Home Verslas Bankininkystės verslas pelningesnis Pietų Afrikoje, kitose Rytų Afrikos šalyse nei Nigerijoje –...

Bankininkystės verslas pelningesnis Pietų Afrikoje, kitose Rytų Afrikos šalyse nei Nigerijoje – Access Bank MD

14
0


„Access Bank Plc“ generalinis direktorius Rooseveltas Ogbonna teigė, kad bankininkystės veikla Nigerijoje ir Vakarų Afrikos regione nėra tokia pelninga kaip bankininkystė Pietų ir Rytų Afrikoje.

Ogbonna tai pasakė renginyje „Prieigos holdingų faktai už teisių problemos“, kurį stebėjo ŠILPĖJAS.

Jis teigė, kad 17,7 mlrd. akcijų emisija už 19,75 tūkst. N. akciją yra jos planų padidinti Nigerijos bankininkystės sektorių ir įrašyti istoriją į pirmtaką.

„Access“ baigė visus 2023 m., kai uždirbo N2,6 mlrd. N. bruto ir 729 mlrd. N. pelno neatskaičius mokesčių.

Ogbonna sakė: „Esame labai išrankūs rinkose, į kurias einame, ir siekiame pinigų. Tai nėra ego grąža. Mes sutelkiame dėmesį į tai, kur yra pinigai. Jei pažvelgsite į Afrikos žemyną ir padalysite jį iš ekonominės galios perspektyvos, o ten, kur yra tikrasis bankų pelnas, jis yra Pietų Afrikoje, po to Rytų Afrika, Šiaurės Afrika, Vakarų Afrika ir Centrinė Afrika.

„Žinau, kad daugelis žmonių mano, kad Vakarų Afrikoje uždirbame tiek daug pinigų. Realybė tokia, kad turėdami kapitalą, kurį turime šioje pasaulio dalyje, perkelsime jį į Vakarų arba Pietų ar Rytų Afriką, tai bus daug pelningiau.

Anot jo, didžiulius dividendus mokantys bankai neturi teigiamos grynosios dabartinės vertės (GDV).

MD sakė: „Kai mes švenčiame tuos, kurie moka didelius dividendus, supraskite signalą, kurį tai reiškia. Tai reiškia, kad jie neturi nulio teigiamų NPV projektų. Buvome investavimo režimu ir aiškiai padarėme statymus, ko norime visame žemyne.

Remiantis corporatefinanceinsitute.com, NPV analizė naudojama siekiant nustatyti, kiek verta investicija, projektas ar bet kuri pinigų srautų serija.

Pasak Ogbonnos, „Access“ svarsto investicijas, padėjusias jai išaugti iki didžiausio Afrikos banko JK.

Ogbonna atskleidė, kad bankas žiūri į JAV rinką, siekdamas surinkti pakankamai dolerių įsipareigojimams kompensuoti.

Nigerija kenčia nuo užsienio valiutos krizės, dėl kurios nairos kursas nukrito nuo maždaug 550 ND už dolerį pernai iki 1 513 N 2024 m. liepos mėn.

MD sakė: „Mūsų Paryžiaus ir Maltos verslas reiškia, kad už eurus galime patys išsigryninti grynuosius pinigus ir priemones. Spėju, koks didelis dramblys kambaryje yra USD? Kadangi doleris vis dar yra labiausiai konvertuojama valiuta, o prekyba vyksta daugiausia doleriais.

„Man nereikia daug sakyti, bet jūs turite žinoti, kad „Access US“ ateina.

Ogbonna teigė, kad bankas siekia būti tarp penkių geriausių Afrikos bankų.