Home Pasaulis BC moteriai gresia kaltinimai terorizmu už tai, kad 2015 metais ji keliavo...

BC moteriai gresia kaltinimai terorizmu už tai, kad 2015 metais ji keliavo į ISIS

11
0


Straipsnio turinys

Britų Kolumbijos kalnai pranešė, kad apkaltino 51 metų moterį dėl dviejų su terorizmu susijusių nusikaltimų po to, kai ji 2015 metais nuvyko į Siriją prisijungti prie ISIS.

Straipsnio turinys

Jie sako, kad Kimberly Polman buvo repatrijuota į Kanadą 2022 m. spalį ir jai buvo taikomos kelios užstato sąlygos, kai jie tiria kaltinimus.

Policija teigia, kad jai nuo 2023 m. lapkričio 7 d. buvo taikomas terorizmo taikos įsipareigojimas – apsaugos įsakymas, priimtas provincijos teismo, nusprendus, kad yra pagrįstų priežasčių, galinčių įvykdyti teroristinį nusikaltimą.

Mountiesas teigia, kad Ramiojo vandenyno regiono RCMP federalinė policijos integruota nacionalinio saugumo vykdymo komanda penktadienį suėmė ir apkaltino Squamish gyventoją.

Dabar Polmanui gresia vienas kaltinimas dėl išvykimo iš Kanados dalyvauti teroristinės grupės veikloje ir vienas kaltinimas dėl dalyvavimo veikloje su teroristine grupe.

Kitas jos pasirodymas teisme turėtų įvykti rugpjūčio 2 dieną Vankuverio provincijos teisme.

Straipsnio turinys

Saugumo vykdymo komandos inspektorius Jagas Dhotas už tyrimo sėkmę dėkoja atsidavusiems pareigūnams ir jos „policijos ir žvalgybos partnerystei“.

„Kartu su mūsų Kanados ir tarptautiniais partneriais RCMP tebėra įsipareigojusi kovoti su smurtiniu ekstremizmu Kanadoje ir užsienyje“, – šeštadienio pranešime spaudai sakė Dhotas.

„Policijos partneriai, vietos bendruomenės ir šeimos yra labai svarbios norint sėkmingai nustatyti, užkirsti kelią teroristinei veiklai ir ją nutraukti, taip pat atskirti nuo smurtinio ekstremizmo.

Polman taikos įpareigojimas apėmė keletą sąlygų, įskaitant pranešimą lygtinio paleidimo pareigūnui, buvimą jos namuose Skvamiše ir elektroninės priežiūros įrangos dėvėjimą.

Straipsnio turinys

Įsakyme taip pat buvo numatytos sąlygos, kad Polman nebendrauja su keliais žmonėmis, pavyzdžiui, su buvusiu vyru, kad ji neturi teisės vairuoti transporto priemonės, išskyrus elektroninį dviratį, ir kad ji nebendrauja su asmeniu, įtariamu susijusiu su terorizmu.

Polmanas ir dar viena moteris 2022 m. spalį buvo grąžinti į Kanadą iš įkalinimo stovyklos Sirijoje, kurioje daugiausia laikomos moterys ir vaikai, kurie buvo sulaikyti po ekstremistinės Irako ir Levanto islamo valstybės – al Qaedos atskilusios grupuotės – žlugimo.

Ji buvo suimta grįžus į Kanadą, tačiau prieš praėjusių metų sprendimą dėl obligacijų buvo paleista už užstatą.

Oumaima Chouay, kuris grįžo į Kanadą tuo pačiu metu kaip Polmanas, sausio mėnesį buvo užstatas Kvebeke po to, kai buvo apkaltintas išvykimu iš šalies dalyvauti teroristinės grupės veikloje, teikti turtą ar paslaugas terorizmo tikslais ir sąmokslu dalyvauti teroristinės grupės veikla.

Polmano ir Chouay grąžinimą organizavo „Global Affairs Canada“, padedama Šiaurės ir Rytų Sirijos autonominės administracijos bei JAV.

Dar keturios kanadietės ir 10 vaikų balandį atsidūrė Monrealyje po metų laikomos kalinių stovykloje Sirijoje. Trys moterys buvo sulaikytos atvykus, o ketvirtoji nebuvo sulaikyta.

Pasidalinkite šiuo straipsniu savo socialiniame tinkle