Home Verslas Nepaisant maldų grįžti, Nigeris, Malis ir Burkina Faso kariuomenės lyderiai švenčia skyrybas...

Nepaisant maldų grįžti, Nigeris, Malis ir Burkina Faso kariuomenės lyderiai švenčia skyrybas iš ECOWAS

18
0


… patvirtinti Konfederacijos sutartį

Nepaisant prašymų grįžti, Nigerio, Malio ir Burkina Faso kariniai režimai šeštadienį pažymėjo savo skyrybas su likusia Vakarų Afrikos dalimi, o Nigerio valdantis generolas pareiškė, kad chuntos vadovaujamos šalys „atsuko nugarą“ regioniniam blokui.

Pažymėtina, kad naujasis Senegalo prezidentas Bassirou Diomaye Faye gegužės pabaigoje pareiškė, kad ECOWAS ir trijų Sahelio šalių susitaikymas yra įmanomas.

Birželį jo naujai perrinktas Mauritanijos prezidentas Mohamedas Ouldas Cheikhas El Ghazouani paragino Vakarų Afrikos šalis vėl susivienyti prieš džihadizmo plėtrą.

Tačiau vienas po kito einantys aukščiausiojo lygio susitikimai tą patį savaitgalį kelia baimę dėl AES ir ECOWAS pozicijų sutvirtėjimo.

„Aš nematau, kad AES šalys siekia grįžti į ECOWAS. Manau, kad tai ECOWAS turės sušvelninti (situaciją)“, – naujienų agentūrai AFP sakė Nigerijos teisininkas Djibrilas Abarchi.

Nors AES šiuo metu yra ekonominio ir gynybos bendradarbiavimo institucija, trys jos šalys narės ne kartą išreiškė norą žengti toliau.

Birželio pabaigoje pulkininkas Goita patikino, kad bendradarbiavimas AES viduje pasuko „negrįžtamu keliu“, kai lankėsi Uagadugu, Burkinos sostinėje.

Galimas naujos bendros valiutos sukūrimas taip pat reikštų CFA franko, kurį šiuo metu dalijasi su kaimyninėmis šalimis, palikimą.

„Palikti valiutos zoną nėra lengva“, – perspėjo Yabi. „Bet kuri šalis gali pakeisti savo valiutą, tačiau tai užima daug laiko ir reikalauja aiškaus politinio pasirinkimo bei techninio ir finansinio pasirengimo proceso.

Nigerijos finansų ekspertas ir politikos analitikas Issoufou Kado sutiko: „Jie turi būti labai atsargūs, nes mechanizmas užtrunka.