Home Verslas FG grasina imtis teisinių veiksmų dėl tariamos Samoa susitarimo dezinformacijos

FG grasina imtis teisinių veiksmų dėl tariamos Samoa susitarimo dezinformacijos

12
0


Federalinė vyriausybė paskelbė apie galimus teisinius veiksmus prieš laikraštį „Daily Trust“ dėl to, ką jis apibūdina kaip dezinformaciją ir netikrų naujienų, susijusių su Samoa susitarimu, platinimą.

Tokį pareiškimą padarė informacijos ir nacionalinės orientacijos ministras, Mohammedas Idrisasper spaudos konferenciją, surengtą Nacionaliniame spaudos centre Abudžoje šeštadienį, liepos 6 d.

Ministras Idris išreiškė vyriausybės susirūpinimą dėl žurnalistikos vientisumo ir jos įtakos nacionaliniam suvokimui bei tarptautiniams santykiams.

Jis pabrėžė, kad „Daily Trust“ Samoa susitarimo ataskaita yra reikšmingas žurnalistikos pavyzdys, kuris tariamai klaidina visuomenę. „Tokie pranešimai ne tik klaidina visuomenę, bet ir gadina mūsų tautos įvaizdį. Idris pareiškė.

Ministras atskleidė, kad federalinė vyriausybė planuoja pateikti oficialų skundą Nigerijos laikraščių savininkams (NPAN), siekdama išspręsti ir ištaisyti žurnalistinius standartus, taikomus „Daily Trust“ pranešimuose apie vyriausybės reikalus.

Be to, vyriausybė svarsto galimybę siekti žalos atlyginimo teisme, kad laikraštis būtų atsakingas už tariamą dezinformacijos skleidimą.

Pagal jį: „Federalinė vyriausybė, vadovaujama prezidento Bolos Ahmedo Tinubu, palaikė atvirus santykius su žiniasklaida. Tai atitinka prezidento, kaip pripažinto demokrato, visą gyvenimą kovojusio už demokratijos ir žmogaus teisių įtvirtinimą, filosofiją.

„Ši administracija išliko labai tolerantiška žiniasklaidos kritikai ir užtikrino piliečių teises į saviraiškos laisvę. Tačiau apmaudu, kad kai kurie elementai piktnaudžiauja šia Vyriausybės garantuojama laisva aplinka. Esame sunerimę dėl neapgalvotų pranešimų ir kai kurių žiniasklaidos organizacijų ir asmenų pareiškimų, kurie ribojasi su nacionaliniu saugumu ir stabilumu.

„Nors kartais tokius retkarčiais pranešimus vertiname kaip įprastą žiniasklaidos darbo dalį, dabar matome modelį, kurį sunku atmesti kaip įprastą žurnalistiką.

„Klatstingos ir kurstančios „Daily Trust“ publikacijos pastaraisiais mėnesiais pasirodė esąs ne kas kita, kaip tyčinės pastangos aptepti vyriausybę degutu. Daug kartų susilaikėme ir netikėjome, kad taip yra, tačiau dėl niekšiškų ir išdykusių leidinių nuoseklumo mums nėra jokios išeities.

„Po perversmo Nigerio Respublikoje „Daily Trust“ pasisakė už geltą pasakojimą, kad federalinė vyriausybė varo šalį į karą ir iškraipė jį regioniniu jausmu, kad sukeltų nepasitenkinimą. Tame pačiame laikraštyje antraštė buvo paskelbta nepagrįstu kaltinimu, kad vyriausybė dirba remdamasi užsienio karinėmis bazėmis šalyje. Nei „Daily Trust“, nei šio įsivaizduojamo kaltinimo autoriai nepateikė nė trupučio įrodymų.

„Tada vos prieš dvi savaites „Daily Trust“ sugalvojo ir išpopuliarino melą, kad federalinė vyriausybė pervadino Murtala Mohammed greitkelį Abudžoje į Wole Soyinka Way. Visais tais atvejais viskas, nuo ko priklausė popierius, buvo melas ir nuogirdos. Jie taip pat nerodė gailesčio ar nuolankumo atsižadėti.

„Tačiau neįsivaizdavome, kad „Daily Trust“ ir už jį stovintys žmonės gali nusileisti iki neapgalvotų bandymų padegti šalį, melagingai apkaltindami vyriausybę pasirašius susitarimą dėl LGBTQ propagavimo. Pastebėjome, kad tai niekšiška ir nedora, nes pasirašytame dokumente niekur kaltinimo nėra. Keista, kad dokumentas nepateikė jokių įrodymų ir nepateikė tariamai pasirašyto susitarimo, kuris patvirtintų jų teiginį.

„Nepagrįsta ir sensacinga istorija, deja, sudarė pagrindą kai kurių mūsų gerbiamų imamų khutba (pamokslams), kuriuos ši istorija suklaidino ir taip pakėlė nuotaiką.

„Iš Vyriausybės pusės toliau einame garbingu pilietiškumo keliu, susilaikydami nuo savipagalbos ar drakoniškų priemonių. Nors ankstesnės vyriausybės spaudė žiniasklaidą už daug mažesnius pažeidimus, tačiau mes žengiame pilietiškumo ir teisinės valstybės keliu.

„Šią popietę gerbiamasis biudžeto ir nacionalinio planavimo ministras nori pateikti daugiau aiškumo šiuo klausimu.

„Bet be to, federalinė vyriausybė pateikia oficialų skundą NPAN ombudsmenui dėl šio neatsakingo pranešimo.

„Be to, federalinė vyriausybė naudos visas teisėtas priemones siekdama žalos atlyginimo teisme.

„Federalinė vyriausybė dar kartą pakartoja savo draugišką politiką etiškos žiniasklaidos ir žodžio laisvės atžvilgiu. Tačiau netikrų naujienų ir dezinformacijos, kuri kenktų mūsų šalies taikai ir jos nacionaliniam saugumui, nežiūrėtume lengvabūdiškai.

„Dar kartą dėkojame už jūsų paramą ir bendradarbiavimą“.