Home Vietinis Paskutiniai du migrantai buvo paleisti, kai Keiras Starmeras paskelbė, kad Ruandos deportacijos...

Paskutiniai du migrantai buvo paleisti, kai Keiras Starmeras paskelbė, kad Ruandos deportacijos planas „miręs ir palaidotas“

12
0


Leiboristai paskelbė apie planus paleisti paskutinius du sulaikytus migrantus Ruanda schema po pone Keiras Starmeris paskelbė Tory politika „miręs ir palaidotas“.

Yvette Coopernaujasis vidaus reikalų ministras patvirtino, kad du žmonės, kurie buvo sulaikyti laukiant išsiuntimo į Afrikos šalį, artimiausiomis dienomis bus laiduoti.

Mažiausiai 290 milijonų svarų sterlingų mokesčių mokėtojų grynųjų jau buvo skirta Ruandos schemai, nepaisant to, kad pagal pasiūlymus niekada nebuvo deportuotas nė vienas migrantas.

Neaišku, kiek JK finansavimo, pažadėto Kigaliui, skirto „Migracijos ir ekonominės plėtros partnerystei“, galima susigrąžinti.

Vieninteliai žmonės, kada nors išsiųsti į Ruandą iš Didžiosios Britanijos, buvo saujelė nesėkmingų prieglobsčio prašytojų, kurie savo noru pasirinko atskirą schemą.

Kiekvienam iš jų buvo pasiūlyta iki 3000 svarų sterlingų finansinė pagalba perkėlimo išlaidoms padengti.

Leiboristai paskelbė apie planus paleisti paskutinius du migrantus, sulaikytus pagal Ruandos schemą po to, kai seras Keiras Starmeris paskelbė, kad torių politika yra „mirusia ir palaidota“.

Naujoji vidaus reikalų ministrė Yvette Cooper patvirtino, kad artimiausiomis dienomis du žmonės, kurie buvo sulaikyti laukiant išvežimo į Afrikos šalį, bus užstatę.

Naujoji vidaus reikalų ministrė Yvette Cooper patvirtino, kad artimiausiomis dienomis du žmonės, kurie buvo sulaikyti laukiant išvežimo į Afrikos šalį, bus užstatę.

Grupė žmonių pavaizduota kontrabandininko laive, bandančiame kirsti Lamanšo sąsiaurį netoli Diunkerko

Grupė žmonių pavaizduota kontrabandininko laive, bandančiame kirsti Lamanšo sąsiaurį netoli Diunkerko

Seras Keiras, naujasis ministras pirmininkas, vakar patvirtino, kad baigiasi „Torie“ pavyzdinė schema, kuria siekiama priverstinai deportuoti į Ruandą mažais laiveliais Lamanšo sąsiauriu atvykstančius asmenis.

Kalbėdamas per savo pirmąją Downing Street spaudos konferenciją, jis sakė: „Ruandos schema buvo mirusi ir palaidota dar neprasidėjus. Tai niekada nebuvo atgrasymo priemonė.

„Pažiūrėkite į skaičius, kurie išaugo per pirmuosius šešis ir kelis šių metų mėnesius, tai rekordiniai skaičiai – tai yra problema, kurią mes paveldime“.

Seras Keiras pridūrė: „Tai turėjo visiškai priešingą efektą ir aš nesu pasiruošęs tęsti gudrybių, kurios neveikia kaip atgrasymo priemonė“.

Ponios Cooper atstovas vėliau patvirtino, kad du sulaikyti migrantai artimiausiomis dienomis bus laiduoti.

Nuo balandžio mėnesio imigracijos teisėjai paleido daugybę žmonių, kurie turėjo būti deportuoti, nes nebebuvo realios perspektyvos juos išsiųsti per pagrįstą laikotarpį.

Šeštadienį M. Cooper atstovas spaudai sakė, kad per rinkimų kampaniją 218 migrantų buvo išgelbėti pagal buvusią torių vyriausybę.

„Ruandos schema buvo turto prievartavimo triukas… jei paskutinis ministras pirmininkas būtų patikėjęs, kad ji pasiteisins, jis nebūtų paskelbęs rinkimų prieš skrydį“, – sakė atstovas.

„Per rinkimų kampaniją ankstesnė vyriausybė paleido 218 žmonių, kurie anksčiau buvo sulaikyti laukiant išvežimo į Ruandą.

„Šiuo metu suimti tik du žmonės. Jie bus užstatę artimiausiomis dienomis.

Vidaus reikalų ministrė informavo pareigūnus tą dieną, kai ji buvo paskirta, apie pirmąjį leiboristų žingsnį siekiant sustiprinti sienų saugumą, įsteigiant naują „Sienos saugumo komandą“.

Jau rengiami planai suteikti papildomų pajėgumų Nacionalinei nusikaltimų agentūrai, kad galėtų kovoti su nusikalstamomis kontrabandos grupelėmis.

Anksčiau šiais metais Ruandos prezidentas Paulas Kagame’as pasiūlė, kad britų mokesčių mokėtojų pinigai būtų grąžinti, jei migracijos susitarimas su JK žlugtų.

Jo administracijos atstovė Yolande Makolo vėliau sakė, kad šalis „nėra įsipareigojusi“ grąžinti lėšų, bet jei JK paprašys grąžinti pinigus, „mes tai apsvarstysime“.

Tačiau ji paaiškino, kad tai bus taikoma tik daliai lėšų, kurios buvo specialiai skirtos už paramą migrantams apmokėti, o likusieji pinigai bus skirti Rytų Afrikos tautos ekonomikai skatinti.