Home Vietinis Sunkus perspėjimas, kad per artimiausias 24 valandas Kvinslande kils nesustabdomas užkratas –...

Sunkus perspėjimas, kad per artimiausias 24 valandas Kvinslande kils nesustabdomas užkratas – vienas dalykas, kurį galite padaryti, kad išliktumėte saugūs

23
0


Sveikatos apsaugos institucijos išreiškė susirūpinimą dėl gripo atvejų Kvinslandas vaikai, įspėję apie nesustabdomą užkratą, gali išplisti, kai pirmadienį grįš mokykla.

Maždaug 20 vaikų kasdien patenka į ligonines Saulėtekio valstijoje, nes gripo atvejų padaugėja.

Kvinslando vyriausiasis sveikatos priežiūros pareigūnas dr. Johnas Gerrardas baiminasi, kad mokiniai pirmadienį grįš į klasę, kai šie rodikliai padidės.

Jis perspėjo, kad per ateinančias dvi ar tris savaites į ligonines kasdien gali patekti 50 vaikų Kurjerio paštas pranešė.

Figūra dar labiau nerimą kelia gripas Manoma, kad sezono pikas nepasieks iki rugpjūčio vidurio.

Daktaras Gerrardas sakė, kad mokyklos ir vaikų darželiai greičiausiai bus „nulis“ dėl labai užkrečiamo viruso, nes jau yra tūkstančiai neskiepytų Kvinslando gyventojų, turinčių gripo simptomų.

Vyriausiasis sveikatos priežiūros pareigūnas sakė, kad šie kvinslandiečiai jau bombarduoja užimtus skubios pagalbos skyrius visoje valstijoje.

Daktaras Gerrardas ragina tėvus paskiepyti savo šeimą, kad būtų sumažintas viruso poveikis, kuris gali greitai išplisti namuose ir vyresniems bei labiau pažeidžiamiems giminaičiams.

„Galime sustabdyti šį pagreitį, jei žmonės dabar gaus nemokamą vakciną nuo gripo. Dar ne vėlu pasiskiepyti“, – sakė jis.

Sveikatos apsaugos institucijos išreiškė susirūpinimą dėl gripo atvejų tarp Kvinslando vaikų, įspėjusių, kad pirmadienį grįžus į mokyklą gali plisti nesustabdomas užkratas (paveikslėlis)

Vyriausiasis sveikatos priežiūros pareigūnas sakė, kad nėra jokio pasiteisinimo nesiskiepyti, nes Kvinslandas yra vienintelė valstija, kurioje vyresniems nei šešių mėnesių žmonėms vakcina yra nemokama, be to, ją nesunku gauti ne tik bendrosios praktikos gydytojuose, bet ir vaistinėse.

Nepaisant to, mažiau nei ketvirtadalis Kvinslando vaikų buvo paskiepyti nuo gripo.

„Šiuo metu bendruomenėje sparčiai plinta dvi skirtingos A gripo padermės. Abi padermės yra apsaugotos turimomis vakcinomis“, – sakė daktaras Gerrardas.

Vaikai turi daugiausiai gripo atvejų Kvinslande, o tokiose vietose kaip Gold Coast, Brisbene, Darling Downs, Ipswich ir Central Queensland yra šiuo metu karštos gripo protrūkio vietos.

Nuo sausio iki birželio pabaigos Kvinslande užregistruoti 24 256 gripo atvejai, 10 proc.

Vien paskutinę birželio savaitę buvo užfiksuoti 2 666 atvejai.

Gripas nėra vienintelis Kvinslando gyventojų susirūpinimas šią žiemą, nes Covid ir respiracinis sincitinis virusas (RSV) vis dar egzistuoja, o tai kelia trigubą grėsmę saulės šviesai.

Gripas nėra vienintelis Kvinslando gyventojų susirūpinimas šią žiemą, nes Covid ir respiracinis sincitinis virusas (RSV) vis dar egzistuoja, o tai kelia trigubą grėsmę saulės šviesai (paveikslėlis)

Gripas nėra vienintelis Kvinslando gyventojų susirūpinimas šią žiemą, nes Covid ir respiracinis sincitinis virusas (RSV) vis dar egzistuoja, o tai kelia trigubą grėsmę saulės šviesai (paveikslėlis)

Nors užsikrėtimo gripu rodiklis yra didžiausias, RSV atvejų, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laiku, padaugėjo dvigubai, o dauguma ligonių yra jaunesni nei dvejų metų.

„Covid“ ir toliau mutuoja ir toliau bangomis smogs bendruomenei, sakė daktaras Gerrardas.

Kadangi valstijoje mažai skiepijama nuo gripo, infekcinių ligų ekspertas Paulas Griffinas teigė, kad austrai pamiršo, koks pavojingas gali būti virusas.

‘Tai gali nužudyti. Ir mes matėme, kad tai ne tik žudo labai pažeidžiamus žmones, bet ir sveikų žmonių gyvybes“, – sakė jis.