Home Verslas Umahi susitiko su Šiaurės centrinės dalies gubernatoriais ir siekia bendradarbiauti įgyvendinant Cross...

Umahi susitiko su Šiaurės centrinės dalies gubernatoriais ir siekia bendradarbiauti įgyvendinant Cross River-Abuja greitkelio projektą

17
0


Darbų ministras, inž. David Umahi šeštadienį susitiko su gubernatoriais ir suinteresuotosiomis šalimis iš šiaurinio centrinio regiono Lafijoje, Nasaravos valstijos sostinėje, siekdamas gauti jų paramos siūlomam 477 kilometrų ilgio Cross River-Ebonyi-Benue-Benue-Kogi-Nasarawa-Apo supergreitkeliui, kurį turi nutiesti federalinė valdžia. Nigerijos vyriausybė.

Umahi paaiškino, kad projektas buvo ne tik kelių tiesimas, bet ir investicija, kuri būtų katalizatorius atgaivinant šalies ekonomiką.

„Tai atneštų daug naudos visiems Nigerijos gyventojams, ypač naudą gaunančių valstybių gyventojams“, – sakė jis.

Jis pakartojo federalinės vyriausybės įsipareigojimą, vadovaujant prezidentui Bolai Tinubu, užtikrinti Lagoso-Ondo-Edo-Delta-Bayelsa-Rivers-Akwa Ibom-Cross upių ir Sokoto-Kebbi-Nigerio-Kwara-Oyo-Ogun upių užbaigimą. -Badagry super greitkeliai.

„Prašau, kad įsigytumėte ir paremtumėte poną prezidentą, kuriam dar liko apie septynerius metus įgyvendinti šiuos projektus. Tikime, kad per šiuos septynerius metus šie trys senieji projektai bus įgyvendinti“, – sakė jis.

Ministras taip pat atskleidė, kad visi kelių projektai bus sutvirtinti betonu, kad jie tarnautų iki 50 metų, kol nereikės jokios priežiūros.

„Kiekviena iš šių atkarpų bus ant gelžbetonio. Kiekviena iš šių atkarpų turi šešias eismo juostas. Jame taip pat yra traukinio bėgiai. Taip pat naudojame saulės šviestuvus“, – sakė jis.

Ministras taip pat informavo gubernatorius ir kitas šiaurės centrines suinteresuotas šalis posėdyje, kad Federalinė vykdomoji taryba nurodė, kad federalinės vyriausybės projektai, pasklidę po valstijas, kurie ilgą laiką liko nebaigti, turėtų būti nustatyti ir prioritetiniai.

Savo ruožtu šiaurinės centrinės geopolitinės zonos valdytojai, taip pat svarbiausios suinteresuotosios šalys, ypač Nasaravos, Benue ir Kogi valstijų, pagyrė prezidentą Bola Tinubu už atnaujintos vilties palikimo infrastruktūros projekto idėjos sumanymą.

Šiaurės centrinio gubernatorių forumo pirmininkas ir Nasaravos valstijos gubernatorius Abdullahi Sule, kalbėdamas savo vardu, padėkojo federalinei vyriausybei už tokių projektų, kurie buvo rengiami dešimtmečius, pradžią.

Todėl jis išreiškė įsipareigojimą tinkamai bendradarbiauti, kad greitkelis būtų sėkmingas.