Home Pasaulis Įrodykite kaltinimus dėl korupcijos – EFCC susprogdina mompą prieš pastabas

Įrodykite kaltinimus dėl korupcijos – EFCC susprogdina mompą prieš pastabas

14
0


Ekonominių ir finansinių nusikaltimų komisija (EFCC) atsiliepė po to, kai populiarus verslininkas Ismaila Mustapha, paprastai žinomas kaip Mompha, pavadino juos „nenaudinga“ ir korumpuota organizacija.

TheNewsGuru.com (TNG) praneša, kad agentūra prieš transplantaciją reaguoja po EFCC pareiškimų, kad jo banko sąskaitose buvo aptikta milžiniška N35 mlrd.

Mompha, kuri šiuo metu susiduria su pinigų plovimo byla su EFCC, įraše per Instagram rašė: „Nenaudingiausia ir korumpuota Nigerijos vyriausybės agentūra @officialefcc.

Tačiau EFCC žiniasklaidos ir viešinimo skyriaus vadovo Dele Oyewale pareiškime paragino Mompha pateikti įrodymų, kad jie yra korumpuoti.

Pareiškime perskaityta, „Ekonominių ir finansinių nusikaltimų komisijos (EFCC) dėmesys buvo atkreiptas į piktavališką ir nepagrįstą suvaržytos Ismailos Mustaphos (dar žinomos kaip Mompha) pareiškimą, kuriame teigiama, kad Komisijos darbuotojai korupcija.

„Ieškinys, pareikštas baudžiamajame procese dėl sąmokslo išplauti lėšas, gautas neteisėta veikla, iš nusikalstamos veiklos gautų lėšų sulaikymo, turto ir turto neatskleidimo, turėtų būti ignoruojamas kaip skęstančio kaltinamojo pasipiktinimas. Tačiau jo teiginiai yra labiausiai vertinamos Komisijos vertybės – sąžiningumo – šerdis ir turi būti užginčyti.

„Komisija nerimauja, kad kaltinamasis atsisakys teismo pasiūlytos platformos, kad pradėtų žiniasklaidos karą prieš ją pasitelkiant melagingus reikalavimus. Jei jis mano, kad fantominių kaltinimų prieš Komisiją kėlimas bus šventas nuo kruopštaus baudžiamojo persekiojimo jo byloje, jis klysta, nes joks gąsdinimas neatgrasys Komisijos nuo bylos nagrinėjimo iki logiškos išvados.

„Nors Mompha gali būti tiesiog skęstantis žmogus, griebęsis bet kokio šiaudo, nes yra daugybė įrodymų, kad jis dalyvavo pinigų plovimo byloje, jo nepagrįsti teiginiai EFCC yra problema, į kurią Komisija žiūri rimtai.

„Šiuo tikslu EFCC vykdomasis pirmininkas Ola Olukoyede nurodė, kad Mompha būtų pakviesta pateikti akivaizdžių įrodymų apie bet kokią korupcijos problemą prieš bet kurį Komisijos darbuotoją. Be to, socialistas taip pat turėtų pagrįsti savo EFCC kaip „nenaudingos agentūros“ etiketę įrodymais.

„Kaip atsakinga teisėsaugos agentūra, EFCC nesėdėtų ramiai ir neleistų šmeižikams šmeižti savo reputaciją. Mompha, visais tikslais, negali nudažyti EFCC ryškiomis spalvomis, nes Komisijos pareigūnai profesionaliai tvarko jo reikalą. Atlikdamas savo darbą EFCC nesiblaškytų tokių prekybininkų, kaip Mompha, išdaigos.

„Todėl plačiajai visuomenei patariama nekreipti dėmesio į jo piktinimus. Mompha verčiau turėtų patraukti baudžiamojon atsakomybėn kompetentingos jurisdikcijos teisme.