Home Verslas Kaip Murtala Nyako pagrobė Adamavos milijardus – detektyvas

Kaip Murtala Nyako pagrobė Adamavos milijardus – detektyvas

14
0


EFCC detektyvas Adekunle-Christopheris Odofinas federaliniame aukštajame teisme Abudžoje papasakojo, kaip buvusi Adamavos gubernatorė Murtala Nyako, eidama pareigas, išsiurbė valstijos lėšas, kurios siekia milijardus nairų.

Odofinas, kuris yra pagrindinis EFCC liudytojas ir pirmasis kaltinimo liudytojas (PW-1) tariamam N29 mlrd. sukčiavimui prieš Nyako; jo sūnus Abdulazizas ir kiti, duodami parodymus, papasakojo teisėjui Peteriui Lifui.

Nyako, kuris buvo Adamavos gubernatorius nuo 2007 m. sausio mėn. iki 2014 m. gruodžio mėn., susiduria su 37 kaltinimais dėl pinigų plovimo.

Kovo 21 d. jie buvo pakartotinai surengti kartu su Zulkifik Abba, Abubakar Aliyu, Blue Opal Limited, Sebore Farms and Extension Limited, Pagoda Fortunes Limited, Tower Assets Management Limited ir Crust Energy Limited.

Tačiau jie kaltės dėl pareikšto kaltinimo neprisipažino.

Teismo procesas, prasidėjęs 2015 m. rugpjūčio 7 d. prieš velionį teisėją Evoh Chukwu, buvo perkeltas į teisėją Okoną Abangą, o 2016 m. spalio 17 d.

Tačiau byla vėl buvo perduota teisėjui Lifu po to, kai Abangas buvo pakeltas į Apeliacinį teismą.

Liudytojas, vadovaujamas Rotimi Jacobs, SAN, teismui pasakė, kad „kaip detektyvo, mano pareigų tvarkaraštis apima visų mano komandai priskirtų bylų tyrimą, surašyti ataskaitą apie tai, perduoti tai komisijos Teisės ir prokuratūros skyriui, taip pat. kreiptis į teismą liudyti dėl to“.

Odofinas, įvardijęs Nyako kaip buvusį Adamavos gubernatorių, sakė, kad jis taip pat tapo „Sebore Farms and Extension Limited“ pirmininku ir vyriausiuoju vykdomuoju pareigūnu.

Jis sakė, kad Abdulazizas yra „Blue Ribbon Multilinks“ direktorius, taip pat „Blue Opal Limited“ ir „Opal Synergy Nigeria Limited“ bendrasavininkas.

„Opal Synergy Nigeria Limited savininko vardas yra vienas Neigi Oforie Jombo.

„Šios dvi bendrovės susibūrė į „Blue Opal Limited“ santykiu 50/50.

„Pažįstu trečiąjį kaltinamąjį šioje byloje. Jo vardas Zulkifik Abba.

„Jis yra „Cross Energy Limited“ direktorius. Jis taip pat yra bendrovės „Mainstream Energy Limited“ akcininkas.

„Trečiasis atsakovas taip pat yra bendrovės „Sentiment Production and Exploration Limited“ direktorius.

„Pažįstu ir 4-ąjį kaltinamąjį. Jo vardas Abubakar Aliyu. Jis yra „Tower Assets Management Limited“ direktorius.

„Jis taip pat yra pasirašęs Tower Assets Management Limited banko sąskaitą.

„4-asis atsakovas taip pat yra „Blue Ribbon Multilinks Limited“ akcininkas“, – teisme sakė jis.

Detektyvas sakė, kad 2011 m. kovos su transplantacija agentūra gavo peticiją prieš kaltinamuosius.

„Kartais 2011 m. komisija gaudavo 2011 m. spalio 10 d. peticiją, kurią parašė vienas Alhaji Saheedas Umaras.

„Peticijos pateikėjas teigė, kad 1-asis atsakovas (Nyako), būdamas Adamavos valstijos vykdomuoju gubernatoriumi, per programą, pavadintą Specialiųjų projektų programos padaliniu (SPPU), išsiurbė valstybės lėšas, paverstas milijardais nairų.

„Pareiškėjas taip pat nurodė, kaip 1-asis atsakovas pasinaudojo savo biuru, kad padidintų sutartis savo valstybėje.

„Ši peticija buvo priimta ir priskirta Ekonominio valdymo 3 (EG3) skyriui, kad būtų atliktas diskretiškas tyrimas“, – sakė jis.

Teisėjas Lifu pripažino peticiją kaip įrodymą ir buvo pažymėtas MN01, kai gynėjas, įskaitant Michaelą Aondoakaa, SAN, kuris pasirodė Nyako ir jo sūnui, neprieštaravo Jacobsui pateikti peticiją kaip įrodymą prieš savo klientus.

Liudytojo teigimu, šį peticiją paskyrus EG3, visi komandos nariai sėdėjo kartu ir svarstė, kaip tinkamai tirti šią bylą.

„Buvo sutarta, kad atitinkamoms institucijoms būtų rašomi tyrimo veiklos raštai.

„Dėl to komisija „Zenith Bank“ parengė raštą apie tyrimo veiklą, prašydama išduoti „Sebore Farms and Extension Production Limited“, „Blue Ribbon Multilinks Limited“, „Tower Assets Management Ltd“, „Cross Energy Ltd“ sąskaitų išrašus ir sąskaitų atidarymo paketus. Pandora Fortune Ltd, Padoga Petroleum Limited, Amdak Investment Limited, Kirkelly Investment Ltd ir Binkola Engineering Ltd.

PW-1 teigė, kad agentūra taip pat parašė kai kuriuos kitus bankus dėl tyrimo.

„Tyrimo raštai taip pat buvo parašyti Fist Bank Nigeria Ltd dėl Cross Energy Limited ir Tower Assets Management Ltd.

„Komisija taip pat parašė laišką Diamond Bank, dabar Asset Bank Ltd, dėl Sentiment Exploration and Production Ltd ir Tower Assets Management Ltd.