Home Vietinis Buvau Vemblyje, kad pamatyčiau tamsiausią Southgate’o valandą 1996 m., bet po daugybės...

Buvau Vemblyje, kad pamatyčiau tamsiausią Southgate’o valandą 1996 m., bet po daugybės kvailysčių Garetas yra mūsų liaudies herojus, rašo DAVID JONES.

14
0


Cinikai, be abejo, jau buvo sukūrę savo pašaipius memus, tikėdamiesi, kad Anglija bus mirtina 2024 m. euras kampaniją eutanazuotų Šveicarija.

Garethas Southgate’asAkvilio bruožai tikriausiai buvo uždėti ant šveicariško sūrio plokštės (apsaugotos skylių, haha!) arba gegutės laikrodžio, kuris prarado spyruoklę.

Žiaurus pažeminimas buvo Anglijos futbolo vadovų likimas nuo tada, kai bulvarinis fotomontažas Grahamą Taylorą atkūrė kaip ropę po to, kai Angliją prieš 32 metus sutriuškino menkaverčiai švedai.

Bet aš esu vienas iš tų, kurie žavisi Southgate’u, ir mano pagarba jam nebūtų sumažėjusi, net jei būtume pralaimėję Šveicarijai.

Vakar įspūdinga pergalė baudiniais buvo jo 100-osios rungtynės. Anglija per tris Southgate’o turnyrus pateko į ketvirtfinalį – tai širdžiai mielas triumfas.

„Esu vienas iš tų, kurie žavisi Southgate’u, ir mano pagarba jam nebūtų sumažėjusi, net jei būtume pralaimėję Šveicarijai“, – rašo Davidas Jonesas.

„Buvau Vemblyje, kad pamatyčiau, kaip 1996 m. Europos futbolo čempionato pusfinalyje prieš Vokietiją jis atliko pudrą, todėl jis buvo pripažintas vienu iš gyvenimo pralaimėtojų“, – pridūrė Davidas (nuotraukoje: Southgate'as 1996 m.).

„Buvau Vemblyje, kad pamatyčiau, kaip 1996 m. Europos čempionato pusfinalyje prieš Vokietiją jis atliko miltelių pūtimo baudinį, aš jį pripažinau vienu iš gyvenimo pralaimėtojų“, – pridūrė Davidas (nuotraukoje: Southgate’as 1996 m.).

Prisiminkite siaubingą mūsų nacionalinio žaidimo padėtį, kai po daugybės pražūtingų susitikimų FA kreipėsi į protingą Southgate’ą.

Tarp ilgo sąrašo prieš jį buvusių kvailių buvo Steve’as McClarenas, pramintas „siena su brolly“, nes 2007 m. bejėgiškai žiūrėjo iš po skėčio, kai Anglijos svajonės išblėso; Glennas Hoddle’as, kuris manė, kad tikėjimo gydytojas gali parsivežti futbolą namo; ir Roy’us Hodgsonas, kurio komanda pralaimėjo Islandijai – galbūt pats gėdingiausias rezultatas mūsų futbolo istorijoje.

Tiesioginis Southgate’o pirmtakas Samas Allardyce’as buvo priverstas atsistatydinti vos po vienerių rungtynių, nes buvo atskleistas už bendravimą su šešėliniais verslininkais.

Mūsų nacionalinė komanda tapo toksiška. Žaidėjai apsimestų sužalojimu, o ne atsilieptų į tarptautinę tarnybą ir rizikuotų būti pajuokiami savo gerbėjų.

Iš tiesų, kai Southgate’as įsiveržė į pažeidimą, BBC ekspertas Alanas Sheareris pasmerkė Anglijos komandą „pasaulio futbolo juokais“.

Meluočiau, jei sakyčiau, kad tada maniau, kad jis bus geresnis už kitus.

Ir būdamas Vemblyje 1996 m. Europos futbolo čempionato pusfinalyje prieš Vokietiją, kai buvo liudytojas jo baudos smūgio milteliai, aš jį pripažinau vienu iš gyvenimo pralaimėtojų.

Tačiau nuo to momento, kai jis pradėjo vadovauti, buvo aišku, kad matome gaiviai kitokį Anglijos vadybininką.

Giliai mąstantis, empatiškas, neegoistinis žmogus, iš asmeninės patirties žinojęs, kaip lengvai žaidėjo pasitikėjimą gali praryti „Trys liūtai“ ant tų baltų marškinėlių ir ko reikės, kad jų mentalitetas pasikeistų.

Kai 2018 m. Anglija pasiekė Pasaulio taurės pusfinalį Rusijoje, įveikusi baudinių serijos gaubtą, Southgate’as pasirodė kaip mažai tikėtinas kultinis herojus.

Remti Angliją tapo šaunu, o jaunieji sirgaliai rungtynėse lankydavosi vilkėdami dailias liemenes, tokias kaip Southgate’as, o „Atomic Kitten“ dainą „Whole Again“ jie pritaikė savo asmeniniu himnu.

„Tačiau nuo to momento, kai jis pradėjo vadovauti, buvo aišku, kad matome gaiviai kitokį Anglijos vadybininką“, – sakė Davidas Jonesas.

„Tačiau nuo to momento, kai jis pradėjo vadovauti, buvo aišku, kad matome gaiviai kitokį Anglijos vadybininką“, – sakė Davidas Jonesas.

Jo praleistas įvartis reiškė, kad Anglijos rinktinė pralaimėjo Vokietijos komandai per EURO 1996 turnyrą

Jo praleistas įvartis reiškė, kad Anglijos rinktinė pralaimėjo Vokietijos komandai per EURO 1996 turnyrą

Garetho Southgate'ą guodė Terry Venablesas ir Donas Howe'as po to, kai 1996 m. birželio 26 d. Wembley stadione praleido lemiamą baudinį prieš Vokietiją.

Garetho Southgate’ą guodė Terry Venablesas ir Donas Howe’as po to, kai 1996 m. birželio 26 d. Wembley stadione praleido lemiamą baudinį prieš Vokietiją.

Southgate’ą dievino ir jo žaidėjai. Jie mylėjo jį už jo nepaprastą požiūrį, ištikimybę jiems stovint net tada, kai jų klubinė forma sumažėjo, ir tai, kaip jis sugrąžino linksmybes atstovauti Anglijai. Jo apgalvoto, smegeniško valdymo stiliaus rezultatas buvo komanda, kuri pirmą kartą per dešimtmečius buvo tikrai vieninga.

Taip, Southgate’o taktiniai apribojimai kartais buvo atskleisti. Be to, kai kurie jo sprendimai mus pribloškė.

Tačiau faktas išlieka faktas, kad iš 15 nuolatinių Anglijos istorijoje vadovų jo rezultatų rekordas nusileidžia tik Pasaulio taurės laimėtojui serui Alfui Ramsey.

Ir jei Anglija kitą sekmadienį bus karūnuota Europos čempione – perspektyva, kuri atrodo tikrai įmanoma po to, kai jie apvirto šveicarą, troliai maldaus jo pasilikti.