Home Pasaulis Jeloustouno reindžerių nužudytas užpuolikas planavo liepos 4 d. masinį šaudymą

Jeloustouno reindžerių nužudytas užpuolikas planavo liepos 4 d. masinį šaudymą

9
0


Straipsnio turinys

CHEYENNE, Vajo valstija. – Moteris Jeloustouno nacionaliniame parke perspėjo vos po vidurnakčio liepos 4 d.: ją ką tik ginklu laikė vyras, kuris pasakė, kad planuoja surengti masinį susišaudymą – atsitiktinį išpuolį. JAV šiomis dienomis, bet ne Jeloustouno regione, jau nekalbant apie patį parką.

Straipsnio turinys

„Rangers“ kelias kitas valandas bandė surasti užpuoliką, kol jis pasirodė už valgomojo zonos, kurioje buvo 200 žmonių. Jis pusiau automatiniu šautuvu nušovė kulkų spūstį prie tarnybinio įėjimo.

Reindžeriai, įskaitant vieną sužeistą, šaudė atgal. Jų šoviniai pataikė į užpuoliką, 28 metų Samsoną Lucasą Bariahą Fussnerį iš Miltono (Florida), kuris žuvo įvykio vietoje judriame Kanjon Vilidžo turistų namelio rajone netoli vaizdingojo Jeloustouno Didžiojo kanjono.

Anksčiau neskelbta informacija, kurią antradienį pateikė parko pareigūnai, atskleidė šiurpią situaciją, kuri, regis, galėjo baigtis blogai, ir sukėlė naujų klausimų apie užpuoliko ketinimus ir motyvus.

Fussnerio „Facebook“ puslapyje buvo parodyta, ar kas nors didžiuojasi gavus koncesijos darbą Jeloustoune – įprastai sezoninį koncertą, kurio metu dažnai ruošiamas ir patiekiamas maistas 3 milijonams parko vasaros lankytojų. Tokie darbai dažniausiai atitenka kiek jaunesniems 20 metų amžiaus žmonėms; dažnai jie yra kolegijos studentai, kurie keliauja į JAV iš įvairių kitų šalių.

Straipsnio turinys

Fussneris paskelbė savo Ksanteros parkų ir kurortų ženklelio nuotrauką ir nuotraukas, kuriose jis užfiksuotas snieguotose Jeloustouno scenose nuo gegužės vidurio, prasidėjus vasaros turizmo sezonui. Nėra įrašų, kuriuose būtų užuomina apie pyktį ar kitą šaudymo motyvaciją.

Ir nors Jeloustounas dažnai skelbia antraštes apie kartais mirtinus nelaimingus atsitikimus, susijusius su laukine gamta ir garsiosiomis parko karštosiomis versmėmis, nepaisant milijonų parko lankytojų ir didelio ginklų kiekio regione, susišaudymai yra labai reti. Pastaruoju metu tokio išpuolio parke nebuvo.

Sužeistas prižiūrėtojas buvo išleistas iš ligoninės, tačiau jo tapatybė nenustatyta. Dėl susišaudymo valdžios institucijos iki trečiadienio uždarė viešbučio kambarių, namelių ir maitinimo įstaigų kompleksą „Canyon Lodge“.

Straipsnio turinys

Įrenginiams vadovauja „Xanterra Parks and Resorts“, pagrindinis tokių objektų koncesininkas Jeloustoune.

Netrukus po liepos 4 d. vidurnakčio teisėsaugos reindžeriai išgirdo, kad Fussneris prieš jos valią laikė moterį su ginklu rezidencijoje Canyon Village, nakvynės ir valgomojo zonoje. Moteris pranešė, kad Fussneris grasino nužudyti ją ir kitus, įskaitant masinį šaudymą Nepriklausomybės dienos renginiuose prie parko, antradienį sakoma parko pareigūnų pranešime.

Rangers rado Fussnerio automobilį, bet ne jį. Daugiau nei 20 teisėsaugos pareigūnų, įskaitant specialią parko reagavimo komandą, ieškojo Fussnerio, kai organizavosi apsaugoti parko lankytojus ir darbuotojus.

Ketvirtadienį apie 8 valandą ryto teisėsaugos reindžeriai susidūrė su Fussneriu, kai jis priėjo ir šaudė į tarnybinį įėjimą į Canyon Lodge valgomąjį. Pasak pareiškimo, keli reindžeriai šovė į Fussnerį, ir jis mirė įvykio vietoje.

Kitų sužalojimų nepranešta.

„Dėka didvyriškų mūsų teisėsaugos prižiūrėtojų veiksmų praėjusį ketvirtadienį čia buvo išgelbėta daug gyvybių“, – sakoma Jeloustouno viršininko Cam Sholly pranešime.

FTB tyrė. Pagal Nacionalinio parko tarnybos politiką, su šaudymu susiję teisėsaugos reindžeriai išleidžiami į apmokamas administracines atostogas, kol bus tiriamas šaudymas, sakoma pranešime.

Parko pareigūnai iš karto nekomentavo, kai buvo paklausti, ar Jeloustouno teisėsaugos reindžeriai buvo išleisti atostogų ir kiek Fussneris turėjo ginklų.

Pasidalinkite šiuo straipsniu savo socialiniame tinkle