Home Vietinis Ar tikrai 70 yra naujasis 60? Mokslininkai teigia, kad šiandienos vyresnio...

Ar tikrai 70 yra naujasis 60? Mokslininkai teigia, kad šiandienos vyresnio amžiaus kūdikių bumas iki dešimtmečio yra „jaunesni“ fizine ir psichine prasme nei ankstesnės kartos.

19
0


Tai skamba kaip banalybė, kurią galėtume pasakyti sau, norėdami apsimesti, kad tikrai nesame tokie seni.

Tačiau mokslininkai išsiaiškino, kad 70 iš tikrųjų yra naujasis 60, o dabartiniai septynmečiai yra iki dešimties metų „jaunesni“ fizine ir psichine prasme nei ankstesnės kartos.

Ekspertai įtaria, kad pagrindiniai veiksniai gali būti bendras sveikatos ir švietimo pagerėjimas, kartu su didesniu supratimu apie mitybą ir mankštą, kurie gali padėti sulėtinti senėjimo poveikį.

Tyrėjai išanalizavo metų duomenis, kurie buvo surinkti apie 14 710 vyresnių nei 60 metų amžiaus Anglijoje, apimančių tiek fizinę sveikatą, kaip vaikščiojimo greitis, miegas, kvėpavimo pajėgumas, sukibimo stiprumas, klausa, regėjimas ir pusiausvyra, ir protinis pajėgumas, įskaitant atmintį, prisiminimą ir psichologinį. sveikata.

„Mūsų rezultatai rodo, kad šiandieniniai 70-mečiai veikia lygiai taip pat, kaip ir gerokai jaunesni ankstesnių kartų suaugusieji“, – sako komanda. „Galbūt 70 tikrai yra naujasis 60“.

Atvaizdas: mokslininkai nustatė, kad 70 iš tikrųjų yra naujasis 60, o šiandieniniai septynmečiai yra „jaunesni“ iki dešimties metų

Atvaizdas: Tyrėjai išanalizavo metų duomenis, kurie buvo surinkti apie 14 710 vyresnių nei 60 metų amžiaus žmonių

Atvaizdas: Tyrėjai išanalizavo metų duomenis, kurie buvo surinkti apie 14 710 vyresnių nei 60 metų amžiaus žmonių

Tyrimas, paskelbtas žurnale Research Square, parodė, kad pokyčiai vyksta greitai: 1950 m. gimęs žmogus, būdamas 68 metų, buvo toks pat tinkamas, kaip 1940 m. gimęs žmogus, būdamas 62 metų. Ir jie nustatė, kad „pažinimo pagerėjimas buvo dar reikšmingesnis“. .

Jie padarė išvadą, kad tai, kad žmonės yra jaunesni, „turi teigiamą poveikį mums visiems – tiek pavieniams asmenims, tiek visuomenei plačiau“.

Geresnė sveikatos priežiūra gali turėti įtakos patobulinimams, įskaitant didesnį supratimą apie tokias ligas kaip aukštas kraujospūdis, širdies ligos ir diabetas.

Taip pat galėjo prisidėti sveikesnis gyvenimo būdas, pavyzdžiui, rūkymo sumažėjimas ir geresnė mityba, taip pat infekcinių ligų, susijusių su geresnėmis sanitarinėmis sąlygomis ir kitais aplinkos patobulinimais bėgant metams, sumažėjimas.

„Tikėtina, kad mūsų pastebėtų patobulinimų paaiškinimai bus sudėtingi ir susiję su pokyčiais, įvykusiais per didžiąją praėjusio amžiaus dalį“, – sako mokslininkai.

Bendras vaizdas: geresnė sveikatos priežiūra gali turėti įtakos patobulinimams, įskaitant didesnį supratimą apie tokias sąlygas kaip aukštas kraujospūdis

Bendras vaizdas: geresnė sveikatos priežiūra gali turėti įtakos patobulinimams, įskaitant didesnį supratimą apie tokias sąlygas kaip aukštas kraujospūdis

Komanda, vadovaujama Johno Beardo iš Niujorko Kolumbijos universiteto, teigė, kad „vyrų ir moterų trajektorijos buvo panašios“, ir pastebėjo panašius patobulinimus vienodai didelėje žmonių imtyje Kinijoje.

Jų išvados atsirado po to, kai atskiri tyrimai parodė, kad žmonės mano, kad senatvė prasideda vėliau nei anksčiau.

Berlyno Humboldto universiteto komanda ištyrė 14 000 žmonių duomenis, kurių buvo paklausta: „Kokio amžiaus žmogų apibūdintumėte kaip seną?“ Kai dalyviams, gimusiems 1911 m., buvo 65-eri, jie sakė, kad 71-eri, o kai 1956-aisiais gimusiems buvo 65-eri, senatvės pradžia buvo 74-eri.

Tyrimo autorius Markusas Wettsteinas teigė, kad tai gali lemti ilgesnė gyvenimo trukmė ir geresnė sveikata, „todėl tam tikro amžiaus žmonės, kurie anksčiau buvo laikomi senais, dabar nebegali būti laikomi senais“.