Home Vietinis Įniršis kaip kairiųjų pajūrio taryba, norinti išleisti 4 mln. svarų sterlingų dviračių...

Įniršis kaip kairiųjų pajūrio taryba, norinti išleisti 4 mln. svarų sterlingų dviračių juostai, vietiniams gyventojams skleidžiant „nenuoseklią“ žaliąją schemą, kuri vairuotojams sukels „košmarą“

17
0


4 mln. svarų sterlingų vertės dviračių juostos planus susprogdino pajūrio miestelio vietiniai gyventojai, teigdami, kad tai sukels „košmarą“ vairuotojams ir pėstiesiems.

Prieštaringai vertinama juosta, kuri eis palei pajūrį Hove, Rytų Sasekse, pirmą kartą buvo pristatyta prieš dvejus metus ir turėjo kainuoti apie 475 000 svarų sterlingų.

Tačiau schema, apimanti eismo juostos uždarymą, kad būtų sukurta dviguba dviračių juosta, dabar buvo išplėsta, o išlaidos išaugo iki beveik 10 kartų, palyginti su pradine sąmata.

Praėjusią savaitę tarybos nariai uždegė žalią šviesą naujai dviračių juostai Braitonas & Hove miesto taryba.

Tačiau tai sulaukė pykčio tarp gyventojų, įmonių, pėsčiųjų ir dviratininkų, kurie jį pavadino „nenuosekliu planu“, parengtu be „galvos, konsultacijų ar sveiko proto“.

Vietiniai Hove, Rytų Sasekso valstijoje, susprogdino „nenuoseklią“ žaliąją schemą, kuria siekiama sukurti 4 milijonus svarų sterlingų kainuojantį dvigubą ciklą. Nuotraukoje: dviratininkai pagrindiniu keliu važiuoja į vakarus A259

Prieštaringai vertinama juosta pirmą kartą buvo pristatyta prieš dvejus metus ir turėjo kainuoti apie 475 000 svarų sterlingų.

Prieštaringai vertinama juosta pirmą kartą buvo pristatyta prieš dvejus metus ir turėjo kainuoti apie 475 000 svarų sterlingų.

4 mln. svarų sterlingų kainuojanti dviračių juosta drieksis palei Hove, Rytų Sasekso, pajūrį, nuotraukoje.

4 mln. svarų sterlingų kainuojanti dviračių juosta drieksis palei Hove, Rytų Sasekso, pajūrį, nuotraukoje.

Maitinimo paslaugų teikėjas Danas Rose’as sakė: „Tai nenuoseklu, neapgalvota ir neteisinga galva, taip pat viešųjų pinigų švaistymas.

„Ją parengė politinis elitas, kad niekam nesinaudojant sveiku protu būtų galima pažymėti įvairius langelius.

‘Tai per brangu. 4 mln. svarų sterlingų už dviračių taką yra tiesiog per daug. Norėčiau sužinoti, kodėl tai tiek daug kainuoja.

Šiuo metu A259 keliu iš Braitono ir Hovo į vakarus eina dvi eismo juostos, o dviratininkai nukreipiami į paplūdimio promenadą, kai baigiasi tam skirta juosta.

Naujoji schema numato vienos juostos pašalinimą tarp Ketvirtosios prospekto ir Hove gatvės šviesoforų, netoli King Alfredo laisvalaikio centro.

Ta naujosios juostos atkarpa drieksis kartu su įmonių grupe „Victoria Terrace“, kuri Hove pakrantėje prekiauja daugiau nei 100 metų.

Alison Taylor, vadovaujanti kirpyklai „Off Yer Head“, sakė: „Tai bus absoliutus košmaras. Taryba ketina įrengti porą pakrovimo aikštelių, tačiau čia yra daugiau nei tuzinas įmonių. Kaip jie turi gauti pristatymus, jei įlankos yra paimtos?

„Neptūno baras taip pat kas savaitę gauna siuntas iš sausų sunkvežimių, o sunkvežimis turės visiškai užtverti vieną važiuojamąją dalį, kad galėtų pristatyti prekes, o tai sukels eismo chaosą ir labai pavojingą.

„Be to, daugelis mano vyresnių klientų išleidžiami taksi ir gali būti priversti du kartus pastatyti automobilį. Visa tai mane apima baimės.

Praėjusią savaitę Braitono ir Hovo miesto tarybos nariai uždegė naują dviračių juostą

Praėjusią savaitę Braitono ir Hovo miesto tarybos nariai uždegė naują dviračių juostą

Schema apima eismo juostos uždarymą, kad būtų sukurta dviguba dviračių juosta.  Nuotraukoje: Braitono paplūdimys Braitone ir Hove, Rytų Sasekse

Schema apima eismo juostos uždarymą, kad būtų sukurta dviguba dviračių juosta. Nuotraukoje: Braitono paplūdimys Braitone ir Hove, Rytų Sasekse

Nuotraukoje pavaizduotas Andy Wagstaffas-Clarke'as sakė: „Tai kelia nerimą, nes tai nėra labai prasminga, bet taip pat labai, labai brangu.  Aš esu veržlus dviratininkas ir net nesutinku su tuo

Nuotraukoje pavaizduotas Andy Wagstaffas-Clarke’as sakė: „Tai kelia nerimą, nes tai nėra labai prasminga, bet taip pat labai, labai brangu. Aš esu veržlus dviratininkas ir net nesutinku su tuo

Andy Wagstaffas-Clarke’as, pristatantis daugybę įmonių, sakė: „Šis ruožas priešais įmones bus labai pavojingas, nes žmonės trauks ir išlips iš pakrovimo aikštelių arba lauks, kol jos išsilaisvins.

„Tai kelia nerimą, nes tai nėra labai prasminga, bet taip pat labai, labai brangu. Aš esu veržlus dviratininkas ir net nesutinku su tuo.

Dviratininkas Jade Carmen, menininkas, sakė: „Aš esu dviratininkas ir reguliariai važiuoju šiuo maršrutu. Jie nori sustabdyti dviračių juostos nukreipimą palei paplūdimį, bet tai padaryti nėra nieko blogo – iš tikrųjų geriau matyti jūrą, o ne judrią kelią.

„4 mln. svarų sterlingų kaina yra nepateisinama. Kaip jis galėjo tiek išaugti. Aš visiškai su tuo nesutinku“.

Dviratininkė Jane Edwards sakė: „Nenuostabu, kad tai turėtų kainuoti tiek daug. Nematau prasmės tam išleisti tiek pinigų.

„Aš taip pat vairuoju, o išjungus eismo juostą jau ir taip judriame kelyje, eismas sulėtės, susidarys spūstys ir padidės tarša. Aš visiškai nepritariu planams“.

Netgi „Bricycles“ – dviračių kampanijų grupė – pareiškė negalinti pritarti šiems planams, nes jie panaikina finansavimą iš sričių, kuriose desperatiškai skiriami pinigai dviračių takams pagerinti.

Schema iš pradžių buvo parengta, kai tarybą kontroliavo Žaliųjų partija.

Tačiau 2023 m. gegužę leiboristai perėmė bendrą vietos valdžios kontrolę, tai buvo „pauzė“.

„Bricycles“ atstovas sakė: „2023 m. birželio mėn. turėjo prasidėti A259 aktyvios kelionės tarp Ketvirtosios aveniu ir Hove lagūnos schemos darbai. Jie buvo sustabdyti likus kelioms valandoms iki duobkasių atvykimo.

Nauja eismo juosta sulaukė gyventojų, verslo įmonių, pėsčiųjų ir dviratininkų pykčio, kuris ją pavadino „nenuosekliu planu“.  Nuotraukoje: Braitono paplūdimys

Nauja eismo juosta sulaukė gyventojų, verslo įmonių, pėsčiųjų ir dviratininkų pykčio, kuris ją pavadino „nenuosekliu planu“. Nuotraukoje: Braitono paplūdimys

Dviratininkė Jane Edwards, likusi iš kairės, sakė: „Neįtikėtina, kad tai turėtų kainuoti tiek daug.  Nematau prasmės tam išleisti tiek pinigų“

Dviratininkė Jane Edwards, likusi iš kairės, sakė: „Neįtikėtina, kad tai turėtų kainuoti tiek daug. Nematau prasmės tam išleisti tiek pinigų“

Nuotraukoje dviratininkas, einantis dviračių taku promenadoje, žvelgdamas į rytus

Nuotraukoje dviratininkas, einantis dviračių taku promenadoje, žvelgdamas į rytus

Tarybos vadovė Bella Sankey sakė, kad tai buvo „pauzė“, kad būtų galima užbaigti geresnį dizainą. Tada taryba turėjo sumokėti rangovui 19 000 svarų sterlingų už kiekvieną „pauzės“ savaitę, kol jie susitars dėl mokesčio, kurį Taryba turės sumokėti už sutarties nutraukimą.

Tuo metu taryba teigė, kad pertvarkymas užtruks „iki šešių mėnesių“ ir kad tai bus „laimės abipusiai“. Tuo atveju, tai užtruko metus.

„Taigi mažai tikėtina, kad kuri nors iš milijonų svarų, kuriuos taryba skyrė Transporto departamentas, kad A259 būtų saugesnis visiems, bus išleistas iki 2025 m. birželio mėn.“

Taryba kreipėsi dėl 1,2 mln. svarų sterlingų dotacijos iš „Active Travel England“, tačiau turi rasti 2,8 GBP iš mokesčių mokėtojų pinigų.

„Tai per brangu“, – sakė gyventojas Andrew Mitchellas. „Tiesiog nėra prasmės leisti tokius pinigus tik tam, kad dviratininkai galėtų naudotis keliu – tai jiems, be jokios abejonės, patiks dabar“.

Schemos tikslas yra prisijungti prie siūlomos dviračių juostos Aduro ir Vakarų Sasekso sienos pusėje, kuri yra Nacionalinio dviračių tinklo 2 maršruto dalis nuo Doverio Kente iki St Austell Kornvalyje.

Braitono ir Hovo miesto taryba teigė negalinti komentuoti, nes šiuo metu jie veikia priešrinkiminiu laikotarpiu ir yra saistomi griežtų taisyklių.