Home Sportas Kur dingo Prancūzijos nuojauta? Kylianas Mbappe ir Co vis dar neįmušė...

Kur dingo Prancūzijos nuojauta? Kylianas Mbappe ir Co vis dar neįmušė įvarčių iš atviro žaidimo „Les Bleus“ bosas Didier Deschampsas priima savo nacionalinio nužudytojo vaidmenį, rašo MATT BARLOW.

12
0


Kur dingo visa prancūziška nuojauta?

Kadangi jo komandai nepavyko pelnyti įvarčių iš atviro žaidimo, „Les Bleus“ treneris Didier Deschampsas prisiėmė savo nacionalinio nužudytojo vaidmenį.

Prancūzijos perspektyva prieš Ispaniją Europos čempionatas užburs prisiminimus į 1984 m., kiekvienam iš tam tikro derliaus.

Tai buvo prancūzų futbolo nuojauta, kurią sukūrė Michelis Platini, nuo tada, kai buvo įklimpęs į FIFA ginčus, bet tada buvo aukščiausias ir nepriekaištingas vidurio gynėjas, pasiekęs savo galių viršūnę. Jo puikų blizgesį ir rekordinius devynis įvarčius tame turnyre, įskaitant du hat-trick’us grupės etape, papildė šilkinis Alaino Giresse’o, Jeano Tiganos ir Luiso Fernandezo įgūdžiai.

Pusfinalyje po pratęsimo jie pranoko Portugaliją ir Paryžiuje įveikė Ispaniją ir atsiėmė pirmąjį svarbų trofėjų. Praėjus keturiasdešimčiai metų, atgarsiai atsiliepia opozicija – rungtynės su Belgija, Portugalija ir Ispanija, nors pažanga buvo pasiekta labai skirtingai.

Kylianas Mbappe yra vienintelis prancūzas, pelnęs įvartį paskutinėse grupės rungtynėse iš 11 metrų baudinio

Didier Deschampso komandai sunkiai sekėsi įgyti savo „mėgstamiausio“ statusą, patekdama į turnyrą.

Didier Deschampso komandai sunkiai sekėsi įgyti „mėgstamiausio“ statusą, žengdama į turnyrą.

Platini atvedė Michelio Hidalgo komandą į čempiono titulą su 14 įvarčių per penkerias rungtynes, taip įtvirtindamas identitetą, kuris lydės Prancūziją per kitą sėkmingą epochą, kai Zinedine’as Zidane’as įsitraukė į Platini kūrybinį vaidmenį. Tačiau valdant Didier Deschampsui tai tapo visiškai kitokia istorija ir niekada nebuvo aiškesnė už pirmąsias penkerias šios kampanijos rungtynes, kuriose buvo deramasi be pralaimėjimo ir įmušus tik tris įvarčius.

Du iš jų buvo įvarčiai į savo vartus, o kitas – 11 metrų baudinį, kurį realizavo Kylianas Mbappe. Prancūziška nuojauta liko praeityje, nors barikados yra stipresnės nei bet kada. Vokietijoje jie pralaimėjo tik kartą – Roberto Lewandowskio baudinį rezultatu 1:1 pelnė Lenkija.

„Taip, tai aš“, – sušnibždėjo Deschampsas, atlikęs nacionalinio „killjoy“ vaidmenį po to, kai penktadienį Hamburge 120 minučių be įvarčių su Portugalija buvo laimėta baudiniais. „Aš esu gynybinis treneris, todėl žaidžiu gynyboje.

Kartais tai buvo nereikšmingas reikalas. Portugalija dominavo kamuolį ir prisiėmė didžiąją dalį rizikos, žaisdama su Joao Palhinha, keturiais kūrybingais žaidėjais ir Cristiano Ronaldo, pirmaujančiu savaip.

Prancūzija, priešingai, buvo solidi, o užnugario gynybą sutvirtino trijulė darbščių vidurio puolėjų, kurie visų pirma ginasi, o komandos vartininkas Mike’as Maigjanas buvo komandoje. „Komandinis darbas buvo nuostabus ir aš, kaip gynėjas, juo didžiuojuosi“, – sakė gynėjas Julesas Kounde. „Akivaizdu, kad tikslas visada yra įmušti įvartį, ypač iš atviro žaidimo. Mes ketiname pažvelgti į dalykus, kuriuos galime patobulinti, bet visiškai nesijaudiname.

Prancūzija sugėrė spaudimą ir stengėsi ištrūkti per pertrauką, tačiau Mbappe atrodo vis labiau pavargęs ir sunerimęs, jį erzina kaukė, apsauganti jo sulaužytą nosį, o pripažintas prancūzų laikraštis „L“ jo pasirodymą įvertino kaip dviejų balų iš 10. ‘Įrengti.

Po rungtynių Deschampsas pirmą kartą paminėjo, kad jo kapitonas Mbappe taip pat turėjo problemų su nugara ir paprašė pasitraukti per pratęsimą, nes jautė, kad prarado „gebėjimą įsibėgėti“.

Taigi, nepaisant pažangos iki paskutiniųjų ketverių, vyko nacionalinės diskusijos apie tai, kaip geriausiai atgaivinti komandos puolimo jėgą, kai Mbappe buvo užkluptas, o Antoine’as Griezmannas buvo neveiksmingas. „L’Equipe“ Griezmannui skyrė trejetą už pastangas prieš Portugaliją.

Dėl ryžtingo Portugalijos gynybos aštuntfinalyje prancūzų puolimo talentų litanija tapo neveiksminga

Dėl ryžtingo Portugalijos gynybos aštuntfinalyje prancūzų puolimo talentų litanija tapo neveiksminga

Antoine'as Griezmannas ypač stengėsi padaryti įtaką žaidime, o kritikai jį įvertino griežtai

Antoine’as Griezmannas ypač stengėsi padaryti įtaką žaidime, o kritikai jį įvertino griežtai

„Jūs esate labai griežtas“, – sakė Deschampsas, atsakydamas į kritiškus klausimus po rungtynių, ypač apie tuos du. „Visada ginsiu savo žaidėjus. Dėl įvairių priežasčių Kylianas ir Antoine’as žaidžia ne patį geriausią futbolą, tačiau situacija nėra tokia pati. Manoma, kad jie abu padarys mus efektyvesnius.

„Mums trūksta efektyvumo, bet mes esame čia, ir jie yra komandos dalis, o be futbolo savybių, komandos stiprybė vis dar gyva“.

Yra tam tikrų paralelių su Anglijos šurmuliavimu ankstyvaisiais raundais, nes sklandumo trūkumas lemia daugybę geranoriškų pasiūlymų, kaip išnaudoti geriausią rezultatą iš Mbappe ir kitų, kurie galėtų pasidalyti įvarčių krūviu.

Tie, kurie nėra komandoje, visada turės savo gynėjus. Ousmane’as Dembele penktadienį padarė įtaką nuo atsarginių žaidėjų suolo. Kai kurie pareikalavo sužinoti, kodėl Olivier Giroud – žmogus, kuris pirmavo per 2018 m. Prancūzijos pasaulio čempionato triumfą, neradęs tinklo – nebuvo naudojamas daugiau, bet Deschampsas tęsia, nepaisant to.

55-erių vyras šiame darbe dirba 12 metų ir žino, ko reikia, kad patektų į turnyrų uždarymo etapus. Būdamas kapitonu, 1998 m. laimėjo Pasaulio taurę, o po dvejų metų – Europos čempionatą. Kaip treneris, Prancūzija pasiekė tris pagrindinius finalus ir 2018 m. laimėjo Pasaulio taurę.

Deschampsas vadovauja 12 metų ir žino, kaip įveikti liniją ir kaip žaidėjas, ir kaip vadybininkas.

Deschampsas vadovauja 12 metų ir žino, kaip įveikti liniją ir kaip žaidėjas, ir kaip vadybininkas.

Deschampsas įsitikinęs, kad paslaptis slypi tame, kad jį sunku įveikti, net jei jis supranta, kad trokšta šiek tiek daugiau nuojautos.

Jis išgyvena siekdamas to, kas būtų nuostabus pasiekimas – laimėti abu pagrindinius titulus kaip žaidėjui ir kaip treneriui.