Home Vietinis Rusija teigia nesiųsianti imtynininkų į Paryžiaus olimpines žaidynes kaip neutralių

Rusija teigia nesiųsianti imtynininkų į Paryžiaus olimpines žaidynes kaip neutralių

14
0


Rusija šeštadienį pareiškė, kad 10 jos imtynininkų, kuriems buvo pasiūlytos vietos Paryžiaus olimpinėse žaidynėse kaip neutraliems, atsisakys dalyvauti varžybose.

Rusijos imtynių federacijos pranešime teigiama, kad jos pareigūnai, treneriai ir sportininkai surengė posėdį ir „priėjo vienbalsiai sprendimui – atsisakyti dalyvauti olimpinėse žaidynėse“.

Imtynininkai būtų buvę didžiausia rusų grupė bet kurioje sporto šakoje, dalyvaujanti Paryžiuje pagal Tarptautinio olimpinio komiteto pradėtą ​​individualaus neutralaus sportininko programą, leidžiančią kai kuriems Rusijos ir jos sąjungininkės Baltarusijos sportininkams dalyvauti karo Ukrainoje metu.

TOK anksčiau paskelbė, kad į Paryžiaus olimpines žaidynes pakvietė 10 Rusijos imtynininkų, o jo tinklalapyje devyni iš jų buvo išvardyti kaip sutikę dalyvauti varžybose, o vienas atsisakė.

IOC iš karto neatsakė į prašymą pakomentuoti šeštadienio Rusijos imtynių federacijos pareiškimą, ar, jo nuomone, imtynininkai patyrė kokį nors spaudimą atsisakyti, ir ar palaikys bet kurį imtynininką, kuris norėtų varžytis prieš imtynių federacijos norus. federacija.

Federacija pareiškė prieštaraujanti TOK pasirinkimui, kuriuos imtynininkus pakviesti. Jame teigiama, kad rusai į Paryžiaus olimpines žaidynes pateko iki 16, o ne į 10, o šeši iš pakviestųjų „buvo toli nuo Rusijos komandos lyderių statuso“. Federacija išvardijo geriausių Rusijos imtynininkų, kurie negavo kvietimų, pavardes ir pareiškė, kad olimpinis renginys dabar bus nuvertintas.

„Kiekvienas sveiko proto žmogus supranta, kad keliamas abejonių dėl olimpinių žaidynių, kaip svarbiausio sporto renginio, statusas, o imtynių varžybos be Rusijos sportininkų bus nepilnos, o čempionai negaus pasitenkinimo laimėdami olimpinį turnyrą“, – sakoma pranešime. .

TOK anksčiau teigė, kad kvietimus skelbs tik Rusijos ir Baltarusijos sportininkams, kurie neturi ryšių su saugumo tarnybomis ar kariuomene ir viešai nepalaikė karo. Jie varžytųsi su neutraliomis uniformomis ir nesivaržytų po nacionaline vėliava.

Kai kurie Rusijos sportininkai ir pareigūnai palankiai vertina dalyvavimą Paryžiaus olimpinėse žaidynėse tokiomis sąlygomis, o kiti ragino boikotuoti. Imtynių federacija, skirtingai nei kai kurios kitos Rusijos sporto organizacijos, atsiuntė sportininkus dalyvauti kvalifikacinėse varžybose.

Praėjusią savaitę Rusijos dziudo federacija pranešė, kad jos valdyba nusprendė nesiųsti į Paryžių sportininkų. Jos pareiškime nenurodyta, ką galvoja jos sportininkai. TOK antradienį elektroniniu paštu atsiųstame pareiškime sakė laukiantis „individualaus atsakymo“ iš dziudo sportininkų. TOK svetainėje nurodyta, kad vienas Rusijos dziudo sportininkas priėmė kvietimą.

Sekmadienį TOK svetainėje buvo išvardyti 23 Rusijos atletai iš septynių sporto šakų, kurie, jos teigimu, priėmė kvietimus dalyvauti Paryžiaus olimpinėse žaidynėse, įskaitant imtynininkus. 2021 m. „US Open“ čempionas Daniilas Medvedevas yra tarp šešių tenisininkų, kuriuos, anot IOC, priėmė.