Home Pasaulis Astronautai įsitikinę, kad „Boeing“ kapsulė gali saugiai grąžinti juos į Žemę

Astronautai įsitikinę, kad „Boeing“ kapsulė gali saugiai grąžinti juos į Žemę

14
0


Straipsnio turinys

Du astronautai, turėję grįžti į Žemę prieš kelias savaites, trečiadienį sakė esantys įsitikinę, kad „Boeing“ kosminė kapsulė gali juos saugiai grąžinti, nepaisant gedimų.

Straipsnio turinys

NASA pilotai bandytojai Butchas Wilmore’as ir Suni Williamsas praėjusio mėnesio pradžioje paleido naująją „Boeing“ kapsulę „Starliner“ – pirmieji ja važiavę žmonės. Nuotėkis ir stūmoklio gedimai beveik išmušė iš vėžių jų atvykimą į Tarptautinę kosminę stotį ir išlaikė juos daug ilgiau nei planuota.

Pirmoje spaudos konferencijoje iš orbitos jie sakė, kad tikisi grįžti, kai čia Žemėje bus baigti pristūmėjo bandymai. Jie teigė, kad nesiskundžia dėl papildomo laiko orbitoje ir džiaugiasi galėdami padėti stoties įgulai.

„Mano širdyje yra tikrai geras jausmas, kad erdvėlaivis parveš mus namo, be problemų“, – žurnalistams sakė Williamsas.

REKOMENDUOJAMAS VIDEO

Atsiprašome, tačiau šio vaizdo įrašo įkelti nepavyko.

Jie abu į orbitą pakilo birželio 5 d. per bandomąjį skrydį, kuris iš pradžių turėjo trukti aštuonias dienas.

NASA prieš dešimtmetį užsakė „Starliner“ ir „SpaceX Dragon“ kapsules astronautų skrydžiams į kosminę stotį ir iš jos, kiekvienai įmonei sumokėdama milijardus dolerių. Pirmasis „SpaceX“ taksi skrydis su astronautais įvyko 2020 m. Pirmasis „Boeing“ įgulos skrydis buvo ne kartą atidėtas dėl programinės įrangos ir kitų problemų.

Pasidalinkite šiuo straipsniu savo socialiniame tinkle