Home Verslas Būkite ramūs ir toliau didinkite santaupas: naudokite patikrintas pensijas ir Isas

Būkite ramūs ir toliau didinkite santaupas: naudokite patikrintas pensijas ir Isas

16
0


Būkite ramūs ir taupykite: iki pirmojo biudžeto tikriausiai prireiks savaičių

Tiesa, ar dabar galime atsakyti į klausimus?

Manoma, kad mūsų asmeninių finansų priežiūra yra ilgalaikis planavimas ir kruopštus biudžeto sudarymas. Tačiau tai yra daug sunkiau, kai kuriame smėliavimo planus.

Ar paveldimo turto mokesčio lengvatos taps šykštesnės? Ar kapitalo prieaugis bus sugadintas? Ar pensijų mokesčio lengvata bus pakeista?

Darbo manifeste pastebimai trūko atsakymų. Ir dar ilgiau turėsime laukti tikrumo: greičiausiai prireiks savaičių iki pirmojo biudžeto ir net tada gali vykti peržiūros ir konsultacijos, kol leiboristai parodys visas savo korteles.

Bet tai nereiškia, kad turime tiesiog tvirtai laikyti ir laukti ir pamatyti.

Neapmokestinamų pašalpų naudojimas ir pensijų bei Isas naudojimas suteikia puikią apsaugą nuo bet kokių būsimų pokyčių.

Tai yra esminiai žingsniai, kurių reikia imtis ir kurie turėtų padėti jums.

Galų gale, tai yra išbandytos priemonės, padėjusios apdairiems namų ūkiams tvarkyti savo finansus per daugybę atakų. Nes, pripažinkime, mūsų turtas ir santaupos buvo puolami dešimtmečius ir iš eilės vyriausybių.

Nerimaujate dėl pasikėsinimo į palikimus? Na, o tai tęsiasi nuo 2009 m., kai suma, kurią galėtumėte pervesti savo artimiesiems neapmokestinama, buvo laiku įšaldyta 325 000 svarų sterlingų.

Jei pašalpa būtų padidėjus infliacijai, dabar ji būtų viršijusi pusę milijono svarų.

Nerimaujate dėl išpuolio prieš jūsų santaupas? Jau dabar tikimasi, kad mokesčių administratorius šiais metais prisidės prie 10 milijardų svarų sterlingų iš taupytojų lizdo kiaušinių – daugiau nei prieš ketverius metus.

Nerimaujate dėl leiboristų reido dėl kapitalo prieaugio? Jūsų pašalpa jau buvo susmulkinta – vos per dvejus metus sumažėjo nuo 12 300 GBP iki 3 000 GBP.

Atsakymas į šiuos nuolatinius išpuolius yra toks pat, kaip ir į bet kokius naujus išpuolius: pensijos, Isas ir vis dar vykstančių pašalpų naudojimas.

Tačiau labai gerai pagalvočiau, prieš pradėdamas tai daryti ir keisdamas savo finansus pagal tai, ką, jūsų nuomone, leiboristai galėtų padaryti.

Pavyzdžiui, gali kilti pagunda parduoti labai mylimą ar pelningą antrąjį namą, nujausdama, kad leiboristai žiūri į savininkų pelną.

Toks žingsnis gali pasiteisinti, tačiau taip pat galite apgailestauti, jei jūsų įtarimas pasirodys neteisingas.

Kaip man pasakė Laura Newman, „NatWest“ finansinio planavimo vadovė, kai penktadienį analizavome rinkimų rezultatus: „Galite pabandyti užbėgti už akių, bet jei imsitės veiksmų remdamiesi tuo ir tai neįvyks, gali turėti neigiamos įtakos jūsų finansams.

„Sprendimus galite priimti tik remdamiesi galiojančiais teisės aktais ir situacija, kokia yra šiuo metu“.

Taigi, neloškite. Vietoj to, kaip išmintingai sako Laura: „Būk ramus ir tęsk. Bet būk informuotas. Ir reguliariai peržiūrėkite.