Home Verslas „Ealing Studios“ vadovas sako, kad su tinkamu palaikymu atkurs kino aukso amžių

„Ealing Studios“ vadovas sako, kad su tinkamu palaikymu atkurs kino aukso amžių

16
0


Tai gali būti filmo scena. Lietus lyja, kai režisierius ir prodiuseris Barnaby Thompson atvyksta į Ealing Studios ryškiai mėlyna Vespa. Jis nulipa nuo motorolerio ir atsega visą dviratininko aprangą, kad atidengtų dailesnį kostiumą – transformaciją, panašią į Supermeną, virstantį Klarku Kentu – arba šiuo atveju vaikinu už fotoaparato.

63 metų Thompsonas jau beveik tris dešimtmečius buvo britų kino centre. Be kita ko, jis yra kūrybinė jėga tokiuose filmuose kaip „Spiceworld“, „St Trinian’s“ perdirbinys ir 2002 m. Oscaro Wilde’o „The Importance Of Being Earnest“ versija.

Pastaruosius 23 metus jis buvo seniausios pasaulyje nuolat veikiančios kino studijos „Ealing“ bendrasavininkis. Pirmosiomis filmų dienomis, XX amžiaus pradžioje, kompleksas buvo žinomas kaip Baltieji rūmai. Kameros nenustojo riedėti nuo 1902 m.

Thompsonas sako, kad jo pareigos reiškia „tikrą atsakomybės jausmą“ už britų kino paveldą ir ateitį. Kai einame į jo biurą, jis pasakoja, kad šalia esančiu kambariu naudojosi vienas garsiausių jo pirmtakų Michaelas Balconas, kuris studijoms vadovavo nuo 1938 iki 1955 m., garsiųjų Ealingo komedijų, tokių kaip „The Lavender Hill Mob“, metais. .

„Manau, kad „Ealing Studios“ daugeliui žmonių reiškia daug. Jei kalbėsite apie filmą su Martinu Scorsese ar Stevenu Spielbergu, jie tikrai nurodys Ealingą“, – sako jis.

Ealing galia: Barnaby Thompson vadovauja Ealing Studios, kurianti klasiką, pvz., The Lavender Hill Mob ir St Trinian serijas

Jis yra stiprus Didžiosios Britanijos televizijos ir kino pramonės, kuri per pastaruosius kelerius metus suklestėjo ir pavertė JK vienu geriausių centrų už Holivudo ribų, gynėjas.

Jis norėtų, kad naujoji vyriausybė imtųsi veiksmų, kad užtikrintų ir padidintų darbo vietas bei pajamas, gaunamas iš filmų kūrimo.

Jo prašymas pateikiamas, nes kiti žinomi veikėjai, įskaitant pagrindinį televizijos prodiuserį serą Peterį Bazalgette’ą, teigia, kad kūrybinės industrijos turėtų būti laikomos pagrindiniu ekonomikos augimo šaltiniu. Dosnios mokesčių lengvatos, įskaitant verslo tarifų lengvatą ir įmonių investicijų schemą (EIS), reiškė, kad didelės JAV įmonės čia išleidžia milijonus, galbūt išleido kitur.

„Londonas yra labai patraukli vieta“, – sako jis ir priduria, kad geriausi aktoriai ir technikai iš viso pasaulio „myli šį miestą“. Skatinimo schemos padeda JK įgyti pranašumą prieš pigesnes Europos vietas, tokias kaip Serbija. Dėl mažų gamybos sąnaudų ir dosnių mokesčių nuolaidų filmavimui Belgradas jau seniai buvo filmavimo taškas.

„Jei ketinate rinktis tarp Londono ir Belgrado, kur norite leisti laiką? – retoriškai klausia jis.

Tačiau Thompsonas teigia, kad egzistuoja egzistencinė grėsmė tam, ką jis laiko „tikram britiškam filmui“. Šiuo žodžiu jis turi omenyje JK kompanijų kūrinius, kuriuose pasakojama esminė britiška istorija, pavyzdžiui, naujausias ITV hitas Mr Bates vs The Post Office. Ji pasakoja labai britišką istoriją auditorijai, kuri supranta dramos niuansus ir politiką.

Ir nors JAV žaidėjų investicijos yra „fantastiškos ekonomikai ir darbo vietų kūrimui“, yra spąstų.

„Reikia rasti pusiausvyrą“, – sako jis. JAV filmų kūrėjai moka didelius pinigus, o tai yra teigiama, tačiau dėl to sunkiau kurti britiškus filmus su mažesniu biudžetu.

„Indie“ filmų kūrėjai, kurie, kaip rodo pavadinimas, veikia be didžiųjų studijų paramos, vis dar plūsta į Ealingą dėl nuostabios istorijos – jei tik gali pradėti įgyvendinti savo projektus.

Kyla klaustukas dėl būsimų įmonių. Thompsonas sako: „The Full Monty – ar jis būtų finansuojamas dabar? Nežinau. Štai ir rūpestis. Tie labai angliški filmai gali būti nepaprastai sėkmingi, bet gali atrodyti, kad jie neturi visuotinio patrauklumo.

Nuo pandemijos investuotojai vis labiau vengia rizikuoti ir nenori investuoti pinigų į nepriklausomus filmus. Pagal EIS taikoma 30 procentų pajamų mokesčio lengvata. Tai turėtų padaryti tašką patrauklesnį. Tačiau dėl naujausių pokyčių pasikliauti šia sistema tapo sunkiau.

Britų kino instituto duomenimis, 2023 metais Didžiojoje Britanijoje 207 filmams buvo išleista 1,36 milijardo svarų sterlingų iš viso, tačiau tik 11 procentų jų sukūrė tik JK įmonės. Dėl to buvo gauta pasiūlymų, kad Holivudo titanai turėtų įsipareigoti sukurti daugiau vietinio turinio, kuriame būtų kalbama apie vietines istorijas arba kuriame dirba vietiniai režisieriai.

2021 m. Prancūzija įvedė mokesčius ir investicinius įsipareigojimus srautinio perdavimo paslaugoms. Tai verčia žiniasklaidos įmones investuoti bent 20 procentų grynųjų prancūzų pajamų į Europos kūrinius, iš kurių 85 procentai turi būti skirti „prancūziškos išraiškos“ projektams.

Tačiau tai, kas yra nacionalinė kultūra, dažnai yra neapčiuopiama ir subjektyvu, todėl įvesti panašią sistemą čia būtų sudėtinga.

Akivaizdu, kad Ealingas užima ypatingą vietą britų širdyse ir nacionalinėje kino industrijoje dėl iki šiol populiarių pokario hitų, tokių kaip „The Ladykillers“, „Passport to Pimlico“ ir „Kind Hearts and Coronets“.

1938 m. Balcon nusipirko žemę, kurioje yra „Ealing Studios“. Po to, kai įsitvirtino kaip šiltos, bet subtiliai griaunančios komedijos centras, 1955 m. svetainę nupirko BBC, kuri naudojo ja nufilmuodama tokius mėgstamiausius filmus kaip Košė, Monty Python ir Doctor Who.

2001 m. studijas perėmė konsorciumas, įskaitant nepriklausomą prodiuserinę kompaniją „Fragile Films“, kuriai vadovauja Thompson, ir „Manhattan Loft Corporation“, kuri yra nekilnojamojo turto plėtros grupė, kurianti tokius projektus kaip „Chiltern Firehouse“ ir „St Pancras Renaissance Hotel“.

Nuo tada čia buvo pastatyti apdovanojimus pelnę kūriniai, įskaitant Downton Abbey ir Darkest Hour. Pastaruoju metu jis buvo naudojamas Amy Winehouse biografiniam filmui „Back To Black“. JAV privataus kapitalo įmonė „Starwood Capital“ 2022 metais įsigijo didžiąją dalį studijų už 48,5 mln.

Tais metais studijos pristatė 20 milijonų svarų sterlingų plėtros planus. Kai vaikščiojame po studijas, kurios labiau jaučiasi statybų aikštelėje, o ne kino centre, Thompsonas giria Los Andžele įsikūrusius savininkus kaip „fantastiškus partnerius“, sakydamas, kad jie yra „vadovaujantys“. Žurnalistų sūnus Thompsonas pradėjo kurti dokumentinius filmus, tačiau 1990 m. persikėlė į Niujorką, kur sukūrė hitą Wayne’s World.

Kai jis grįžo į Londoną, jis sukūrė „Spiceworld“ ir nurodo, kur Victoria Beckham buvo panardinta į vandens rezervuarą.

Tačiau praėjusių metų Holivudo rašytojų ir aktorių streikai po „neįtikėtinų“ dešimties metų buvo net „labiau trikdantys“ nei „Covid“. Naujausios ataskaitos rodo, kad 2022 m. uždirbo 5,5 mln. svarų sterlingų, palyginti su 5,6 mln. svarų sterlingų 2021 m.. 2023 m., streiko metų, duomenys dar nepaskelbti.

Per daugiau nei šimtmetį kino, Ealingas išgyveno karus, ekonomines depresijas ir visokius politinius sukrėtimus. Thompsonas yra pasiryžęs, kad ir kas būtų savininkai, studijos grįš į savo šlovės dienas.

„Pasidaryk pats“ INVESTAVIMO PLATFORMOS

Lengvas investavimas ir paruošti portfeliai

AJ Bellas

Lengvas investavimas ir paruošti portfeliai

AJ Bellas

Lengvas investavimas ir paruošti portfeliai

Nemokamos prekybos fondais ir investavimo idėjos

Hargreavesas Lansdaunas

Nemokamos prekybos fondais ir investavimo idėjos

Hargreavesas Lansdaunas

Nemokamos prekybos fondais ir investavimo idėjos

Investavimas už fiksuotą mokestį nuo 4,99 GBP per mėnesį

interaktyvus investuotojas

Investavimas už fiksuotą mokestį nuo 4,99 GBP per mėnesį

interaktyvus investuotojas

Investavimas už fiksuotą mokestį nuo 4,99 GBP per mėnesį

Dalinkitės investicijomis: daugiau nei 30 milijonų bendruomenė

eToro

Dalinkitės investicijomis: daugiau nei 30 milijonų bendruomenė

eToro

Dalinkitės investicijomis: daugiau nei 30 milijonų bendruomenė

Nemokamas akcijų prekyba ir be sąskaitos mokesčio

Prekyba 212

Nemokamas akcijų prekyba ir be sąskaitos mokesčio

Prekyba 212

Nemokamas akcijų prekyba ir be sąskaitos mokesčio

Filialų nuorodos: Išsiėmę prekę Tai yra pinigai, galite uždirbti komisinius. Šiuos sandorius pasirinko mūsų redakcija, nes manome, kad jie verti dėmesio. Tai neturi įtakos mūsų redakcinei nepriklausomybei.

Palyginkite jums geriausią investavimo sąskaitą

Kai kurios šiame straipsnyje pateiktos nuorodos gali būti filialų nuorodos. Jei paspausite ant jų, galime uždirbti nedidelį komisinį atlyginimą. Tai padeda mums finansuoti „This Is Money“ ir nemokamą jais naudotis. Mes nerašome straipsnių norėdami reklamuoti produktus. Neleidžiame jokiems komerciniams santykiams paveikti mūsų redakcinio nepriklausomumo.