.

Baudinių serijoje Anglija buvo nepriekaištinga ir realizavo visus penkis savo metimus taškiniais. Vienintelis nepataikė šveicaras Manuelis Akanji, o Pickfordas teisingai atspėjo jo smūgio kryptį, užtikrindamas Anglijos pergalę ir vietą pusfinalyje.