Home Verslas Gelbėk mus nuo Herders, buvusio gubernatoriaus Ugwuanyi padėjėjas begs Mbah

Gelbėk mus nuo Herders, buvusio gubernatoriaus Ugwuanyi padėjėjas begs Mbah

19
0


Simonas Okechukwu, buvęs buvusio gubernatoriaus Ifeanyi Ugwuanyi padėjėjas, kreipėsi į Enugu valstijos gubernatorių Peterį Mbah, prašydamas išgelbėti savo žmones nuo įtariamų ganytojų ir pagrobėjų rankų.

Okechukwu, autorius, meldėsi gubernatoriui, kad jis pažvelgtų į nesaugumą jo Uzo-Uwani LGA valstybėje. Mūsų korespondentas praneša, kad LGA pastaruoju metu matė žudymus ir pagrobimo atvejus.

Okechukwu informavo Gov Mbah, kad: „Įtariami fulani piemenys neprovokuotai nužudė kai kuriuos vietinius gyventojus, keliaujančius į Umulokpą iš Nkpologu vidury baltos dienos. Uzo Uwani LGA dabar yra saugus prieglobstis piemenų išpuoliams, terorizmui. Apskritai Uzo-uwani vargšai ir bejėgiai kenčia labiausiai.

Jis tvirtino, kad dėl situacijos jo žmonės buvo įtraukti į pavojų sąrašą. „Mes verkiame jūsų vyriausybės įsikišimo, kad išgelbėtų bjaurią tendenciją“, – sakė jis ir pridūrė: „Tikrai gaila, kad tai, kas vyksta Uzo-Uvanyje, žiūri į mūsų asmeninius veidus, bet nieko nepadaryta. oficialiai ar kitaip atsineškite jį prie stalo, kad atliktumėte būtinus veiksmus.

Jis taip pat įspėjo gubernatorių, kaip nesaugumas jo Uzo-Uwani LGA sužlugdė vietinių gyventojų žemės ūkio potencialą.

Jis rašė: „Ūkininkai Opandoje-Nimbo ir kitose vietose nebegali laisvai judėti į įvairius savo ūkius. Tai sulėtins derliaus nuėmimą, o tai sukels didelį maisto trūkumą Enugu valstijoje, jei nebus imtasi skubių būtinų veiksmų.

„Prieš šį nesaugumą daugelis žmonių iš Pietryčių ir už jos ribų atvyko į Opandą ir Adani nusipirkti ryžių, jamo ir pipirų, tačiau dabar jie bijo atvykti dėl nesaugumo.

Jis atkreipė Gov Mbah dėmesį, kad Uzo-Uwani nusipelno jo dėmesio, nes balsavo už jį per 2023 m. rinkimus.

Jis pasiūlė būdus, kaip pagerinti LGA saugumą, įskaitant saugumo autobusų suteikimą visoms Uzo-Uwani bendruomenėms ir įpareigoti jų atitinkamus tradicinius valdovus įsteigti kaimynystės sargybinius.

THE ŠILPĖJAS tačiau primena, kad kai neseniai Nimbo mieste įvyko žmogžudystė, pareikalavusi maždaug keturių gyvybių, gubernatorius Mbahas apsilankė įvykio vietoje ir užjaučia aukas.

Vizito metu jis pažadėjo susekti bendruomenę užpuolusius keiksmažodžius. Jis sakė, kad išpuolis buvo kolektyvinė Enugu valstijos tragedija, ir patikino, kad valstijos vyriausybė dirbs su bendruomenių lyderiais ir saugumo agentūrų vadovais, kad sustiprintų saugumą Nimbo ir kitose tarybos teritorijoje esančiose bendruomenėse.

Jis pasakė: „Leiskite patikinti, kad gana. Nemanau, kad savo svetingumą leistume laikyti savaime suprantamu dalyku. Mes tikrai neturime jokios priežasties egzistuoti kaip vyriausybė, jei negalime garantuoti savo žmonių saugumo, nes pagrindinis valdžios tikslas yra užtikrinti piliečių saugumą ir gerovę. Taigi situacija, kai mūsiškiai eitų miegoti atmerkę akis, turi baigtis. Ir tai turi tuoj baigtis“.

Mbahas vizito metu skyrė stipendijas išpuolio aukų vaikams.