Home Vietinis Dabar prasideda atsitraukimas! Seras Keiras Starmeris per kelias savaites pradės derybų...

Dabar prasideda atsitraukimas! Seras Keiras Starmeris per kelias savaites pradės derybų dėl Didžiosios Britanijos susitarimo po „Brexit“ procesą

20
0


pone Keiras Starmeris per kelias savaites pradės derybų dėl Didžiosios Britanijos susitarimo po „Brexit“ procesą, rašoma „The Mail on Sunday“.

Naujasis ministras pirmininkas nori sušvelnesnių judėjimo laisvės taisyklių ir mažesnių prekybos kliūčių, mano šaltiniai iš ES, ir yra pasirengęs mainais pasirašyti JK su kai kuriomis Briuselio taisyklėmis.

Jie tikisi, kad vėliau šį mėnesį jis pasinaudos viršūnės susitikimu Winstono Churchillio gimtinėje, Blenheimo rūmuose, kad neoficialiai pajudėtų ratai.

Bet Borisas Johnsonas praėjusią naktį skambėjo pavojaus signalas dėl bet kokių pakartotinių derybų, perspėdamas: „Mes kelyje į baudžiavą, vadovaujant Starmeriui“.

Ir jo Brexit – sakė derybininkas Lordas Frostas Darbo pasinaudotų kiekviena galimybe „sugriauti mūsų nacionalinę nepriklausomybę“.

„The Mail on Sunday“ pranešė, kad seras Keiras Starmeris per kelias savaites pradės derybas dėl Didžiosios Britanijos susitarimo po „Brexit“

Naujasis ministras pirmininkas nori sušvelnesnių judėjimo laisvės taisyklių ir mažesnių prekybos kliūčių, mano šaltiniai iš ES, ir yra pasirengęs mainais pasirašyti JK su kai kuriomis Briuselio taisyklėmis.  Nuotraukoje: Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen

Naujasis ministras pirmininkas nori sušvelnesnių judėjimo laisvės taisyklių ir mažesnių prekybos kliūčių, mano šaltiniai iš ES, ir yra pasirengęs mainais pasirašyti JK su kai kuriomis Briuselio taisyklėmis. Nuotraukoje: Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen

Siras Keiras liepos 18 d. Blenheime priims beveik 50 lyderių iš visos Europos ir tikimasi, kad jis pasinaudos galimybe daryti lobizmą. Prancūzija, Vokietija ir kitos galingos ES šalys privačiai.

Šaltiniai tikisi, kad jis sieks panaikinti prekybos kliūtis mainais į „dinaminį suderinimą“ – Briuselio žargonu kalbama už ES biurokratiją.

Leiboristai praėjusią naktį tvirtino, kad šis klausimas „neįtrauktas į darbotvarkę“, tačiau seras Keiras anksčiau pažadėjo „daug geresnį“ prekybos susitarimą su Briuseliu nei penkerių metų sutartis, kurią J. Johnsonas pasirašė 2020 m.

Maži žingsneliai išparduos „Brexit“ slaptu būdu

Politikos apžvalgininko Micko Hume’o analizė

Ar seras Keiras Starmeris siekia pasiekti greičiausio rinkimų pažado išdavystės rekordą?

Panašu, kad šis buvęs antrojo „Brexit“ referendumo nugalėtojas kuria diskretiškus planus, kaip atsispirti ES.

Tai dalinis „Brexit“ išpardavimo procesas slaptu būdu. Koks įžeidimas sero Winstono Churchillio atminimui dėl jo šeimos protėvių namų, kuriuose vyksta renginys, Briuselis tikisi grąžinti Britaniją į reguliavimo orbitą.

O kaip apgauta jausis už pasitraukimą balsuojanti „Raudonoji siena“?

10 ir Briuselis tvirtins, kad derybos neturi nieko bendra su stojimu į ES.

Bet kokie pasienio taisyklių pakeitimai, pavyzdžiui, būtų taikomi tik konkrečioms grupėms – galbūt jauniesiems ar britams, norintiems pasiimti savo šunį atostogų.

Bet tai yra plonas pleišto galas. Bet kokie migracijos ir kelionių organizavimo pakeitimai, su kuriais sutinka ES, kad ir kokie nekenksmingi jie atrodytų, neišvengiamai priartintų Britaniją prie Briuselio taisyklių laikymosi.

Mes taptume valdančiaisiais, o ne taisyklių kūrėjais.

Starmeris taip pat gali teigti, kad nori susitarti dėl Lamanšo sąsiaurį kertančių nelegalų grąžinimo.

Tačiau ar kas nors mano, kad tai būtų įmanoma, jei JK neprivalėtų priimti ES Viduržemio jūros regiono šalių migrantų kvotos, kaip jau buvo nustatyta kitoms valstybėms narėms?

17 milijonų, balsavusių už pasitraukimą, netrukus gali turėti ką pasakyti apie bet kokią Starmerio kapituliaciją žemynui, dėl kurios Churchillis suktųsi savo kape.

ES šaltiniai tikisi, kad naujasis susitarimas apims žemės ūkį, chemikalus, plataus vartojimo prekes, oro linijas, automobilius ir vaistus.

Jie taip pat mano, kad JK prašys sušvelninti judėjimo laisvės taisykles tam tikriems sektoriams, pavyzdžiui, muzikos pramonei, ir kad mainais JK vėl turės sutikti, kad jai būtų taikoma tam tikra ES biurokratija.

Lordas Frostas pasakė: „Kad ir ką leiboristai būtų pasakę prieš rinkimus, dabar galime tikėtis, kad jie pasinaudos kiekviena proga ir pradės griauti mūsų nacionalinę nepriklausomybę.

„Nesvarbu, ar tai oficialioje darbotvarkėje, ar ne, kiekvienas susitikimas su prancūzais, vokiečiais ir ES Komisija bus rengiamas atsižvelgiant į tai.

„Jei jie dabar nori sandorio, apimančio dinamišką derinimą, jie turės sumokėti kainą už pavaldumą ES įstatymams ir ES teismui.

„Tačiau ne tai, už ką britai balsavo 2016 m., ir jei leiboristai pradės grįžti prie „Brexit“, jie sumokės politinę kainą.

Penktadienį seras Keiras pareiškė Europos Komisijos pirmininkei Ursulai von der Leyen, kad nori „glaudaus bendradarbiavimo“ su bloku.

Vakar jis pasakė Vokietijos kancleriui Olafui Scholzui, kad nori „didesnio ekonominio bendradarbiavimo“, o pokalbyje su slegiamu Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu buvo aptariami „bendri prioritetai, įskaitant migraciją ir ekonomiką“.

Žinia apie „Brexit“ persvarstymo planus pasirodė tokia:

  • Seras Keiras surengė pirmąjį ministrų kabineto posėdį ir perspėjo apie „sunkius sprendimus“ – nors jis neigė, kad tai reiškia mokesčių didinimą – ir tvirtino, kad turi „aiškų mandatą“, nepaisant to, kad tik kas penktas rinkėjas palaiko leiboristą;
  • Ministras pirmininkas teigė, kad „per daug kalinių, nepakankamai kalėjimų“, nes SM nustatė, kad naujasis kalėjimų ministras Jamesas Timpsonas pasisakė už kalinių paleidimą, kai jie baigia bausmę tik ketvirtadalį;
  • Migrantai Prancūzijos pakrantėje džiaugėsi sero Keiro sprendimu panaikinti Ruandos deportacijos schemą, kurią jis apibūdino kaip „mirusį ir palaidotą dar neprasidėjus“;
  • Galimi torių lyderiai, vadovaujami buvusių ministrų Kemi Badenocho ir Tomo Tugendhato, svarsto tolesnius žingsnius, baiminantis, kad JK reformų lyderis Nigelas Farage’as gali užgožti bet kokį konkursą, atkreipdamas dėmesį į vadinamąją „Starmadą“, kurią šią vasarą per Lamanšo sąsiaurį plaukia maži laiveliai. – ir vadinasi „tikrasis“ opozicijos lyderis.

Europos politinės bendruomenės viršūnių susitikimas Blenheime, Oksfordšyre, iš pradžių buvo įtrauktas į dienoraštį vadovaujant Rishi Sunakui, siekiant aptarti žemyno ateitį.

Tačiau Briuselio šaltinis sakė: „Tikimės, kad tai bus momentas, kai Starmeris neoficialiai pateiks savo pasiūlymą dėl prekybos dideliems ES žaidėjams“.

Borisas Johnsonas praėjusią naktį skambino pavojaus signalu dėl bet kokių pakartotinių derybų ir perspėjo: „Mes kelyje į baudžiavą, vadovaujant Starmeriui“

Borisas Johnsonas praėjusią naktį skambino pavojaus signalu dėl bet kokių pakartotinių derybų ir perspėjo: „Mes kelyje į baudžiavą, vadovaujant Starmeriui“

Vadinamasis Prekybos ir bendradarbiavimo susitarimas, kurį J. Johnsonas pasirašė, bus peržiūrėtas 2025 m.

Vienas ES šaltinis sakė: „Seras Keiras jau pažadėjo ūkininkams ir kitiems, kad sumažins trintį prie sienų, tačiau vienintelis būdas, kurį Briuselis leis, yra, jei Britanija priims atitinkamus ES įstatymus ir sprendimus“.

Kitas šaltinis sakė: „Vien todėl, kad jis atmetė galimybę prisijungti prie muitų sąjungos, dar nereiškia, kad jis nepasirašys muitų sąjungos.

„Bet Briuselis nemėgsta „vyšnių rinkimo“ susitarimų, jie tikisi kažko mainais.

Naujas susitarimas?  Seras Keiras Starmeris, 2019 m. pavaizduotas šešėliniu „Brexit“ sekretoriumi, gali siekti atkurti JK santykius su ES.

Naujas susitarimas? Seras Keiras Starmeris, 2019 m. pavaizduotas šešėliniu „Brexit“ sekretoriumi, gali siekti atkurti JK santykius su ES.

Borisas Johnsonas, pavaizduotas 2019 m., sakė: „Už šių nekenksmingų skambančių susitarimų slypi tikrovė, kad JK priims Briuselio nustatytas taisykles, o JK nežada tų taisyklių.

Borisas Johnsonas, pavaizduotas 2019 m., sakė: „Už šių nekenksmingų skambančių susitarimų slypi tikrovė, kad JK priims Briuselio nustatytas taisykles, o JK nežada tų taisyklių.

„Siro Keiro komandoje yra skilimas tarp tų, kurie nori elgtis atsargiai, ir tų, kurie nori imtis radikalesnių žingsnių „Brexit“ panaikinimui“.

Darbo partijos patarėjai svarsto vieną iš variantų – prašyti Briuselio sudaryti naują susitarimą, kad verslui būtų lengviau perkelti žmones tarp JK ir ES, ir panašios nuolaidos 18–21 m.

Jie svarsto galimybę derinti klimato ir energetikos politiką ir sudaryti naują saugumo susitarimą, taip pat narystę tokiose institucijose kaip Europolas ir Europos vaistų agentūra.

Anksčiau šį mėnesį seras Keiras sakė: „Aš tikrai aiškiai pasakiau, kad neprisijungsiu prie ES, prie bendrosios rinkos ar muitų sąjungos arba negrįžtu prie judėjimo laisvės“.

Tačiau apklausos parodė, kad 78 procentai leiboristų rinkėjų taip pat balsuotų už grįžimą į Europą.

Tuo tarpu Darbo judėjimas už Europą, kampanijantis už JK grįžimą į bendrąją rinką, paskelbė 47 naujų leiboristų parlamentarų, kuriems „oficialiai pritarė“, sąrašą, o tai rodo, kad Bendruomenių parlamente išaugo proeuropietiškos nuotaikos.

Buvęs torių lyderis seras Iainas Duncanas Smithas sakė: „Starmeris labai greitai patirs realų spaudimą iš žmonių, kurie sako, kad jei būtume ES dalis, turėtume geresnę ekonomiką.

„Tai yra plonas fasadas, skirtas ambicingiems užkietėjusiems likusiems nariams, kurie niekada neatsisakė sugrįžimo į rinką“.

Borisas Johnsonas praėjusią naktį pasakė: „Prasideda didysis išpardavimas. Už šių nekenksmingų skambančių susitarimų slypi tikrovė, kad JK sutiks su Briuselio nustatytomis taisyklėmis – kad ir kokios sudėtingos bebūtų – ir JK nežada tų taisyklių.

„Mes esame kelyje į baudžiavą, vadovaujant Starmeriui“.

Leiboristų atstovas spaudai sakė, kad derybos dėl prekybos nėra „į viršūnių susitikimo darbotvarkę“, ir pridūrė: „Tai nėra tinkamas forumas tiems pokalbiams. Prie judėjimo laisvės nebebus.