Home Vietinis Neįtikėtina Filadelfijos automobilių prieglauda, ​​kurioje nėra nužudymo, sugedusius senus rūdžių kaušus paverčia...

Neįtikėtina Filadelfijos automobilių prieglauda, ​​kurioje nėra nužudymo, sugedusius senus rūdžių kaušus paverčia „Mad Max“ tipo transporto priemonėmis

24
0


„No Kill Car Shelter“ Filadelfijoje paima sugedusias transporto priemones, paprastai vežamas į šiukšlių krūvą, ir paverčia jas žiauriais kelių demonais, primenančiais distopinę sagą „Mad Max“.

„Nežudyk“ prieglauda pastaruoju metu sulaukė pasiutėlių sekėjų Instagramassu atnaujintais greičio demonais, kurie užkariauja Port Ričmondo kelius akį traukiančiais vaizdo įrašais, kurie surenka milijonus peržiūrų.

Įkūrėjas Brianas Smithas (42 m.) džiaugiasi nauja savo parduotuvės šlove – daugiausia dėl jo verslo partnerio ir socialinės žiniasklaidos vadovo. Šalavijas Segiklis. Tačiau Smithas teigė, kad greičiausiai ir toliau sieks savo aistros, net jei ramstis išnyks.

„Svarbu, kad kuo daugiau šių automobilių važiuotų“, – sakė jis „Philadelphia Inquirer“..

Iš daugybės parduotuvės „piktybinių mašinų“ daugiausia dėmesio susilaukė du, jo manymu, Nomad Max (iš pradžių 1955 m. Chevy Nomad) ir Seneca (1960 m. Dodge Dart ant 1984 m. Chevy C30 dvigubo savivarčio sunkvežimio). ).

Nuotraukoje: The No Kill Car Shelter Nomad Max, Chevy Nomad ir Mad Max portmanteau

„Seneca“ išsuka iš parduotuvės važiuojamosios dalies ir po kelių sekundžių paspartėja

„Seneca“ išsuka iš parduotuvės važiuojamosios dalies ir po kelių sekundžių paspartėja

Abu šie automobiliai buvo skirti metalo laužui, tačiau remiantis parduotuvės šūkiu „Keep Old Iron Alive“, jie niekaip negalėjo leisti jiems mirti.

Parduotuvės ekipažas taip pat dirba su senoviniais automobiliais, pvz šis 1959 metų Cadillac Sedanas Devillekurį Smithas mielai parduoda už 10 000 USD visiems, kurie domisi.

Tačiau dažniau Smithas į savo garažą nusineša knibždėlyną ir su juo tvarko, kol jo nebegalima atpažinti.

Smithas ir Binderis abu yra iš Pietų Džersio ir draugavo pastaruosius dvejus metus. Pirmą kartą jie susitiko jau nebeegzistuojančiame „Hot Rod Hoedown“ ir „Rock-N-Roll Rumble“ šou, kuriame buvo švenčiami amžiaus vidurio automobiliai ir žmonės, kuriems jais nepasitenkinta.

Automobiliai šiuose renginiuose buvo ne žaižaruojantys sportiniai automobiliai, o sukomplektuoti pagal užsakymą pagamintos transporto priemonės, būtent tokios, kurias mylėjo Smithas ir Binderis.

Jiedu buvo įkvėpti įkurti Deadbeaters automobilių klubą su keliais savo draugais. Jie juokaudami tai pavadino girtuokliavimu, turinčiu automobilio problemų. Deadbeaterius siejo jų meilė seniems, daužytiems automobiliams, kuriuose nebuvo blizgių dažų.

„Mes neparduodame automobilių parodoms“, – sakė Smithas, o jiems labiau buvo įdomu sužinoti, ar jiems vėl pavyktų paleisti laužą, kad galėtų apsvaiginti žmones keliuose.

Sage Binder, kairėje, ir Brianas Smithas vadovauja „No Kill Car Shelter“.  Jiedu taip pat susitikinėja dvejus metus po to, kai susitiko vienas su kitu automobilių entuziastų renginiuose

Sage Binder, kairėje, ir Brianas Smithas vadovauja „No Kill Car Shelter“. Jiedu taip pat susitikinėja dvejus metus po to, kai susitiko vienas su kitu automobilių entuziastų renginiuose

Nenumaldomo projekto pavyzdys „No Kill Car Shelter“ dažnai dirba.  Tai 1961 metų Buick LeSabre

Nenumaldomo projekto pavyzdys „No Kill Car Shelter“ dažnai dirba. Tai 1961 metų Buick LeSabre

Standartinis 1961 m. Buick LeSabre

Standartinis 1961 m. Buick LeSabre

Nuotraukoje: 1955 m. Chevy 210, kuris yra restauruojamas parduotuvėje

Nuotraukoje: 1955 m. Chevy 210, kuris yra restauruojamas parduotuvėje

Kitiems klubo nariams tai buvo hobis, tačiau Smithas į tai žiūrėjo daug rimčiau.

„Kiekvienas ėjo savais keliais, bet aš vis riedau su juo“, – sakė jis.

Prieš aštuonerius metus jis atidarė automobilių prieglaudą ir kažkur pakeliui su Binderiu užmezgė romaną, kai kartu dirbo prie rūdžių kaušų.

„Niekada nesutikau nieko kito, turinčio tokį pat aistrą šauniems seniems automobiliams“, – sakė Binderis.

Dabar žmonės perka naujus automobilius, o tai leidžia Smithui išlikti versle ir rinkti dalis laužynuose.

28 metų Roberto Perezas iš Smitho parduotuvės nusipirko 1960 m. pagamintą „Chevy Bel Air“.

Perezas, automobilių mechanikas ir automobilių entuziastas, „Instagram“ tinkle pirmą kartą pamatė senovinį kreiserį, kuriuo dabar vairuoja savo 9 metų sūnaus „Little League“ žaidimus.

„Jei mėgstate senus automobilius, o dar svarbiau, kad senus automobilius nelaikysite kelyje, į juos būtų galima pažvelgti“, – sakė jis. „Jie gyvena mano svajonėje“.

Smithas suranda savo aistros projektus „Facebook Marketplace“ arba prekiaudamas transporto priemonėmis su kitais.

„No Kill Car Shelter“ garaže, kuriame yra daug daugiau nei tuzinas automobilių ir daug daugiau stovinčių gatvėje

„No Kill Car Shelter“ garaže, kuriame yra daug daugiau nei tuzinas automobilių ir daug daugiau stovinčių gatvėje

1959 m. Cadillac Sedanas DeVille, kurį Smithas planuoja parduoti už 10 000 USD, kai baigs esminį remontą

1959 m. Cadillac Sedanas DeVille, kurį Smithas planuoja parduoti už 10 000 USD, kai baigs esminį remontą

„Deville“ interjeras, kuriame, pasak Smitho, yra vairo stiprintuvas, stabdžiai ir veikianti antena

„Deville“ interjeras, kuriame, pasak Smitho, yra vairo stiprintuvas, stabdžiai ir veikianti antena

1959 m. Ford Thunderbird automobilių parodoje Denveryje.  Tai modelis, kurį Binder dirba parduotuvėje

1959 m. Ford Thunderbird automobilių parodoje Denveryje. Tai modelis, kurį Binder dirba parduotuvėje

Parduotuvė pilna mažiausiai tuzino senų automobilių, o pora demonstruoja garažą, kuriame jie visi stovi neseniai. YouTube vaizdo įrašas.

Parduotuvėje, kuri dirba nuo 13:00 iki 16:00, dirba besisukanti mechanikų grupė, įskaitant Cory McGrathą, kadaise buvusį Deadbeater.

Kai kurie kiti automobiliai, su kuriais pastaruoju metu dirba keista komanda, yra 1929 m. Ford Model A pikapas, 1955 m. Pontiac ir 1959 m. Ford Thunderbird.

Perkūno paukštis yra mėgstamiausias ir šiuo metu Binderio dėmesio centre. Jis nori atkurti jį „tokį, kokį turėjo Elvira“ 1988 m. siaubo komedijoje „Tamsos meilužė“.

„Tai šiek tiek supuvęs kibiras, ir jam reikia mūsų meilės“, – sakė ji. „Bet tam mes čia esame“.