Home Pasaulis Kapitolijaus kalno demokratai išreiškia susirūpinimą dėl Bideno privačiai

Kapitolijaus kalno demokratai išreiškia susirūpinimą dėl Bideno privačiai

12
0


Straipsnio turinys

Antradienį po maždaug dvi valandas trukusio susitikimo aptarti, ar prezidentas Joe Bidenas turėtų likti prezidento bilieto viršūnėje, Senato demokratai, atrodo, sutarė dėl vieno dalyko – geriau apie tai viešai nekalbėti.

2 reklama

Straipsnio turinys

Už uždarų durų keli demokratai išreiškė didelį susirūpinimą dėl to, ar Bidenas gali laimėti. Tačiau jokie demokratų senatoriai viešai nereikalavo jo atsisakyti perrinkimo kandidatūros, pabrėždami, kad partija susidurs itin svarbiu kampanijos momentu. Demokratų įstatymų leidėjai nerimauja dėl pražūtingo Bideno pasirodymo prieš dvi savaites vykusiuose debatuose, tačiau prezidentas ne kartą ir ryžtingai reiškė, kad neketina pasitraukti.

Antradienį išėję iš susitikimo senatoriai įsmuko į liftus, vengė klausimų, juokavo ir pareiškė akivaizdų dalyką – kad jie visi nori nugalėti buvusį respublikoną Donaldą Trumpą, numanomą GOP kandidatą. Tačiau labai nedaugelis iš jų komentuotų Bideno ateitį, ar, jų nuomone, jis turėtų likti demokratų kandidatu, ar ką Senatas galėtų dėl to padaryti. Kai kurie iš jų atrodė atsistatydinę.

Straipsnio turinys

Reklama 3

Straipsnio turinys

„Šiuo metu žmonės visi susitelkę į pergalę“, – sakė Mičigano senatorius Gary’is Petersas, atsakingas už Senato demokratų rinkimų kampaniją.

Ar galite laimėti su Bidenu? „Jis yra mūsų kandidatas“, – sakė Petersas.

Egzistuoja „absoliuti vieninga nuomonė“, kad turime nugalėti Trumpą, sakė Konektikuto senatorius Richardas Blumenthalis, kuris nepasakytų, ar Bidenas yra geriausias žmogus tai daryti.

Virdžinijos senatorius Markas Warneris, kuris praėjusią savaitę susisiekė su kolegomis, tikėdamasis susitikti ir aptarti Bideno ateitį, tik pasakė, kad partijos pietūs buvo „konstruktyvus pokalbis“. Jis atsisakė detalizuoti.

Senatoriai beveik dvi savaites nuo debatų privačiai dalijosi savo nerimu dėl rinkimų, tačiau nenori kalbėti apie pasekmes, ypač jei Bidenas lieka ant bilieto. Taigi neaišku, ar Kapitolijaus kalno demokratai apskritai sugebės susitarti, ar Bidenas turėtų likti jų kandidatu.

4 reklama

Straipsnio turinys

Senato daugumos lyderis Chuckas Schumeris, kaip ir daugelis jo kolegų, visą savaitę laikėsi vienos pozicijos: „Kaip sakiau anksčiau, aš su Joe“. Jis tai pakartojo tris kartus iš eilės spaudos konferencijoje po pietų, nekreipdamas dėmesio į klausimus, ar Bidenas vis dar tinkamas kandidatuoti.

Nors nėra neįprasta, kad kassavaitinių Senato partijų pietų detalės yra laikomos privačiomis, vengimas buvo nepaprastas, atsižvelgiant į diskusijų mastą, ar bandyti nustumti savo partijos prezidentą iš lapkričio mėnesio balsavimo. Senatoriai ne tik atsisakė pateikti išsamios informacijos apie uždaras partines derybas, bet dauguma taip pat atsisakė pareikšti savo nuomonę šiuo klausimu.

Paklaustas, ar Bidenas turėtų likti biliete, Pensilvanijos senatorius Bobas Casey atsakė, kad jis nėra politikos analitikas ir „kiti gali turėti savo nuomonę šiuo klausimu“. Casey, kuris ketina būti perrinktas kritinėje būsenoje, sakė manantis, kad jis ir Bidenas laimės lapkritį, tačiau pripažino, kad „bus sunku“, nes jis kovoja apylygiai.

5 reklama

Straipsnio turinys

Įkeliama...

Atsiprašome, tačiau šio vaizdo įrašo įkelti nepavyko.

Kadangi dauguma tylėjo, vienas senatorius nusprendė viešai išsakyti savo nuomonę. Kolorado senatorius Michaelas Bennetas antradienio vakarą CNN sakė, kad pasisakė susitikime ir prognozavo, kad Bidenas negali laimėti. „Aš tai sakiau už uždarų durų“, – sakė Bennet. „Manau, kad Donaldas Trumpas yra kelyje, kad laimėtų šiuos rinkimus ir galbūt laimėtų juos triuškinamai, ir paimtų su savimi Senatą bei Atstovų rūmus.

Keletas senatorių teigė manantys, kad Bidenas turėtų padaryti daugiau, kad įrodytų, jog gali laimėti, įskaitant Vašingtono senatorių Patty Murray, vyriausią Senato demokratą. Kaip ir Bennet, ji nustojo raginti jį pasitraukti iš lenktynių.

„Netolimoje ateityje turime pamatyti daug ryžtingesnį ir energingesnį kandidatą rinkiminėje kampanijoje, kad jis įtikintų rinkėjus, kad yra pasiruošęs šiam darbui“, – pirmadienio vakarą sakoma Murray pareiškime.

Reklama 6

Straipsnio turinys

Keletas senatorių buvo balsingi Bideno rėmėjai, įskaitant Delavero senatorių Chrisą Coonsą, kuris Senate pakeitė Bideną ir yra vienas stipriausių jo sąjungininkų, ir Pensilvanijos senatorius Johnas Fettermanas, kritikavęs savo kolegas dėl abejonių prezidentu.

„Niekas nepasikeitė“, – po susitikimo sakė Fetermanas. „Joe Bidenas yra mūsų vaikinas. Jis mano vaikinas. Ir jis yra vienintelis vaikinas, kuris kada nors spyrė Trumpui į užpakalį.

O nuotaika kambaryje? „Tai buvo magija, kaip Taylor Swift koncertas“, – juokavo Fetterman. Tačiau jis į klausimą neatsakė.

Senatorė Tina Smith, D-Minn., sako, kad svarbu, kad diskusijos būtų privačios, kad senatoriai galėtų nuoširdžiai kalbėtis tarpusavyje.

„Svarbu, kad kaip asmenų grupė, kuri turi tikrai dideles pareigas, galėtume turėti konfidencialių pokalbių“, – sakė Smithas. „Dievas žino, mes nuolat kalbamės, visur su įvairiausiais žmonėmis. Tačiau taip pat svarbu, kad mūsų grupėje galėtume turėti konfidencialių pokalbių.

Reklama 7

Straipsnio turinys

Panaši dinamika buvo ir anksčiau antradienį, kai demokratai susitiko privačiai aptarti Bideno. Nors keli nariai, palaikantys Bideno kandidatūrą, pasisakė ir tai viešai vėliau pasakė, tik nedaugelis narių pasakė, kad jis turėtų nutraukti savo perrinkimo pasiūlymą, nepaisant to, kad tai pareiškė privačiame susirinkime.

Ilinojaus atstovas Mike’as Quigley buvo vienas iš nedaugelio demokratų, viešai tvirtai pareiškusių, kad, jo nuomone, Bidenas turėtų atsistatydinti.

“Jis tiesiog turi pasitraukti, nes negali laimėti”, – sakė Quigley. „Mano kolegos turi tai pripažinti“.

— Prie šio pranešimo prisidėjo naujienų agentūros „Associated Press“ rašytojai Lisa Mascaro ir Farnoush Amiri.

Straipsnio turinys