Home Vietinis Du 5 ir 6 metų moksleiviai miršta Liverpulio pradinėje mokykloje kovodami su...

Du 5 ir 6 metų moksleiviai miršta Liverpulio pradinėje mokykloje kovodami su infekcinės skrandžio ligos protrūkiu.

9
0


Du vaikai, kurie lankė Liverpulio pradinę mokyklą, kovojančią su infekcinės skrandžio ligos protrūkiu, mirė.

Pora, kuriai, kaip manoma, buvo vos penkeri ir šešeri metai, mokėsi Milstedo pradinėje mokykloje Evertone, Mersisaido valstijoje.

Jų direktorius sakė, kad visi, susiję su mokykla, buvo „nuniokoti“ dėl savo mirties ir kad jie „pripildė savo klases džiaugsmo“.

Mokykla susidūrė su giardiazės protrūkiu – parazito sukelta infekcija, sukeliančia viduriavimą, skrandžio spazmus, vidurių pūtimą ir pilvo pūtimą.

Paprastai tai nelaikoma rimtu pavojumi sveikatai ir gali būti lengvai išgydoma antibiotikais.

Abu vaikai prieš mirtį lankė Milstedo pradinę mokyklą Evertone, Mersiside

Šiuo metu mokykloje sprendžiamas skrandžio grybelio giardia protrūkis, kurį sukelia parazitas giardia lamblia.  Nuotraukoje: giardia lamblia parazito mikrofotografinis vaizdas

Šiuo metu mokykloje sprendžiamas skrandžio grybelio giardia protrūkis, kurį sukelia parazitas giardia lamblia. Nuotraukoje: giardia lamblia parazito mikrofotografinis vaizdas

JK sveikatos apsaugos agentūra (UKHSA) valdė ligos protrūkį ir pareiškė, kad nors jų mirties priežastis kol kas nepatvirtinta, mažai tikėtina, kad ją lems klaida.

UKHSA atstovas spaudai sakė: „JK sveikatos apsaugos agentūra žino apie liūdnas dviejų vaikų, lankančių Milstedo pradinę mokyklą, mirtį ir mūsų mintys yra su šeima, draugais ir mokyklos bendruomene.

Mažai tikėtina, kad mirčių priežastis būtų giardija. Giardia paprastai sukelia savaime praeinančią virškinimo trakto ligą, kuri gali lengvai išplisti namų ūkiuose ir mokyklose.

Michelle Beard, kuri yra specialiųjų poreikių mokyklos vadovė, pareiškime teigė, kad vaikai „amžinai liks mūsų širdyse“.

Ji sakė: „Visa Milstedo mokyklos bendruomenė yra sugniuždyta sužinojusi, kad neseniai mirė du mūsų jaunesni vaikai.

„Išsiuntėme nuoširdžią užuojautą jų abiejų šeimoms. Abu vaikai, praleisdami kartu su mumis, užpildė savo pamokas džiaugsmu ir amžinai išliks mūsų širdyse.

„Glaudžiai bendradarbiaujame su savo šeimomis, darbuotojais ir mokiniais, kad palaikytume juos, kai susitaikome su šia siaubingai liūdna žinia.

Apie giardijos protrūkį, kurį sukelia parazitas giardia lamblia, pirmą kartą pranešė Liverpool Echo praėjusį mėnesį.

Millstead pradinės mokyklos vadovė Michelle Beard sakė, kad bendruomenė buvo „nuniokota“ dėl vaikų mirties.

Millstead pradinės mokyklos vadovė Michelle Beard sakė, kad bendruomenė buvo „nuniokota“ dėl vaikų mirties.

Nuo to laiko sveikatos apsaugos pareigūnai ėmėsi prevencinių priemonių, kad sustabdytų protrūkį, įskaitant visiškai mokyklos uždarymą vienai savaitei, siekiant sustabdyti jo plitimą.

Emma Savage, UKHSA Cheshire ir Merseyside sveikatos apsaugos komandos konsultantė sveikatos apsaugos klausimais, sakė: „Tyrimai vyksta ir mes suteikėme informaciją bei patarimus mokyklai ir tėvams. Siekiant užkirsti kelią tolesniems atvejams, buvo imtasi visuomenės sveikatos priemonių.

Giardiazė gali užsikrėsti tiesioginio kontakto su užsikrėtusiais žmonėmis ar gyvūnais metu arba nurijus užteršto vandens, maisto ar gėrimų. Gydyti simptomai turėtų išnykti maždaug po savaitės, bet kartais gali trukti ilgiau.

Klaidos galima išvengti plaunant rankas su muilu ir vandeniu, ypač pasinaudojus tualetu ir prieš tvarkant bei valgant maistą. Vaikai turėtų būti skatinami reguliariai plauti rankas.