Home Vietinis Kiek jūsų prekybos centras žino apie jus? Mažmenininkai kuria duomenų ekosistemą...

Kiek jūsų prekybos centras žino apie jus? Mažmenininkai kuria duomenų ekosistemą naudodami lojalumo korteles ir uždirba milijonus iš informacijos gavybos, atskleidžia viešai neatskleista informacija.

14
0


Atskleidė viešai neatskleista informacija, prekybos centrai sukūrė „duomenų ekosistemą“ iš pirkėjų, naudojančių lojalumo korteles, nes jie uždirba milijonus „negailestingai kasdami“ informaciją.

Duomenų mokslo analitikai kiekvieną dieną perka nuo Tesco ir Sainsbury’s klientų, kurie naudojasi savo Clubcard arba Nectar kortelėmis, norėdami pasinaudoti mažesnėmis kainomis.

Komandos firmoje Dunnhumby, priklausančioje Tesco; ir kitas, vadinamas Nectar 360, priklausantis Sainsbury’s, naudoja visą šią informaciją, kad nustatytų išlaidų modelius.

Tokias detales kaip parduotuvė, paros laikas, kiek buvo išleista ir pirkinių sąrašas derina ekspertai, siekdami pagerinti reklamos išlaidų tikslinimą.

Dabar naujas dokumentinis filmas 5 kanalas šis vakaras pavadintas “Lojalumo kortelės: ar jos yra apiplėštos?” girdėjo iš buvusio Dunnhumby ir Nectar 360 darbuotojo.

Edas, buvęs „Dunnhumby“ ir „Nectar 360“ darbuotojas, paaiškino, kaip veikia „duomenų ekosistema“, kai pirkėjai perka savo „Clubcard“ arba „Nctar“ kortele.

Darbuotojas, programoje vadinamas tik „Ed“, sakė: „Tai, kaip aš dirbau šioje pramonės šakoje, yra tik gryna nauda, ​​kurią gaunu iš jos kaip turto. Taigi naudojant duomenis parduoti tiekėjams.

Tada laidos vedėjas Alexis Conran jam pasakė: „Taigi, iš esmės tai, ką tu man sakai, jei aš jus teisingai supratau, priežastis, dėl kurios „Tesco“, „Sainsbury’s“ ir visi kiti mažmenininkai nori, kad jūs, klientas, taptumėte lojalumo sistemos dalimi. nes taip elgdamasis atveriu didelį ir gana pelningą pajamų šaltinį mažmenininkui, ty duodu jiems savo duomenis ir jie iš to uždirbs pinigų.

O Edas atsakė: „Taip, tai tiesa, ypač per pastaruosius kelerius metus buvo tiek daug dalykų, dėl kurių mažmenininkai turėjo pakeisti produktų kainų nustatymo būdą. Taigi, jei tai kaip krizė Ukrainoje, pandemija. Produktų kainas reikia sumažinti.

„Jie turi rasti būdų, kaip rasti kitų pajamų ar pelno šaltinių, kurie tikrai padėtų sumažinti klientų kainų slenkstį. Taigi, nors aš manau, kad labai lengva būti kaip „o, tai yra pelno šaltinis“.

„Tesco“ turi „Klubo kortelių kainų“ schemą, kuri siūlo mažesnes kainas savo lojalumo kortelių turėtojams

„Tesco“ turi „Klubo kortelių kainų“ schemą, kuri siūlo mažesnes kainas savo lojalumo kortelių turėtojams

„Tačiau iš tikrųjų šis pelnas padeda susidaryti didesnį vaizdą apie tai, kaip iš tikrųjų jie, tikiuosi, gali sugrąžinti vertę klientams“.

Edas paaiškino, kas nutinka, kai kas nors apsiperka su savo lojalumo kortele – kai prekybos centras žino, kas buvo nupirkta, kada ir kur.

Jis tęsė: „Tas vienas sandoris yra vienas įėjimo į duomenų ekosistemą taškas. Ir manau, kad pagrindinė mažmenininko nauda yra ta, kad jie mokosi iš jūsų, priklausomai nuo to, kiek esate lojalūs.

„Taigi tai tikras būdas sužinoti, kiek (išleidžia) jūsų pirkėjas, koks jis yra lojalus ir kaip jis vertingas jums kaip klientas, taigi, kaip nukreipiate juos reklamuodami arba mokykitės iš jų įžvalgos požiūriu. ‘

Remiantis 2022 m. vasario mėn. pasibaigusių metų ataskaitomis, „Dunnhumby“ per metus uždirbo 362 mln. svarų sterlingų, nors įmonė dirba su kitais mažmenininkais nei „Tesco“.

Pranešėjas Alexis Conran sakė, kad prekybos centrai nori, kad žmonės užsiregistruotų kaip lojalumo kortelių turėtojai, nes jie atveria didelį ir gana pelningą pajamų šaltinį mažmenininkui.

Pranešėjas Alexis Conran sakė, kad prekybos centrai nori, kad žmonės užsiregistruotų kaip lojalumo kortelių turėtojai, nes jie atveria „didelį ir gana pelningą pajamų šaltinį mažmenininkui“.

Paklaustas apie šią sumą, Edas atsakė: „Mano galva, tai skamba pakankamai artimai, aš tai žinojau, kai ten dirbau, bet nesakyčiau, kad taip, tai vienas iš tų, kur aš nesakyčiau, kad būtinai gerai. – žinomas ir yra viešai prieinamas.

„Tesco“ ir „Sainsbury’s“ tvirtino, kad jie neparduoda duomenų, o „dalinasi“ anoniminiais duomenimis su savo schemose dalyvaujančiomis įmonėmis, kaip nurodyta jų sąlygose.

Tačiau „Tesco“ neseniai gyrė savo „Clubcard“ strategiją kaip pagrindinę varomąją jėgą, lėmusią 159 proc. padidinti pelną iki apmokestinimo iki beveik 2,3 mlrd.

Ji pridūrė, kad per praėjusius metus buvo surengta 17 000 žiniasklaidos mažmeninės prekybos kampanijų, naudojant „Clubcard“ mažmeninės prekybos įžvalgą.

O vartotojų ekspertas Harry Wallopas programai sakė: „Jie gali išsiaiškinti, kas jums patinka, kas nepatinka, ar verta pradėti naują produktą, ar ne. Ir jie nenumaldomai išmins jūsų duomenis.

„Suteikiate įmonėms prieigą skaitmeniniu būdu peržiūrėti visą jūsų apsipirkimą, kur esate, kur apsipirkote, su kuo dar perkate. Tada jie paima tuos duomenis ir parduoda. Šiuos duomenis parduoda „Tesco Clubcard“ ir „Sainsbury’s Nectar“.

„Sainsbury¿s“ siūlo mažesnes produktų kainas Nectar kortelių turėtojams nuo praėjusių metų balandžio

Nuo praėjusių metų balandžio „Sainsbury’s“ siūlo mažesnes produktų kainas Nectar kortelių turėtojams

„Tai gali būti ne jūsų asmeninis vardas, el. pašto adresas ar telefono numeris. Jie parduoda informaciją apie jus ir kasmet uždirba milijonus, milijonus milijonų iš jūsų apsipirkimo įpročių.

Nors „Tesco“ ir „Sainsbury’s“ neigė teiginius dėl duomenų „pardavimo“, jie teigė, kad dalijasi informacija su kitais prekių ženklais, kad pagerintų klientų įsitraukimą, ir kad jų požiūris visiškai prieštarauja GDPR taisyklėms.

Tarp įmonių, su kuriomis dirba prekybos centrai, yra televizijos kanalų, įskaitant 4 kanalą, reklamos padaliniai.

Ir Edas pasakė: „Jei aš esu skvošo prekės ženklas ir noriu parodyti savo skvošo prekės ženklą 4OD, tai atitektų kiekvienam 4OD vartotojui.

„Tačiau iš tikrųjų naudodamiesi lojalumo kortelių duomenimis galite būti tikri, kad juos rodysite tik tiems klientams, kurie greičiausiai pirks moliūgą, todėl tai yra daug efektyvesnis prekės ženklo išlaidų panaudojimas.“

Sausio mėnesį JK konkurencijos priežiūros institucija paskelbė, kad peržiūri, ar prekybos centrų lojalumo kainodara neklaidina pirkėjų, ar nepalankia jų.

„Tesco“ priklausanti bendrovė „Dunnhumby“ analizuoja „Clubcard“ išlaidų duomenis

Konkurencijos ir rinkų tarnyba (CMA) teigė, kad dėl kai kurių prekybos centrų, kuriuose pigesnės kainos buvo prieinamos tik lojalumo kortelių nariams, padaugėjo, ji išnagrinėjo šią praktiką, siekdama padėti įveikti pragyvenimo išlaidų spaudimą bakalėjos prekių sektoriuje.

Ji teigė, kad apsvarstys, ar kokie nors lojalumo kainodaros aspektai gali suklaidinti pirkėjus, pavyzdžiui, ar lojalumo kaina yra tikra reklama, ar toks pat geras pasiūlymas, koks buvo pateiktas, ir ar kuri nors pirkėjų grupė nėra nuskriausta dėl reklamos.

Taip pat nagrinėjama, ar lojalumo kainodara turi įtakos vartotojų elgesiui ir ar tai turi įtakos prekybos centrų tarpusavio konkurencijai.

CMA šį mėnesį ketina paskelbti atnaujintą savo darbą ir tikisi, kad peržiūra bus baigta iki metų pabaigos.

O praėjusį rugsėjį vartotojų grupė „Which? teigė, kad „Tesco“ ir „Sainsbury’s“ naudojo „potencialiai gudrią taktiką“ kai kuriuose savo lojalumo pasiūlymuose pirkėjams.

Konkurencijos ir rinkų tarnyba sausį paskelbė, kad nagrinėja, ar prekybos centrų lojalumo kainodara neklaidina pirkėjų ar nepalankia jų.

Konkurencijos ir rinkų tarnyba sausį paskelbė, kad nagrinėja, ar prekybos centrų lojalumo kainodara neklaidina pirkėjų ar nepalankia jų.

Teigiama, kad kai kuriais atvejais prekybos centrai sudaro įspūdį, kad lojalumo kortelių naudotojai sutaupė daugiau arba daugiau, nei yra iš tikrųjų.

Tačiau „Sainsbury’s“ paneigė teiginius ir pasakė „Who? išvados buvo pagrįstos „netinkama metodika“, o „Tesco“ taip pat atmetė ir pasakė, kad „visose mūsų „Clubcard Price“ reklamose taikomos griežtos taisyklės“.

Praėjusių metų balandį „Sainsbury’s“ savo lojalumo kortelės „Nektar“ nariams sumažino šimtų produktų kainas prekybos centruose ir internete.

Dėl to ji buvo panaši į „Tesco Clubcard“ schemą, kuri siūlo mažesnes kainas kortelių turėtojams, kurie taip pat gali rinkti taškus, kuriuos konvertuoti į kuponus ar atlygius.

„MailOnline“ susisiekė su „Tesco“ ir „Sainsbury’s“, kad pakomentuotų „Channel 5“ dokumentinį filmą.

Lojalumo kortelės: ar jos yra apiplėštos? yra per 5 kanalą šį vakarą 19 val. ir toliau Mano 5