TS-LKD narys nesumokėjo už gyvenimą “Eglės” sanatorijoje?

Agnė Širinskienė, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė

Pamenate skandalus, kuomet buvo įtariama, kad Druskininkų SPA nemokamai ilsėjosi Seimo nariai bei garsūs pareigūnai? Pasirodo, tradicijos tęsiamos TS-LKD frakcijoje. Lietuvos muzikų sąjunga buvo priversta sumokėti už Seimo nario konservatoriaus V. Juozapaičio bei jo dukros su sutuoktiniu gyvenimą „Eglės“ sanatorijoje – mat tuo metu Seimo narys V. Juozapaitis vedė meistriškumo pamokas Birštono vasaros akademijoje. Muzikų sąjunga iki šiol negali išsireikalauti už Seimo narį ir jo šeimą sumokėtų pinigų. Netekusi vilties su Seimo nariu dėl skolų apmokėjimo susitarti taikiai, Lietuvos muzikų sąjunga spalio 14 d. kreipėsi į Seimo Valdybą ir Etikos bei procedūrų komisiją. Tiesa, konservatoriaus A. Matulo vadovaujama komisija suokalbiškai tyli – kai kitais atvejais skundai išnagrinėjami per keletą savaičių, tuoj bus antras mėnuo, kai A. Matulas atidėlioja kolegos V. Juozapaičio klausimo svarstymą.

V. Juozapaitis su meistriškumo pamokomis į etikos sargų akiratį patenka jau ne pirmą kartą. 2018 m. pradžioje Seimo etikos sargai konstatavo, kad Birštone meistriškumo pamokas vedęs V. Juozapaitis užsiėmė pedagogine veikla, o ją parlamentarams draudžia Konstitucija.

Kaip pridedami dokumentai rodo, 2018 m. viduryje Seimo narys Konstitucijos pažeidimą sąmoningai pakartojo, tik…”pamiršo” susimokėti už pragyvenimą Birštone. Ar taip, priverčiant Muzikų sąjungą sumokėti už pragyvenimą, nebuvo bandoma gauti atlygį už meistriškumo pamokas, taip dar kartą pažeidžiant Konstitucijoje Seimo nariui nustatytas pareigas? Juk akivaizdu – Seimo narys galimai gavo finansinę naudą, kartu pasipelnė ir artimi giminaičiai bei jų sutuoktiniai.

Šįryt kreipiausi į etikos komisiją prašydama kuo skubiau išnagrinėti Lietuvos muzikų sąjungos prašymą ir įpareigoti Seimo narį V. Juozapaitį elgtis atsakingai – bent jau prieš Kalėdas grąžinti nemenkas skolas. Tikiuosi ir to, kad etikos sargai Seimo nariui taip pat rekomenduos bent jau trečią vasarą iš eilės nepažeidinėti Konstitucijos ir neužsiimti pedagogine veikla.

Rašyti komentarą