Home Vietinis Mama dalijasi, kaip dukra, 11, buvo priversta nusižudyti po to, kai tapo...

Mama dalijasi, kaip dukra, 11, buvo priversta nusižudyti po to, kai tapo priklausoma nuo socialinės žiniasklaidos

16
0


Sudaužyta mama pasidalijo, kaip jos 11-metė dukra buvo priversta nusižudyti po to, kai tapo priklausoma nuo socialinių tinklų.

Tammy Rodriguez papasakojo, kaip jos dukra Selena kažkada buvo energinga jauna mergina, kuri „švytėjo scenoje šokdama“ ir „apšviesdavo kambarį“ tais metais, kol atėmė savo gyvybę.

Tačiau viskas pasikeitė po to, kai Selena tapo priklausoma Instagramas ir Snapchat – prarado miegą, kai ji nuolat naršo socialinės žiniasklaidos svetaines, Tammy pasakojo NBC Majamiui.

Gedinti mama nuo to laiko padavė ieškinį dviem socialinių tinklų milžinamskaltino juos dėl dukters mirties 2021 m. liepą.

Jame teigiama, kad bendrovės „sąmoningai ir tikslingai kūrė, gamino, pardavinėjo ir pardavinėjo socialinės žiniasklaidos produktus, kurie buvo nepagrįstai pavojingi, nes buvo sukurti taip, kad būtų priklausomi nepilnamečiams vartotojams“. praneša „Washington Post“.

Selena Rodriguez nusinešė gyvybę būdama 11 metų, kai tapo priklausoma nuo socialinės žiniasklaidos

„Snapchat“ ji paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip ji geria mamos tabletes, kurių vėliau perdozuos.

„Snapchat“ ji paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip ji geria mamos tabletes, kurių vėliau perdozuos.

Rodrigesas, iš Konektikutassakė, kad Selena pirmą kartą technologijomis pradėjo naudotis būdama vos 7 metų – žiūrėti vaizdo įrašus planšetėje.

„Kai ji šiek tiek paseno, galiausiai daviau jai telefoną, o iš pradžių tai buvo tik žaidimai ir vaizdo įrašai, bet tada jau galėjai matyti pokyčius“, – sakė ji NBC Majamiui.

„Ji norėjo „TikTok“, kurią leidau jai tik išsaugoti vaizdo įrašus juodraštyje, nes ji mėgo šokti; tai buvo vienas didžiausių jos dalykų; ji tai padarė ir išgelbės“.

„Bet tada ji imdavo sėlinti ir skelbti dalykus“.

Rodriguez sakė mananti, kad turi prieigą prie Selenos paskyrų, tačiau jos dukra sukūrė naujas, kurias slėpė nuo mamos.

Jos motina Tammy Rodriguez sakė, kad bandė kontroliuoti savo dukters naudojimąsi socialiniais tinklais

Jos motina Tammy Rodriguez sakė, kad bandė kontroliuoti savo dukters naudojimąsi socialiniais tinklais

Rodriguez sakė, kad ji tik leido dukrai turėti „TikTok“, kad išsaugotų šokių vaizdo įrašus

Kai ji ir toliau lankydavosi tose socialinės žiniasklaidos svetainėse, Selena imdavo smurtauti – net užpuldavo vyresniąją seserį, kai iš jos buvo atimtas telefonas.

„Ji beveik nemiegojo; ji nevalgė… jai išsivystė valgymo sutrikimas“, – sakė Rodriguezas.

„Iš tikrųjų viskas jos pasaulyje priklausė nuo tų įrenginių. Ji nenorėjo niekur eiti, nebent galėtų atsinešti su savimi.

Situacija pablogėjo COVID pandemijos metu, rašo „The Post“.

Selena pradėjo dingti iš mokyklos, todėl Konektikuto vaikų ir šeimų departamentas pradėjo tyrimą.

Ji taip pat buvo paguldyta į ligoninę skubiajai psichiatrinei pagalbai ir pradėjo savęs žaloti.

Vienu metu Rodriguezas netgi bandė konfiskuoti Selenos prietaisus, bet tai tiesiog privertė paauglę pabėgti, kad galėtų toliau naudotis socialine žiniasklaida, teigiama jos federaliniame ieškinyje.

Pranešama, kad per COVID pandemiją Selenos priklausomybė nuo socialinės žiniasklaidos pablogėjo

Pranešama, kad per COVID pandemiją Selenos priklausomybė nuo socialinės žiniasklaidos pablogėjo

Galiausiai Rodriguez sužinojo, kad jos dukra mokykloje patiria patyčias po to, kai Selenos per Snapchat atsiųstas nuotraukas jos klasės draugams paviešino.

Ji taip pat vėliau sužinojo, kad suaugę vyrai susisiekė su 11-mete socialinėje žiniasklaidoje, o Selena pasidavė spaudimui siųsti seksualinio pobūdžio nuotraukas „Snapchat“.

Būtent toje programėlėje Selena paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip ji geria dvi savo motinos Wellbutrin tabletes su šlakeliu sodos, kai 2021 m. liepos mėn. fone grojo NF daina Paralyzed. anot žvalgybos.

Ji perdozavo šių tablečių ne ekrane ir mirė tą naktį, kurią jos mama apibūdino kaip „siaubingą“.

„Tai kažkas, ko niekada neįsivaizduoji, kad gali nutikti tavo pasaulyje“, – sakė ji NBC Majamiui ir pridūrė, kad po trejų metų ji vis dar kovoja su dukters netektimi.

„Kiekviena diena yra kažkas kitokio“, – sakė Rodriguezas. „Nežinai, kur bus tavo emocijos. Tu nežinai savo gaiduko.

Tammy sakė, kad Selena, tiesa, pradėjo smurtauti ir kartą užpuolė savo vyresnę seserį

Tammy sakė, kad Selena, tiesa, pradėjo smurtauti ir kartą užpuolė savo vyresnę seserį

Rodriguezas dabar padavė į teismą Meta – pagrindinei „Instagram“ bendrovei – ir „Snap Inc.“ – pagrindinei „Snapchat“ bendrovei – dėl prisidėjimo prie jos dukters psichinės sveikatos problemų.

Rodriguezas dabar padavė į teismą Meta – pagrindinei „Instagram“ bendrovei – ir „Snap Inc.“ – pagrindinei „Snapchat“ bendrovei – dėl prisidėjimo prie jos dukters psichinės sveikatos problemų.

Rodriguezo federaliniame ieškinyje dabar teigiama, kad „Meta“, pagrindinė „Facebook“ ir „Instagram“ įmonė, ir „Snap“, pagrindinė „Snapchat“ įmonė, yra „atsakomi už tai, kad sukėlė ir prisidėti prie (a) plintančios psichikos sveikatos krizės, kuri buvo vykdoma vaikams ir paaugliams Jungtinėse Amerikos Valstijose.’

DailyMail.com susisiekė su Meta ir Snap, kad galėtų pakomentuoti.

Tačiau pranešime NBC Majamiui „Meta“ atstovas sakė: „Norime užtikrinti, kad kiekvienas tėvas rimtai atsižvelgtų į jų interesus savo darbe, kad padėtume paaugliams saugiai naudotis internetu.

„Sukūrėme daugiau nei 30 įrankių ir funkcijų, įskaitant būdus tėvams apriboti laiką, kurį vaikai praleidžia prie mūsų programėlių, amžiaus patvirtinimo technologiją, automatinius apribojimus, kad nepilnamečiai iki 16 metų negautų žinučių iš žmonių, kurių neseka, ir pranešimų siuntimą. kurios skatina paauglius daryti reguliarias pertraukas.

„Snap Inc.“ atstovas taip pat sakė, kad negali komentuoti „jokių šio vykstančio ginčo ypatumų“, tačiau pabrėžė, kad „mums nėra nieko svarbiau už mūsų bendruomenės gerovę“.

„Mes glaudžiai bendradarbiaujame su daugeliu psichikos sveikatos organizacijų teikti programoje esančius įrankius ir išteklius „Snapchat“ naudotojams kaip dalį mūsų nuolatinių pastangų, kad mūsų bendruomenė būtų saugi.’

„Meta“ generalinis direktorius Markas Zuckerbergas buvo priverstas atsiprašyti šeimų, kurios teigia, kad socialinė žiniasklaida prisidėjo prie jų vaikų savižudybės ar savęs žalojimo per Kongreso posėdį sausio mėn.

„Meta“ generalinis direktorius Markas Zuckerbergas buvo priverstas atsiprašyti šeimų, kurios teigia, kad socialinė žiniasklaida prisidėjo prie jų vaikų savižudybės ar savęs žalojimo per Kongreso posėdį sausio mėn.

„Snapchat“ atstovas pabrėžė, kad jie bendradarbiauja su psichikos sveikatos organizacijomis, kad teiktų pagalbą programoje.  Generalinis direktorius Evanas Spiegelis pavaizduotas sausio mėnesį vykusiame Kongreso klausyme

„Snapchat“ atstovas pabrėžė, kad jie bendradarbiauja su psichikos sveikatos organizacijomis, kad teiktų pagalbą programoje. Generalinis direktorius Evanas Spiegelis pavaizduotas sausio mėnesį vykusiame Kongreso klausyme

Vis dėlto Rodriguez byla taptų pirmąja kelių apygardų bylinėjimosi byla, apimančia daugiau nei 100 tėvų ir paauglių bei vieno Sietlo valstybinių mokyklų ieškinius prieš socialinės žiniasklaidos bendroves.

Trisdešimt trys valstybės netgi paduotų Meta platformas į teismąteigdamas, kad tai „iš esmės pakeitė jaunų amerikiečių kartos psichologinę ir socialinę tikrovę“, „įviliodama“ juos į priklausomybę sukeliančius ciklus savo tiksliniais algoritmais.

Ekspertai teigia, kad socialinė žiniasklaida gali turėti tokį patį poveikį žmonėms kaip alkoholis ar narkotikai.

„Iš dalies yra pripažinimas, kad priklausomybė yra smegenų liga – tai lėtinis, progresuojantis, galimai mirtinas procesas, kurį galima valdyti“, – sakė daktaras Adamas Scioli.

„Deja, gali būti labai tamsu“, – tęsė jis.

„Turiu galvoje, tai nėra hiperboliška lyginti tai su bet kokiu kitu medžiagų vartojimo sutrikimu, kurio pradžia atrodo nekenksminga… tai neatrodo rizikinga.

„Kitame spektro gale, kai žmogus, kuriam nepatinka tai, ką paskelbėte, terorizuoja ar tyčiojasi… abi šios patirtys gali sukelti daugybę psichikos sveikatos simptomų ir, be abejo, psichikos sveikatos krizę, sukeliančią įskaitant savižudybę“.

Scioli pažymėjo, kad paaugliai gali būti ypač jautrūs priklausomybei nuo socialinės žiniasklaidos, nes žmogaus smegenys ir toliau vystosi iki 20–25 metų, procese, vadinamame „genėjimu“. Socialinė žiniasklaida ar piktnaudžiavimas narkotinėmis medžiagomis gali nutraukti šį vystymąsi.

Tiesą sakant, Nacionaliniai sveikatos institutai pranešė, kad beveik ketvirtadalis paauglių teigė esantys „nuolat susiję“, o maždaug pusė pripažino, kad yra „priklausomi“ nuo socialinės žiniasklaidos.

JAV chirurgas generolas Vivekas Murthy dabar ragina Kongresą įpareigoti įspėti etiketes socialinės žiniasklaidos platformose

JAV chirurgas generolas Vivekas Murthy dabar ragina Kongresą įpareigoti įspėti etiketes socialinės žiniasklaidos platformose

Siekdamas kovoti su psichinės sveikatos krize, JAV generalinis chirurgas Vivekas Murthy dabar ragina Kongresą įpareigoti įspėjamąsias etiketes socialinės žiniasklaidos platformose.

Floridoje taip pat turi gubernatorius Ronas DeSantis pasirašė vekselį draudimas jaunesniems nei 14 metų asmenims naudotis socialine žiniasklaida.

Kongrese senatoriai kepė „Meta“ generalinį direktorių Marką Zuckerbergą, Tik tak Generalinis direktorius Shou Zi Chew, Discord bosas Jasonas Citronas, X vadovė Linda Yaccarino ir Snapchat įkūrėjas Evanas Spiegelis apie tai, kaip jie apsaugo nepilnamečius atitinkamose programose.

Socialinės žiniasklaidos viršininkai tvirtino, kad jie daro viską, kad apsaugotų jaunuolius nuo nieko netinkamo, tačiau pripažino, kad dėl savo produktų dydžio ir masto jie ne visada gali sekti sąskaitas.

Per tuos klausymus Zuckerbergas buvo priverstas atsiprašyti daugybei šeimų, teigiančių, kad socialinė žiniasklaida prisidėjo prie jų vaikų savižudybės ar savęs žalojimo.

„Atsiprašau už viską, ką tu išgyvenai“, – sakė jis. ‘Tai siaubinga. Niekas neturėtų išgyventi dalykų, kuriuos patyrė jūsų šeimos.