Home Pasaulis Aplankykite Pietų Dakotos granito milžinus, Rašmoro kalną ir Crazy Horse

Aplankykite Pietų Dakotos granito milžinus, Rašmoro kalną ir Crazy Horse

16
0


Gaukite naujausią Lance Hornby informaciją tiesiai į gautuosius

Straipsnio turinys

Ateikite ir susipažinkite su didžiausiomis Pietų Dakotos roko žvaigždėmis.

2 reklama

Straipsnio turinys

Kokią pasakojimą slepia jų liekanos, nes prezidentų George’o Washingtono, Thomaso Jeffersono, Abraomo Linkolno ir Teddy Roosevelto memorialas artėja prie 100 metų nuo to laiko, kai pirmasis dinamito sprogimas pradėjo formuoti pegmatito granitą į vieną iš 20 labiausiai lankomų Amerikos vietų.

Galiausiai jis buvo skirtas 1941 m., o jo populiarumas išaugo po 1959 m. Alfredo Hitchcocko trilerio „Šiaurės prie šiaurės vakarų“ su dar vienu turizmo šuoliu iš 2007 m. „Nacionalinio lobio 2“. Negalite taip suartėti, kaip padarė nykstančios meilužės Cary Grant ir Eve Marie Saint (darbinio Hitchcocko filmo pavadinimas). buvo „Žmogus Linkolno nosyje“), tačiau iš 1725 metrų viršukalnės pagrindo lankytojų centre ir muziejuje atsiveria nuostabūs vaizdai, o važiuojant automobiliu, motociklu ir kalnų dviračiu iš vizionieriaus Peterio Norbecko nutiestų tunelių ir kelių įvairiais kampais. kvarteto.

Reklama 3

Straipsnio turinys

Nors žygiai ir laipiojimas uolomis į pačią viršūnę neleidžiami, 422 žingsnių Prezidento takas eina arčiau tonų šiukšlių, kurios vis dar guli šlaite po vyriausiųjų vadų smakrais.

Rose, mūsų drąsus vadovas iš Black Hills nuotykių turaipaėmė mus už 45 minučių kelio nuo mūsų Rapid City viešbučio, kad praleistume įtemptą dieną Rushmore ir Crazy Horse Memorial, sustodami mažuose senųjų vakarų stiliaus miesteliuose ir fotografuodami 106 km ilgio Norbeck Scenic Byway.

Ji mums papasakojo įdomių Rushmore detalių – kaip jos pirminė Vakarų tyrinėtojų ir indėnų herojų koncepcija devynis kartus išsivystė iki keturių prezidentų (didžiausias Džordžas – 18,3 metro) ir daugybę iššūkių, su kuriais per 14 darbo metų teko dirbti 400 darbuotojų. Per tą laiką nebuvo žuvusiųjų, o tik viena nelaimė su trosiniu keltuvo krepšiu, kuris į viršūnę atvežė meistrus ir įrangą iš menininkų studijos su 18 metrų mastelio maketu.

Straipsnio turinys

4 reklama

Straipsnio turinys

Keistai, kurių reikia ieškoti (būtinai atsineškite žiūronus, kad pamatytumėte tikslesnius taškus, netoliese kylančias geografines formacijas ir laukinę gamtą) yra lūžis ant Džefersono nosies, kurį reikėjo kruopščiai apdirbti. Jis turėjo būti išraižytas Vašingtono dešinėje, tačiau ankstyviausias jo profilis buvo pripažintas netinkamu, nublokštas ir perkeltas į kairę. Nė vienas iš keturių neturi ausų ir pasirodo tik Linkolno ranka, nes buvo numatyta parodyti iki juosmens prieš laiko apribojimus ir biudžeto mažinimą. Visų keturių rainelės buvo išgraužtos, tik plokščias išsikišusių akmenų galas buvo užpildytas, kad gautų šviesą ir suteiktų akims daugiau gyvybės.

Kalnas buvo pavadintas alavo gavybos įmonės advokato Charleso Rushmore’o garbei per 1874 m. regiono aukso ir sidabro karštligę žemėje, atimtoje iš siujų ​​pagal sulaužytą Juodųjų kalvų sutartį. Jie yra šventi kaip Šeši seneliai, tačiau iki šiol ginčijasi dėl jo nuosavybės.

5 reklama

Straipsnio turinys

1921 m., turėdamas geriausių ketinimų, Pietų Dakotos istorikas Doane’as Robinsonas paragino pagerbti vietovės geografiją, gamtą ir žmogaus dvasią lankytojams, užplūstančius vaizdingas kalvas, kai padaugėjo kelionių automobiliais. Norėdamas pamėgdžioti Stone Mountain, Ga., kur buvo kuriami Konfederacijos pilietinio karo lyderiai, Robinsonas norėjo pagerbti tyrinėtojus ir vietinius herojus Lewisą ir Klarką, Pašėlusį žirgą, Raudonąjį debesį ir Sacagawea.

Jis atviliojo Akmens kalno skulptorių Gutzoną Borglumą, tačiau netrukus Borglumas Robinsono idėją pakeitė keturiais prezidentais, kurie turėjo įtakos plėtrai į vakarus. Dėl Roosevelto pasirinkimo kilo ginčų, nes jis buvo Borglum draugas, o penktoji moterų teisių aktyvistė Susan B. Anthony buvo pasiūlyta, tačiau ji tapo federalinio finansavimo auka.

Reklama 6

Straipsnio turinys

Kai Borglumas pirmą kartą pažvelgė į Rašmoro pietryčius, nukreiptą į ryto saulę, jis pasakė: „Amerika žygiuos ta panorama“.

Parko reindžeriai toliau paaiškina istoriją ir muziejaus artefaktus kasdieniais edukaciniais pokalbiais. Nors geriausiai žiūrima auštant, Rašmoras taip pat įspūdingas po sutemų su šviesos ceremonija ir muzika 21 val.

Aštuntuoju pasaulio stebuklu vadinamas „Crazy Horse“ numatoma užbaigimo data yra 2030-ųjų pabaiga.
Aštuntuoju pasaulio stebuklu vadinamas „Crazy Horse“ numatoma užbaigimo data yra 2030-ųjų pabaiga. Lance Hornby nuotrauka /Toronto saulė

CRAZY HORSE MEMOORIALAS

„Kai pamatysite Juodąsias kalvas, pabandykite prisiminti mane, mano tautos gynėją.

Darrellas Red Cloud, vertėjas/pasakotojas iš Memorial Welcome Centre, iškilmingai pakartoja paskutinį Crazy Horse norą po Perkūno kalnu, kur Lakotos kario atvaizdas pamažu iškilo iš granito, nukreipdamas į rytus į jo protėvių žemes.

Kadangi jis kovojo ir labai rūpinosi savo tautos gerove, kai naujakuriai juos išstūmė, niekada nesutikdami su vyriausybe jokių sutarčių, jis buvo idealus subjektas, kai 1948 m. vietos vyriausiasis Henry Standing Bear pareiškė, kad vietiniai amerikiečiai turi gerbti savo didvyrius, 27 km į vakarus nuo neseniai baigto Rašmoro kalno.

Reklama 7

Straipsnio turinys

Šis vykdomas projektas, vis dar finansuojamas tik iš įėjimo ir aukų, vadinamas aštuntuoju pasaulio stebuklu – didžiausia kada nors bandyta kalno skulptūra, kurios aukštis siekia 172 metrus. Nors Crazy Horse viršutinė kūno dalis dar nėra visiškai sutvarkyta ir jo žirgo galva dar nepasirodė, numatoma užbaigimo data yra 2030-ųjų pabaiga. Dabar turistus vilioja galimybė iš arti pamatyti sunkų kėlimą ir sudėtingas detales, o kartu susipažinti su Šiaurės Amerikos indėnų muziejumi – didžiule vietinių artefaktų kolekcija, kultūra iš viso pasaulio.

Taip pat svetainėje galite stebėti daugybę skulptoriaus Korczako Ziolkowskio palikuonių, atliekančių įvairius vaidmenis. Kai stovintis lokys pasiūlė šį darbą, pamatęs jo darbą 1939 m. Niujorko pasaulinėje parodoje ir Rašmoro mieste, Korczakas ir žmona Ruth čia augino visus 10 vaikų nuostabioje rąstinėje troboje, kuri vis dar eksponuojama, ir visi atsidavė šiai užduočiai. paima.

Reklama 8

Straipsnio turinys

Crazy Horse išgyveno tiek daug mirties atvejų, įskaitant pergalę prieš George’ą Kasterį prie Mažojo didžiojo rago, tai suteikė jam mitinį statusą. Kadangi jo kūnas po mirties armijos nelaisvėje nebuvo rastas, memorialas tapo dar šventesnis.

JEI EISI

Nuo Vinipego ir Reginos iki dviejų memorialų nuvažiuosite 8–10 valandų, o iš Toronto į Rapid Sitį per Čikagą ir Mineapolį vykdomi jungiamieji skrydžiai.

Rapid Sityje įsikūrusi blackhillsadventuretours.com gali per dieną apžiūrėti abu memorialus, o istorijos mylėtojams ir lauko entuziastams rasite daug pasiūlymų netoliese esančiame Kasterio valstybiniame parke ir Old West Deadwood, už valandos kelio automobiliu į šiaurę.

lhornby@postmedia.com

Straipsnio turinys