Home Vietinis Didžiosios Britanijos premjeras Starmeris sako, kad Ruandos deportacijos planas „miręs ir palaidotas“

Didžiosios Britanijos premjeras Starmeris sako, kad Ruandos deportacijos planas „miręs ir palaidotas“

14
0


Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Keiras Starmeris šeštadienį, pirmąją visą savo darbo dieną, pareiškė, kad atsisako prieštaringai vertinamos konservatorių politikos deportuoti prieglobsčio prašytojus į Ruandą, nes pažadėjo imtis pokyčių, nors perspėjo, kad tai užtruks.

„Ruandos schema buvo mirusi ir palaidota dar neprasidėjus“, – savo pirmoje spaudos konferencijoje sakė Starmeris. “Tai niekada neveikė kaip atgrasymo priemonė. Beveik priešingai.”

Šio pranešimo buvo labai tikimasi, nes Starmeris pareiškė atsisakysiąs plano, kuris kainavo šimtus milijonų dolerių, bet niekada neskrido.

Spaudos konferencija buvo surengta po pirmojo ministrų kabineto posėdžio, naujajai vyriausybei priėmus didžiulį iššūkį sutvarkyti daugybę vidaus bėdų ir nugalėti visuomenę, pavargusią nuo metų taupymo, politinio chaoso ir žlugusios ekonomikos.

Starmeris pasveikino naujus ministrus prie stalo, esančio Dauningo g. 10, sakydamas, kad jo gyvenimo garbė buvo karaliaus Charleso prašymas suformuoti vyriausybę per ceremoniją, kuri oficialiai paskyrė jį ministru pirmininku.

ŽIŪRĖTI | Keiras Starmeris susitinka su karaliumi Charlesu po pergalės leiboristų rinkimuose:

Keiras Starmeris susitinka su karaliumi Charlesu po pergalės leiboristų rinkimuose

Keiras Starmeris, kurio Darbo partija per visuotinius rinkimus nugalėjo valdančiąją konservatorių partiją, penktadienį susitiko su karaliumi Charlesu.

„Turime daug darbo, todėl dabar tęsiame savo darbą“, – sakė jis.

Starmerio Darbo partija penktadienį padarė didžiausią smūgį konservatoriams per jų dviejų šimtmečių istoriją, triuškinama pergale pokyčių platformoje.

Tarp daugybės problemų, su kuriomis jie susiduria, yra vangios ekonomikos skatinimas, sugedusios sveikatos priežiūros sistemos taisymas ir pasitikėjimo vyriausybe atkūrimas.

„Vien todėl, kad leiboristai laimėjo didelę nuošliaužą, dar nereiškia, kad visos problemos, su kuriomis susidūrė konservatorių vyriausybė, išnyko“, – sakė Londono Karalienės Marijos universiteto politikos profesorius Timas Bale’as.

Pirmą kartą būdamas ministru pirmininku penktadienį po „rankų pabučiavimo“ ceremonijos su Charlesu Bekingemo rūmuose Starmeris sakė, kad tuoj pradės dirbti, nors perspėjo, kad prireiks šiek tiek laiko, kol pasirodys rezultatai.

„Pakeisti šalį – tai ne kaip spustelėti jungiklį“, – sakė jis, entuziastingiems rėmėjams džiūgaujant jį už jo naujos oficialios rezidencijos adresu Dauningo 10. “Tai užtruks šiek tiek laiko. Tačiau neabejokite, kad pokyčių darbas prasidės iškart.”

ŽIŪRĖTI | Keiras Starmeris žada „iš naujo nustatyti“ JK po 14 chaotiško torių valdymo metų:

Keiras Starmeris žada „iš naujo nustatyti“ JK po 14 chaotiško torių valdymo metų

Po susitikimo su karaliumi Čarlzu, naujasis Didžiosios Britanijos leiboristų ministras pirmininkas Keiras Starmeris pažadėjo nacionalinį „atstatymą“, suteikdamas Jungtinei Karalystei „stabilumo ir nuosaikumo“ po 14 metų dažnai chaotiško Konservatorių partijos valdymo.

Po šešių savaičių kampanijos, apimančios keturias JK šalis, jis turės įtemptą darbotvarkę

Kitą savaitę jis vyks į Vašingtoną, kur vyks NATO susitikimas, o liepos 18 d., kitą dieną po parlamento atidarymo ir Karaliaus kalbos, kurioje nustatoma naujosios vyriausybės darbotvarkė, surengs Europos politinės bendruomenės viršūnių susitikimą.

Dėmesys sienų saugumui, sveikatos apsaugai

Starmeris penktadienį išskyrė keletą svarbių dalykų, tokių kaip gerbiamos, bet slegiamos Nacionalinės sveikatos tarnybos sutvarkymas ir JK sienų užtikrinimas – nuoroda į didesnę pasaulinę problemą visoje Europoje ir JAV, susijusią su migrantų antplūdžiu, bėgančiu nuo karo, skurdo ir kt. sausros, karščio bangos ir potvyniai, siejami su klimato kaita.

Konservatoriai stengėsi sustabdyti migrantų srautą, atvykstantį per Lamanšo sąsiaurį, nesugebėdami įvykdyti buvusio ministro pirmininko Rishi Sunak pažado „sustabdyti laivus“, dėl kurių buvo parengtas prieštaringai vertinamas planas deportuoti prieglobsčio prašytojus į Ruandą.

„Darbiečiai turės rasti sprendimą dėl mažų laivelių, atplaukiančių per kanalą“, – sakė Bale’as. „Tai atsisakys Ruandos schemos, bet turės sugalvoti kitų sprendimų, kaip išspręsti tą konkrečią problemą.

Suella Braverman, konservatorių griežta imigracijos šalininkė, kuri yra galima pretendentė pakeisti Sunaką partijos lyderio poste, kritikavo Starmerio planą nutraukti Ruandos paktą.

„Sunkaus darbo metai, Parlamento veiksmai, milijonai svarų sterlingų, išleistų schemai, kuri būtų tinkamai įgyvendinta“, – sakė ji šeštadienį. „Horizonte yra didelių problemų, kurias, bijau, sukels Keiras Starmeris.

Starmerio kabinetas taip pat pradeda dirbti.

Užsienio reikalų sekretorius Davidas Lammy šeštadienį turėjo pradėti savo pirmąją tarptautinę kelionę, kad susitiktų su kolegomis Vokietijoje, Lenkijoje ir Švedijoje, kad sustiprintų jų santykių svarbą.

Sveikatos apsaugos sekretorius Wesas Streetingas sakė, kad kitą savaitę pradės naujas derybas su NHS gydytojais savo karjeros pradžioje, kurie surengė keletą dienų trunkančių streikų. Ginčas dėl darbo užmokesčio paaštrino ilgai laukti susitikimų, kurie tapo NHS problemų požymiu.