Žemės ūkio ministras: „Pagrindinė Žuvininkystės tarnybos užduotis – padėti žvejams“

Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys pirmą kartą po restruktūrizacijos apsilankė Klaipėdoje, Žuvininkystės tarnyboje. Nuo šių metų sausio 1 d. pagrindinė  Žuvininkystės tarnybos būstinė įsikūrė uostamiestyje. Po pirmo pertvarkos etapo tarnybos darbuotojų skaičius sumažėjo 33 pareigybėmis nuo 182 iki 149. Šiuo metu vyksta kiti darbai, susiję su tolesniu Žuvininkystės tarnybos veiklos optimizavimu.  „Mūsų tikslas – optimizuoti ir efektyvinti pavaldžių įstaigų ir įmonių veiklą. Norime, kad darbuotojai dirbtų pažangiuose biuruose ir būtų patenkinti darbo aplinka. Iš Tarnybos tikiuosi bendradarbiavimo su žvejybos sektoriaus atstovais“, – susitikęs su Tarnybos darbuotojais kalbėjo žemės ūkio ministras G. Surplys.

Susitikęs su priekrantės žvejais žemės ūkio ministras diskutavo apie Seimo narių pateiktą Žuvininkystės įstatymo pataisą dėl priekrantės žvejybos ribojimo (dalinio uždraudimo). Žvejai verslininkai išsakė savo būgštavimus ir pasiguodė, kad su jais niekas nesikalba ir nesitaria siūlydami sprendimus, lemsiančius verslinės žvejybos likimą. Ministras patikino, kad bus ieškoma žvejams palankaus sprendimo ir, kaip abu su aplinkos ministru visai neseniai linkėjo video sveikinime Žvejo dienos proga, vietos žvejoti bus visiems.

Susitikime su Baltijos jūros ir tolimųjų vandenų žvejais žemės ūkio ministras aptarė galimas Žuvininkystės įstatymo pataisas, susijusias su žvejybos kvotų Baltijos jūroje skirstymu. Kvotų skirstymas jau keletą metų kelia daug diskusijų ir net konfliktų žvejų bendruomenėje, tai įvertinusi Vyriausybė įsipareigojo pakeisti žuvininkystės įstatymą. Šiame susitikime visus tenkinantis sprendimas nebuvo rastas. Sutarta dar kartą susitikti rugpjūčio 2 d., tai, ministro teigimu, bus paskutinis mėginimas tartis ir bus apsispręsta dėl įstatymo keitimo krypties.

Naujasis kvotų skirstymas turėtų įsigalioti nuo 2019 m. lapkričio mėnesio.

Žuvininkystės tarnyba išduoda leidimus žvejoti Baltijos jūroje, prižiūri verslinę ir mėgėjų žvejybą jūrose. Taip pat išduoda leidimus supirkti žuvis, taip pat išduoda žvejybos laivų liudijimus ir užsiima žuvų veisimu.

Rašyti komentarą