Home Vietinis Žaliųjų senatorės Mehreen Faruqi neįtikėtinas atsakymas, kai jai penkis kartus buvo užduotas...

Žaliųjų senatorės Mehreen Faruqi neįtikėtinas atsakymas, kai jai penkis kartus buvo užduotas labai paprastas klausimas apie „Hamas“

20
0


Žaliųjų lyderio pavaduotoja Mehreen Faruqi ne kartą atsisakė atsakyti, ar ji tikiHamas turėtų būti išmontuota“, teigdama, kad ji neturi sakyti „kas turi būti išvykęs ar ne“.

M. Faruqi sekmadienio rytą pasirodė ABC laidoje „Insiders“ po nesėkmingo partijos bandymo šią savaitę pasiekti, kad parlamentas pripažintų Palestinos valstybingumą.

Dėl šios problemos dabar nepriklausoma senatorė Fatima Payman atsistatydino iš Leiboristų partijos po to, kai peržengė partijos ribas į žaliųjų pusę.

Faruqi pakvietė ministrą pirmininką Anthony Albanese ir jo vyriausybei už tai, kad nepalaikė įstatymo projekto nepridėjus „įspėjimų“.

Tačiau, kai buvo sužavėta savo pozicija, M. Faruqi negalėjo pasakyti, ar ji nori, kad „Hamas“ būtų panaikintas kaip sąlyga valstybingumui gauti.

The NSW senatorius penkis kartus buvo paklaustas, ar už spalio 7 d. išpuolius atsakinga islamo teroristų grupė turi būti pašalinta arba išformuota.

„Hamas neturi nieko bendra su Palestinos valstybingumo pripažinimu“, – sakė ji laidos vedėjui Davidui Speersui.

„Palestiniečių valstybingumo pripažinimas reiškia, kad palestiniečiai gali apsispręsti“.

Žaliųjų lyderio pavaduotojas Mehreenas Faruqi vengė klausimų, ar Gazos ruožą kontroliuojanti teroristinė grupuotė „Hamas“ turėtų būti išardyta, kad būtų suteikta vieta Palestinos valstybingumui.

Toliau apklaustas šiuo klausimu senatorius sakė: „Negaliu to kartoti vėl ir vėl, („Hamas“) neturi nieko bendra su Palestinos valstybingumu“.

„Palestiniečiai turi nuspręsti, kur jie nori eiti su savo regionu, o ne Vakarų šalių įsikišimu“.

Speersas atkreipė dėmesį į tai, kad „Hamas“ yra įtraukta į teroristinės organizacijos sąrašą, ir pasakė senatoriui: „Tikrai galite pasakyti, ar norėtumėte, kad jų nebeliktų, ar ne“.

„Ne man spręsti, kas turėtų išvykti, ar ne“, – atsakė ji.

Faruqi teigė negalinti atsakyti į šį klausimą, nes jis pagrįstas „hipotetine situacija“, jei palestiniečiams būtų suteiktas valstybingumas.

Tada ji atkreipė dėmesį į Albanijos vyriausybę, kuri sulaukė paramos po to, kai nebuvo priimtos jų siūlomos įstatymo projekto pataisos.

Užsienio reikalų ministras Penny Wongas sakė, kad vyriausybė būtų pritarusi šiam pasiūlymui, jei Palestinos pripažinimas būtų „taikos proceso, remiančio dviejų valstybių sprendimą ir teisingą bei ilgalaikę taiką, dalis“.

Vėliau ponia Wong žurnalistams sakė, kad Žaliųjų pasiūlymas buvo griežtai „viskas apie politiką, o ne apie pokyčius“.

M. Faruqi atmetė pretenziją ir pareiškė, kad jai „labai nusibodo, kai tame parlamente Darbo partija šviečia dujomis (sic).“

„Mane nustebino tai, kad leiboristai nori kalbėti apie taiką ir visiškai nieko nedaryti.

Tai įvyko po to, kai Leiboristų partija nepritarė Žaliųjų senato pasiūlymui pripažinti Palestinos valstybingumą, sukeldama protestą Parlamento rūmuose (nuotraukoje) ir senatoriaus atsistatydinimą.

Tai įvyko po to, kai Leiboristų partija nepritarė Žaliųjų senato pasiūlymui pripažinti Palestinos valstybingumą, sukeldama protestą Parlamento rūmuose (nuotraukoje) ir senatoriaus atsistatydinimą.

Prieštaravimas Žaliųjų siūlymui sukėlė galvos skausmą leiboristams, ketvirtadienį į Parlamento rūmus atvykus Palestiną palaikantiems protestuotojams.

Protestuotojai užlipo ant Parlamento rūmų stogo ir išskleidė populiarių Palestinos judėjimo giesmių plakatus, tarp kurių buvo ir Hamas simbolis.

„Tas aukštyn kojomis apverstas raudonas trikampis yra „Hamas“ simbolis, kuris turėtų nurodyti IDF taikinius ir Izraelio taikinius karo Izraelyje ir Gazoje kontekste“, – sakė senatorius Jamesas Pattersonas.

Vos po kelių valandų partijai liko viena vieta aukštesniuosiuose rūmuose, kai WA senatorė Fatima Payman paskelbė atsistatydinanti ir tapti nepriklausoma senatore.

M. Payman buvo neribotam laikui nušalinta nuo savo partijos vadovų posėdžių praėjusį sekmadienį po to, kai ji atskleidė, kad vėl neturės gailesčio pasisakyti dėl pasiūlymų, susijusių su Palestina.

Dėmesys, skiriamas nesutarimams ALP viduje, paskatino J. Albanese’o sumažinti mokesčius ir vyriausybės įvestas pragyvenimo išlaidų mažinimo priemones.

Ministras pirmininkas Anthony’is Albanese’as penktadienį sukritikavo senatoriaus Paymano sprendimą palikti leiboristų partiją ir perspėjo partijas nesileisti „tikėjimu pagrįstų politinių partijų keliu“, nes tai kenkia socialinei sanglaudai.