Home Pasaulis Beryl nusileidžia Teksase, kur tikimasi, kad jis pasieks pirmadienį

Beryl nusileidžia Teksase, kur tikimasi, kad jis pasieks pirmadienį

16
0


Straipsnio turinys

CORPUS CHRISTI, Teksasas (AP) – Sekmadienio rytą Teksase artėjo stiprūs vėjai ir lietus, kai tikimasi, kad Beryl per naktį iš atogrąžų audros pavirs uraganu ir ilgą pakrantės ruožą užgrius smarkiomis liūtimis, kaukiančiais gūsiais ir pavojinga audros banga.

2 reklama

Straipsnio turinys

Ilgą Teksaso pakrantės ruožą siautėjo uraganas, nes prognozuojama, kad Berilo išorinės juostos sekmadienį prasidės pakrantėje. Buvo tikimasi, kad pirmadienį anksti pasieks krantą, o kelių pakrančių apskričių pareigūnai išleido savanoriškus įsakymus evakuotis, ragindami turistus išvykti liepos ketvirtosios šventės paplūdimyje.

Ankstyviausia audra, peraugusi į 5 kategorijos uraganą Atlanto vandenyne, „Berilis“ nusinešė mažiausiai 11 gyvybių, praėjusią savaitę per Karibų jūrą. Audra išvertė namų duris, langus ir stogus, o siaubingi vėjai ir audros banga, kurią sukėlė rekordinė Atlanto vandenyno šiluma.

„Dabar matome, kaip išorinės Berilo juostos artėja prie Teksaso pakrantės, o oras turėtų nusileisti, ypač šią popietę ir vakarą“, – sekmadienio rytą sakė Nacionalinio uraganų centro vyresnysis uraganų specialistas Ericas Blake’as. „Iki nakties žmonės tikrai turėtų būti saugioje erdvėje ir tikimės, kad uraganas per naktį pasieks sausumą kažkur vidurinėje Teksaso pakrantėje.

Straipsnio turinys

Reklama 3

Straipsnio turinys

Teksaso pareigūnai perspėjo žmones visoje pakrantėje ruoštis galimam potvyniui, smarkiam lietui ir vėjui. Įspėjimas apie uraganą išplito iš Bafino įlankos, esančios į pietus nuo Korpus Kristi, iki Sargento, esančios į pietus nuo Hiustono.

Corpus Christi pareigūnai paprašė lankytojų sutrumpinti savo keliones ir, jei įmanoma, grįžti namo anksčiau. Gyventojams buvo patarta apsaugoti namus, jei reikia, uždengti langus ir naudoti smėlio maišus, kad apsisaugotų nuo galimo potvynio.

Eismas mieste „Ace Hardware“ pastarąsias tris dienas buvo nenutrūkstamas, nes klientai perka brezentą, virvę, lipnią juostą, smėlio maišus ir generatorius, šeštadienį sakė darbuotoja Elizabeth Landry.

„Jie tiesiog nerimauja dėl vėjo, lietaus“, – sakė ji. „Jie nori pasiruošti tik tuo atveju“.

4 reklama

Straipsnio turinys

Benas Koutsoumbarisas, Corpus Christi’s Padre salos salos turgaus generalinis direktorius, sakė, kad „neabejotinai buvo daug triukšmo dėl artėjančios audros“, o klientai kaupia maisto ir gėrimų atsargas, ypač mėsos ir alaus.

Baltieji rūmai sekmadienį pranešė, kad Federalinė ekstremalių situacijų valdymo agentūra pakrantėje išsiuntė greitosios pagalbos darbuotojus, paieškos ir gelbėjimo komandas, išpilstytą vandenį ir kitus išteklius.

Kai kurie pakrančių miestai paragino savanoriškai evakuotis žemose vietose, kuriose gali kilti potvynių, uždraudė stovyklauti paplūdimyje ir paragino turistus, keliaujančius liepos ketvirtosios šventinį savaitgalį, perkelti pramogines transporto priemones iš pakrantės parkų. Refugio apygardoje, esančioje į šiaurę nuo Korpus Kristi, pareigūnai išleido privalomą nurodymą evakuoti 6700 jos gyventojų.

Reklama 5

Straipsnio turinys

Gubernatorius leitenantas Danas Patrickas, laikinai einantis gubernatoriaus pareigas, kol gubernatorius Gregas Abbotas keliauja Taivane, paskelbė prevencinę nelaimės deklaraciją 121 apygardai.

„Berilis yra ryžtinga audra, o ateinantys vėjai ir galimi potvyniai sukels rimtą grėsmę teksasiečiams, kurie yra Berilo kelyje prie kranto ir ateinančias 24 valandas keliauja per valstiją“, – šeštadienį sakoma Patricko pranešime.

Anksčiau šią savaitę „Beryl“ nukentėjo Meksikoje kaip 2 kategorijos uraganas, vartydamas medžius, bet nesužeisdamas ir nežuvęs, o vėliau susilpnėjo iki atogrąžų audros, persikėlusi per Jukatano pusiasalį.

Prieš atsitrenkdamas į Meksiką, Beryl sunaikino Jamaiką, Sent Vincentą ir Grenadinus bei Barbadosą. Pranešama, kad trys žmonės žuvo Grenadoje, trys Sent Vincente ir Grenadinuose, trys Venesueloje ir du Jamaikoje.

Straipsnio turinys