Home Verslas Didžioji Britanija yra ramybės oazė obligacijų rinkoms, palyginti su JAV ir Prancūzija

Didžioji Britanija yra ramybės oazė obligacijų rinkoms, palyginti su JAV ir Prancūzija

21
0


Leiboristams pradėjus įgyvendinti savo „augimo“ darbotvarkę, Rachel Reeves vadovaus viena visa apimanti mintis. Būdama buvusi Anglijos banko ekonomistė, ji labiau nei dauguma pripažįsta, kad didžiulė obligacijų rinkos budinčiųjų galia – investuotojai, norintys erzinti klystančias vyriausybes siekdami naudos – turi būti jos žvaigždė.

Iš tiesų, jei Liz Truss ir jos kancleris Kwasi Kwartengas tai būtų pripažinę prieš dvejus metus, visiškai įmanoma, kad Keiras Starmeris ir Reevesas vis dar bus opozicijos suoluose.

Rinkos sukeltas ekonomines katastrofas rinkėjai retai atleidžia, ypač jei jos smarkiai padidina vartotojų skolinimosi ir hipotekos išlaidas.

Reeveso pasiryžimas laikytis didesnio valstybės skolinimosi ir skolų didinimo bei mantra, kad visi manifesto įsipareigojimai turi būti „finansuojami ir apmokėti“, nėra atsitiktinis.

Tai yra ryški finansinė pamoka, kurią Prancūzija ir JAV turėtų turėti omenyje dabartinės rinkimų karštinės sąlygomis.

Visiškai verkiant: Marine Le Pen ir Donaldo Trumpo pergalių idėja barškina rinkas

Prancūzijos kraštutinių dešiniųjų nacionalinio sambūrio partija gali manyti, kad euro zona bus apsauginis tinklas, kad ir kas atsitiktų, kai šįvakar bus pradėti skaičiuoti balsai per antrąjį parlamento rinkimų turą.

Dėl to ji mano, kad šalis gali išvengti Trusso pykčio. Tokios garantijos nėra, ką paliudys Graikijos žmonės, išgyvenę baisų taupymo laikotarpį po 2008–2010 m. skolų antplūdžio.

Panašiai, Donaldo Trumpo žvaigždei kylant nuomonių apklausose, siaubui dėl Joe Bideno suklupto protinio pajėgumo, JAV obligacijų rinkos bėga iš pasitenkinimo. Jei JAV obligacijos, vadinamos iždo obligacijomis, sulauks smūgio, dolerio ir Volstryto akcijos, paremtos pernelyg dideliu „Magnificent Seven“ technologijų akcijų vertinimu, gali būti rimtai numuštos.

Tektoninių plokščių poslinkis gali sukelti pasaulinę rinkos žlugimą. Turtingos G7 šalys, susikrovusios didžiules skolas, kad galėtų sumokėti už COVID-19 karantinas, energetikos krizę, kurią sukėlė Rusijos karas Ukrainai ir išpūstas klimato kaitos subsidijas, neturi daug saugumo pagalvės. Išskyrus Vokietiją, visos sėdi ant skolų krūvos, kurios yra didžiulės, palyginti su nacionaline produkcija.

Didžioji Britanija iš tikrųjų atrodo daug mažiau pažeidžiama dėl kito obligacijų rinkos sprogimo nei kitos šalys, kurios eina į rinkimus. Obligacijų pajamingumas – palūkanų norma, kurią vyriausybė turi mokėti, kad priviliotų skolintojus ir todėl yra pagrindinis rodiklis, rodantis, kaip rizikingos rinkos mano, kad skola yra – mažėjo. Panašu, kad infliacijai vėl pasiekus 2 proc. tikslą, Anglijos bankas jau kitą mėnesį sumažins palūkanų normas nuo dabartinių 5,25 proc.

Pagrindinis biudžeto deficitas – atotrūkis tarp vyriausybės kasdienių išlaidų ir mokesčių įplaukų – JK sudaro 1,4 procento nacionalinės produkcijos, tačiau Prancūzijoje jis yra nerimą keliantis 5 procentai.

Reitingų agentūra S&P teigia, kad leiboristų vyriausybės spaudimas išleisti išlaidas griūvančioms viešosioms paslaugoms ir infrastruktūrai yra „dramblys kambaryje“.

Tačiau Prancūzijoje Marine Le Pen remiamos administracijos perspektyva su naujoku 28 metų ministru pirmininku Jordanu Bardella tikrai sukėlė šiurpulius Europos obligacijų rinkas. Prezidentas Macronas siekė suvienyti opoziciją prieš populistinę dešinę. Jo politinio manevravimo kaina – koalicija, į kurią įeina Jeano-Luco Mélenchono radikalūs kraštutiniai kairieji, kurie palaiko dideles išlaidų idėjas.

Pačios Bardellos pažadas panaikinti PVM degalams vien Prancūzijos iždui kainuotų beveik 10 mlrd. Aidint Jeremy Corbyno stebuklingam pinigų medžiui, Nacionalinis mitingas taip pat žada didinti socialines išlaidas, nacionalizuoti greitkelius ir – linktelėdamas į laisvosios rinkos kapitalizmą – sumažinti pajamų mokesčius.

Prieš šiandieninius rinkimus pajamingumo skirtumas, skirtumas tarp Vokietijos lyginamųjų obligacijų ir Prancūzijos obligacijų grąžos, išaugo 0,7 procentinio punkto. Tai gali būti tik pradžia. Paryžiaus biržos akcijos, kurios bendra rinkos verte kurį laiką lenkė Londono vertybinių popierių biržą, per praėjusią savaitę nukrito 6 proc., o tai gali būti lūžio pradžia.

Amerika toli gražu neapsaugota nuo obligacijų rinkos sutrikimo ar itin stipraus dolerio kurso. Paprastai manoma, kad respublikonų administracijos yra geresnės viešųjų finansų atžvilgiu, nes iš esmės tiki subalansuotu biudžetu.

Tačiau visuomenės nuomonės posūkis į nuteistą nusikaltėlį Donaldą Trumpą po nesėkmingo Bideno debatų Atlantoje kelia nerimą Volstryte.

Dešimties metų trukmės JAV obligacijų pajamingumas išaugo iki 4,5 procento, kai tikimasi Trumpo pergalės.

Nepakankami buvusio prezidento rinkimų kampanijos įsipareigojimai įvesti muitus užsienio importui, sumažinti mokesčius ir kovoti su Federaliniu rezervu per ilgai išlaikius per aukštas palūkanų normas pradeda sėti pasaulinę paniką.

Tai tuo metu, kai Kinija, be kitų šalių, perka visą auksą, kurį tik gali gauti, nes nebenori savo atsargose laikyti šimtų milijardų JAV iždo obligacijų.

Didžioji Britanija atrodo kaip ramybės oazė, sutrikus obligacijų rinkoms Prancūzijoje ir JAV.

Iš tiesų, kelios hipotekos įmonės buvo pakankamai įsitikinusios, kad rinkimų dieną sumažino fiksuotų palūkanų hipotekos išlaidas. „Rightmove“ stebėjimo priemonė rodo, kad vidutinis penkerių metų būsto paskolos sandoris nukrenta žemiau 5 procentų.

Starmeris ir Reevesas, nepaisant niūrios retorikos, atsiduria gana palankiose rinkose. Didelis pavojus yra tas, kad, siekdami susimokėti už didesnę valstybę, leiboristai taip padidina mokesčius, kad nužudo prasidedantį atsigavimą.

Kai kurios šiame straipsnyje pateiktos nuorodos gali būti filialų nuorodos. Jei paspausite ant jų, galime uždirbti nedidelį komisinį atlyginimą. Tai padeda mums finansuoti „This Is Money“ ir nemokamą jais naudotis. Mes nerašome straipsnių norėdami reklamuoti produktus. Neleidžiame jokiems komerciniams santykiams paveikti mūsų redakcinio nepriklausomumo.