Home Verslas Funso Doherty įteikia BPP išankstinį pranešimą dėl tariamų kainų siūlymo pažeidimų Lagoso-Kalabaro...

Funso Doherty įteikia BPP išankstinį pranešimą dėl tariamų kainų siūlymo pažeidimų Lagoso-Kalabaro greitkelio projekte

29
0


Buvęs Lagoso valstijos ADC gubernatoriaus kandidatas Funso Doherty per savo advokatus įteikė Viešųjų pirkimų biurui (BPP) išankstinį pranešimą, nurodydamas tariamus konkurso procesų pažeidimus Lagoso-Kalabaro pakrantės greitkelio projekte.

Doherty paskelbė tai per savo X (buvusią „Twitter“) rankenėlę šeštadienį ir pasidalino dviem nuotraukomis.

Viename paveikslėlyje pavaizduotas 2024 m. liepos 4 d. išankstinis pranešimas apie veiksmą, įteiktas BPP už N15 trilijono projekto skyrimą Hitech be konkurso, o tai prieštarauja 2007 m. Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatoms.

Kitame paveikslėlyje, 2024 m. kovo 15 d. pareiškime, buvo paskelbtas jo planas įteikti išankstinius pranešimus BPP, Aplinkos apsaugos agentūrai ir Federacijos generaliniam prokurorui, jei jie nenagrinės viešųjų pirkimų procesų ir poveikio aplinkai vertinimo pažeidimų. reikalavimus per 30 dienų.

„Kaip pamenate, federalinė vyriausybė per Federalinę darbų ministeriją įsigijo Lagoso-Kalabaro pakrantės greitkelio projektą Hitech Construction Company Limited be atviro konkurso, akivaizdžiai pažeisdama įvairius 2007 m. Viešųjų pirkimų įstatymo (Įstatymo) 16 ir 24 skirsnius. ), įskaitant 2007 m. Viešųjų pirkimų įstatymo 16 ir 24 skirsnius“, išankstinis pranešimas BPP perskaitytas iš dalies.

Išsami informacija apie įtariamus pažeidimus

Tariami Lagoso-Kalabaro pakrantės greitkelio projekto pažeidimai, dėl kurių Doherty siekia imtis teisinių veiksmų, yra susiję su Viešųjų pirkimų įstatymo ir Poveikio aplinkai vertinimo įstatymo pažeidimais.

Kalbant apie 2007 m. Viešųjų pirkimų aktą, Doherty’s X poste teigiama, kad Pakrančių kelio projektas, kurio vertė viršija 15 trilijonų N, buvo apdovanotas „Hitech“, „Chagoury“ grupės įmone, be konkurso. Šis veiksmas pažeidžia įstatymo 5, 6, 16 skyrius, 14 straipsnio 1 dalį ir 24 straipsnį, ypač Nigerijos sunkių ekonominių iššūkių sąlygomis.

Dėl poveikio aplinkai vertinimo akto pažeidimų Doherty teigia, kad dešimties juostų greitkelis kerta 100 km Lagoso pakrantės šlapžemių, kurios užtikrina natūralų vandens nutekėjimą ir kontrolę.

Nepaisant didelių pavojų aplinkai, pavyzdžiui, potvynių ir susijusių ligų, kurios paveikia Lagoso gyventojus, šio projekto poveikio aplinkai vertinimas nebuvo paskelbtas, kaip reikalaujama pagal įstatymus, rodo Doherty pareiškimas.

Ką turėtumėte žinoti

  • 700 km ilgio Lagoso-Kalabaro pakrantės greitkelio projektas buvo apdovanotas Hitech Construction Company Limited pagal inžinerijos, pirkimų, statybos ir finansavimo (EPC+F) susitarimą, o didžiąją riziką prisiėmė rangovas ir federalinė vyriausybė, teikianti atitinkamą finansavimą.
  • Statybos prasidėjo 2024 m. kovo mėn., pradedant nuo pirmojo etapo, 47,7 km ilgio Lagoso valstijoje.
  • Darbų ministras Davidas Umahi anksčiau atskleidė, kad netrukus prasidės projekto 2 dalis, kuri tęsiasi nuo Lekki Deep Seaport iki Dangote naftos perdirbimo gamyklos.
  • Pakrantės greitkelio projekto 3 ir 4 ruožai prasidės Akwa Ibom ir Cross River valstijose, kai bus baigti pirkimai, patvirtinimai ir kiti svarbūs procesai. Akwa Ibom State turės naudos iš 107 km kelio savo ribose.
  • Kai bus baigti būtini patvirtinimai ir procesai tolesniems ruožams, statybos vyks vienu metu įvairiose kelio atkarpose įvairiose valstybėse.