Home Vietinis Paukščių gripas kelyje. Štai įvairios atmainos visame pasaulyje – nacionalinė

Paukščių gripas kelyje. Štai įvairios atmainos visame pasaulyje – nacionalinė

17
0


Paukščių gripas arba Paukščių gripasvisuomenės sveikatos pareigūnai yra budrūs po precedento neturinčio šiais metais melžiamų karvių paplitimo Jungtinėse Valstijose. Keturių pieno pramonės darbuotojų testas šalyje taip pat buvo teigiamas.

Nuo 2020 m. visame pasaulyje plinta ypač sunkus H5N1 padermės variantas tarp gyvūnų, sukeldamas mirtinus komercinių naminių paukščių protrūkius ir sporadines kitų rūšių infekcijas – nuo ​​alpakų iki naminių kačių. Iki šių metų ji niekada nebuvo užkrėtusi karvių.

Įvairios paukščių gripo padermės buvo aptiktos Australijoje ir Meksikoje tarp žmonių, o skirtingi H5 potipiai taip pat yra visame pasaulyje ir gyvūnams, ir žmonėms, tokiose šalyse kaip Kinija ir Kambodža.


Spustelėkite, jei norite paleisti vaizdo įrašą: „Infekcinių ligų gydytojai Kanadoje pateikia paukščių gripo gaires“


Infekcinių ligų gydytojai Kanadoje pateikia paukščių gripo gaires


Dauguma atvejų žmonėms buvo pranešta apie naminių paukščių, gyvų naminių paukščių turgų ar pieninių galvijų sąlytį prieš užsikrėtimą, tačiau mokslininkai nerimauja, kad virusas gali mutuoti taip, kad jį būtų lengviau plisti tarp žmonių, o tai gali sukelti pandemiją. Pasaulio sveikatos organizacija teigia, kad šiuo metu rizika žmonėms yra maža.

Istorija tęsiasi po skelbimu

Žemiau pateikiami įvairių tipų paukščių gripo viruso atvejai, kurie šiais metais buvo aptikti žmonėms.

Pirmieji žinomi užkrėstų pieninių galvijų atvejai įvyko Teksase kovo mėn., o dabar yra pieninių galvijų bandose 12 valstijų. JAV žemės ūkio departamentas teigė, kad iki šiol atlikti tyrimai rodo, kad karvėse aptiktas virusas yra tas pats H5N1 virusas, pažeidžiantis laukinius paukščius ir komercinius naminių paukščių pulkus. Keturių pienininkų, kurių viruso testas šiais metais buvo teigiamas, simptomai buvo lengvi, pavyzdžiui, konjunktyvitas arba rausva akis.

H5N1 virusas Jungtinėse Valstijose priklauso 2.3.4.4b klasei, genotipui B3.13, genotipui kol kas aptiktas tik Šiaurės Amerikoje, teigiama Europos maisto saugos agentūros mokslinėje ataskaitoje.


Spustelėkite, jei norite paleisti vaizdo įrašą: „Sveikata svarbi: ketvirtasis JAV pienininkas sutiko su paukščių gripu“


Sveikatos reikalai: Ketvirtasis JAV pieno pramonės darbuotojas užsikrėtė paukščių gripu


PSO birželio 5 d. pranešė, kad vienas Meksikos gyventojas mirė nuo pirmųjų žinomų paukščių gripo H5N2 atvejų žmonėms. Meksikos vyriausybė teigė, kad mirties priežastis buvo lėtinė liga, o ne paukščių gripas. Asmuo neturėjo jokio kontakto su gyvūnais.

Istorija tęsiasi po skelbimu

PSO birželio 7 d. pranešė, kad paukščių gripu H5N1 sergantis vaikas, apie kurį pranešė Australija, iškeliavo į Kolkatą, Indiją. Genetinė seka parodė, kad virusas yra H5N1 potipis ir dalis Pietryčių Azijoje cirkuliuojančios padermės, kuri buvo aptikta ankstesnių žmonių ir naminių paukščių infekcijų atvejais.

Paskutinės sveikatos ir medicinos naujienos
paštu kiekvieną sekmadienį.

Australija atskirai sprendžia tris skirtingų viruso padermių protrūkius paukštynuose – H7N3, H7N8 ir H7N9 –, kurie, valdžios teigimu, greičiausiai pateko į ūkius per laukinius paukščius.


Spustelėkite, jei norite paleisti vaizdo įrašą: „Australija, JAV praneša apie antrąjį paukščių gripo atvejį tarp žmonių“


Australija ir JAV pranešė apie antrąjį paukščių gripo atvejį tarp žmonių


PSO birželio 11 d. pranešė apie žmogaus užsikrėtimą paukščių gripu, kurį sukėlė H9N2 potipis, ketverių metų vaikui Indijos rytinėje Vakarų Bengalijos valstijoje. Tai buvo antrasis paukščių gripo H9N2 užsikrėtimas iš Indijos po atvejo 2019 m., pranešė agentūra. Nors H9N2 virusas paprastai sukelia lengvą ligą, Jungtinių Tautų agentūra teigė, kad gali atsirasti ir daugiau atsitiktinių žmonių atvejų, nes tai yra vienas iš labiausiai paplitusių paukščių gripo virusų, cirkuliuojančių tarp naminių paukščių skirtinguose regionuose.

Istorija tęsiasi po skelbimu

Vietnamas pranešė, kad kovo mėnesį nuo paukščių gripo H5N1 mirė 21 metų studentas. Jis neturėjo jokių pagrindinių sveikatos sutrikimų, tačiau likus kelioms savaitėms iki simptomų atsiradimo buvo susidūręs su laukiniais paukščiais dėl medžioklės. Tuo metu nebuvo pranešta apie kontaktą su negyvais ar sergančiais naminiais paukščiais.

Vietnamas taip pat pranešė apie H9N2 protrūkį 37 metų vyrui, pranešė EFSA.

Pietryčių Azijos valstybė ir Vietnamo kaimynė birželio 20 d. pranešė apie penkis H5N1 atvejus žmonėms.

Istorija tęsiasi po skelbimu

Šiais metais Kinija nustatė H5N6, H9N2 ir H10N3 padermių sukeltus žmonių atvejus, o Fudziano provincijoje du mirtini H5N6 atvejai. Abu šie atvejai turėjo sąlytį su kiemo naminiais paukščiais prieš pasireiškiant simptomams, nurodė EFSA.

Paukščių gripo H10N3 atvejis buvo trečias, apie kurį kada nors buvo pranešta visame pasaulyje.


Spustelėkite, jei norite paleisti vaizdo įrašą: „Kinija praneša apie paukščių gripo protrūkį Hunano provincijos ūkyje“


Kinija praneša apie paukščių gripo protrūkį Hunano provincijos ūkyje


Vokietija pranešė apie retą labai patogeniško paukščių gripo H7N5 protrūkį ūkyje vakarinėje šalies dalyje, netoli sienos su Nyderlandais, liepos 4 d. pranešė Pasaulinė gyvūnų sveikatos organizacija. Tai buvo pirmasis H7N5 protrūkis WOAH. viešieji įrašai.